| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pátek, 27.listopadu 2020, týden:47  Svátek má: Xenie, zitra: René
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 278
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Kladrubský hřebčín začíná cestu k zápisu do seznamu UNESCO
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 14:01:55, Zprávy, 574 čtenářů, 1686 bytů
Koně / dostihy

O postupu jednání, která by měla vyvrcholit žádostí o zapsání Národního hřebčína Kladruby nad Labem do seznamu památek UNESCO, přišli 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka informovat zástupci hřebčína a obce Kladruby, náměstek ředitele Radek Václavík a starostka Lenka Gotthardová. Doprovázela je také tajemnice Evropské asociace státních hřebčínů Alexandra Lotz.

Veškeré kroky, které takové žádosti předcházejí, budou trvat od jednoho do dvou let. Musí vzniknout pracovní skupina, která připraví potřebné podklady. Do nich by mohla přispět i Alexandra Lotz porovnávací studií, proč by právě koně, památky a krajina Národního hřebčína Kladruby nad Labem měly být na seznam zapsány. „Paní Lotz je považována za evropského experta a je dobré, že do České republiky a konkrétně do kladrubského hřebčína poměrně často jezdí,“ konstatoval Roman Línek.Majitelům psů město nabízí zdarma sáčky na psí exkrementy
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:59:04, Volný čas, 915 čtenářů, 990 bytů
Zpravodajství

Město Přelouč informuje majitele psů, že si mohou vyzvedávat na pokladně městského úřadu mikroténové sáčky na psí exkrementy. Majitelé psů obdrží na každého přihlášeného psa 7 bloků sáčků (tedy 350 ks jednotlivých sáčků).

Podmínkou pro vydání sáčků na psí exkrementy je provedení úhrady poplatku za psa na rok 2015. Sáčky si zde mohou vyzvednout i majitelé psů, kteří jsou v souladu s obecně závaznou vyhláškou od platby poplatku ze psa osvobozeni. Poplatníci, kteří uhradí poplatek převodem na účet města, si sáčky mohou rovněž vyzvednout na pokladně. Výhodou těchto sáčků je jejich skladnost a možnost odložit sáčky s psími exkrementy do běžných odpadkových košů, které jsou rozmístěny po celém městě. Uklidit po svém psovi je povinností držitele psa a také vizitkou člověka. Děkujeme všem zodpovědným majitelům psů za pozitivní přístup k čistotě veřejných prostranství.Spor o splavnění Labe do Pardubic trvá už 15 let
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:55:39, Plavební kanál, 727 čtenářů, 5938 bytů
Zpravodajství

Pardubický kraj - Nedávná návštěva prezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji znovu otevřela diskusi o splavnění Labe až do Pardubic. Stát v přípravě tohoto projektu pokračuje a právě prezident Zeman vybudování vodní cesty za víc než tři miliardy korun ve středu 14. ledna během své cesty po regionu podpořil. Úřady ale už patnáct let narážejí na odpor ekologů. Podle nich se lodní doprava nevyplácí a chystané stavby poničí chráněná území.

Nový kanál u Přelouče, plavební komory, mosty a přeložky silnic - to vše by vzniklo v rámci projektu splavnění Labe až do Pardubic. Jeho příprava už stála stovky milionů. Prezident Miloš Zeman ve středu 14. 1. 2015 deklaroval, že je pro splavnění: "Já jako zastánce vodní dopravy samozřejmě tuto stavbu podporuji."

Ředitelství vodních cest momentálně připravuje modernizaci zdymadla v Srnojedech. Splavnění Labe podporují v Přelouči: "Umělý kanál, který by měl být vybudovaný, máme označený jako jediný prvek týkající se protipovodňové ochrany města," uvedla starostka Přelouče Irena Burešová.

Ekologičtí aktivisté jsou proti splavnění

Miliardový projekt splavnění Labe ovšem kritizují ekologové. Považují ho za vyhozené peníze: "Celý projekt splavnění Labe do Pardubic a případné následné budování vodního díla Dunaj – Odra – Labe je jak po ekonomické, tak po ekologické stránce velký nesmysl. Po té ekonomické stránce - to bych zdůraznil. Jednak už to spolklo stovky milionů a prakticky se nehráblo do země a další miliardy splavnění Labe do Pardubic bude stát. V dnešní době nikdo nemá závaznou ekonomickou studii, která by prokazovala, že se toto splavnění vůbec vyplatí. A že se to státu v nějaké podobě vrátí," uvedl Jiří Malík ze Strany zelených.

Pardubický kraj splavnění Labe podporuje

Splavnění Labe naopak podporuje Pardubický kraj. Podle náměstka hejtmana Jaromíra Duška patří mezi priority infrastrukturních staveb regionu: "Je dokonce i součástí memoranda, které pan hejtman za Pardubický kraj podepsal s tehdejším ministrem dopravy Zdeňkem Žákem. Takže Pardubický kraj jednoznačně trvá na dokončení a já jsem přesvědčen, že se to podaří," uvedl Jaromír Dušek (SPOZ), náměstek hejtmana Pardubického kraje.Přelouč chce zrekonstruovat městský park, žádá o dotaci
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:50:47, Zprávy, 492 čtenářů, 2506 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Chodník spojující záložnu a park je v havarijním stavu, oprava má stát dva miliony korun.

Městský park v Přelouči se možná v budoucnu dočká dalších úprav. Po rekonstrukci cest okolo pomníku Jana Dítěte, výsadbě stromů a výměně laviček chce vedení města opravit i cestu spojující horní a dolní část parku.
Havarijní stav chodníku, který propojuje prostranství za Občanskou záložnou s mostkem přes potok Švarcava, je předmětem kritiky občanů.

Nebezpečí úrazu
Zejména v zimních měsících je tento úsek pro chodce obtížně schůdný. Snahu opravit chodník proto občané města vítají. „Ta cesta nebyla spoustu let vůbec udržovaná. Hlavně pro starší lidi je ten chodník nebezpečný," tvrdí například důchodce Josef Zeman. „Přitom ho často vy᠆užívají lidé, kteří chodí pod park za sportem, nebo na pouť či do cirkusu."

S opravou souhlasí i přeloučský fotbalista Václav Rokyta: „Uvítal bych, kdyby se ta cesta opravila. Chodím po ní pravidelně po většinu roku k fotbalovému hřišti, a obzvlášť v zimních měsících, když je cesta pod nánosem sněhu nebo ledu, bývá hodně nebezpečná. O moc lepší to není ani ve zbytku roku".Zeman v Přelouči podpořil splavnění Labe, debatu zastínili aktivisté
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:43:32, Plavební kanál, 678 čtenářů, 3028 bytů
Zpravodajství

Přelouč – Na prezidenta Miloše Zemana čekaly v sále Občanské záložny v Přelouči zhruba čtyři stovky lidí.

V půlhodinové debatě hlava státu podpořila dlouho odkládaný projekt splavnění Labe a pochválila starostku Přelouče Irenu Burešovou.
Diskusi s občany ale strhli na svoji stranu aktivisté z Prahy. Prezident tak odpověděl pouze na tři dotazy.

Chvála starostkyMiloš Zeman přišel do zaplněného sálu Záložny v pondělí krátce po 15. hodině rovnou ze setkání se zastupiteli města. Od většiny přítomných občanů si vysloužil potlesk vestoje.

V úvodním projevu pochválil přeloučskou starostku Irenu Burešovou: „Moc rád bych poblahopřál paní starostce, která je ve funkci od roku 1998, je starostkou již popáté a ve volbách dostala nejvyšší počet preferenčních hlasů. Přál bych si, aby všichni naši politici byli takoví," řekl prezident. Poté se věnoval sporům kolem splavnění Labe, které výstavbu tohoto vodního díla už řadu let blokují.

„Je to projekt, který byl schválen a bude stát asi 4,5 miliardy korun. Já jsem zastáncem této stavby a budu ji v rámci svých ústavou daných prezidentských kompetencí podporovat," dodal.Plavebnímu kanálu Přelouč chybí územní rozhodnutí
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:32:35, Plavební kanál, 647 čtenářů, 1718 bytů
Zpravodajství

Přelouč/Praha – Plavební kanál u Přelouče se asi jen tak stavět nebude.

Z aktuální zprávy Ministerstva dopravy pro českou vládu o stavu schvalování stupně Děčín a plavebního kanálu u Přelouče vyplývá, že problémem kanálu je absence pravomocného územního rozhodnutí, takže nelze zatím vydat žádná stavební povolení a ani kácet dřeviny.

Podle skupiny Děti Země jsou obě tyto stavby nejen ekologicky škodlivé, ale dopravně nepotřebné a ekonomicky neúčelné, neboť zboží prý lépe odveze železnice, dálnice a silnice.

„Ministerstvo dopravy ve svém materiálu dokonce vyhrožuje, že bude blokovat zařazení údolí Labe do soustavy NATURA 2000, neboť plánovaný jez Děčín se samozřejmě stane logicky nerealizovatelným. Přitom bez jasného vyřešení co, kde a proč by se mělo na dolním Labi stavět, tak Evropská komise asi jen stěží poskytne peníze na jakékoliv vodní stavby u nás," prohlásil předseda Dětí Země Miroslav Patrik.Pardubickou chemičkou otřásl výbuch
Autor: admin, Čtvrtek, 15.01. 2015 - 14:07:49, Černá kronika, 590 čtenářů, 1095 bytů
Zprávy z Pardubicka
Pardubice - V pardubické chemičce Synthesii došlo ve čtvrtek dopoledne k výbuchu při míchání nebezpečných látek. Jeden člověk se lehce zranil, záchranná služba ale na místo nevyjížděla.
„Kolem 10. hodiny jsme dostali oznámení o detonaci v chemičce, momentálně jsou na místě policisté, kteří provádějí ohledání. Poté bude možné stanovit, zda došlo k technické poruše, či k lidské chybě,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Maturová.
Výbuch nastal při míchání nebezpečných látek zřejmě přetlakem. Zaměstnanci si toho včas všimli a stihli utéci.
„Mám informaci, že se tam zranil pouze jeden člověk, ke kterému ale záchranná služba přivolána nebyla, takže jsme tam vůbec nevyjížděli,“ doplnila mluvčí záchranářů Helena Škuligová.
Naposledy vyjížděli policisté kvůli mimořádné události do Synthesie v srpnu 2012, kdy se nad Pardubicemi objevil barevný mrak pocházející ze zásobníku s plyny.


Cesta k dostavbě D11 je volná. Farmářka podepsala výměnu posledního pozemku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:48:57, Ekonomika, 624 čtenářů, 2014 bytů
Zprávy z Pardubicka

Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu o výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Informovala o tom mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí.

Směna potřebného pozemku je součástí větší výměny. Stát podle pozemkového úřadu získá celkem 18 hektarů zemědělské půdy v okresech Znojmo, Liberec a Česká Lípa. Na oplátku vydá Havránkové 16,5 hektaru půdy v okolí Hradce Králové, kterou si farmářka od úřadu v současnosti pronajímá.

Druhou polovinu pozemku pod chystanou dálnicí donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.Starosta obžalovaný z dotačního podvodu dostal tříletou podmínku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:21:43, Černá kronika, 859 čtenářů, 2260 bytů
Policie

2014_zima_lunak.jpgStarosta Újezdu u Přelouče na Pardubicku Jiří Zima, který stanul u hradeckého krajského soudu kvůli obžalobě z dotačního podvodu, dostal tříletou podmínku a zákaz vykonávat funkci zastupitele po dobu pěti let. Druhého obžalovaného Václava Luňáka soud potrestal dvouletou podmínkou.

Obec Újezd u Přelouče měla za evropské peníze postavit garáže pro dobrovolné hasiče, jenže část třímilionové dotace na tuto stavbu nepoužila. Garáž už totiž tou dobou stála.

Dvaašedesátiletý starosta chybu přiznal. „Nedokázal jsem to ukočírovat. Dnes vidím, že jsem asi měl zakročit rázněji,“ řekl starosta a vysvětloval, že garáž postavila svévolně firma jednoho z tehdejších zastupitelů Milana Vosáhla.

Ta ovšem vyhrála výběrové řízení na jinou stavební akci - podle smlouvy měla provést půdní vestavbu hasičské zbrojnice, na kterou obec už dříve získala státní dotaci 750 tisíc korun.

Přestože garáž pro hasiče už byla hotová, uzavřela obec v roce 2010 smlouvu se Stavebním podnikem Přelouč, jejíž jednatel Václav Luňák rovněž čelil obžalobě z dotačního podvodu.Z Řečan na Dakar? Už žádný sen, ale realita
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 11:33:41, Sport, 788 čtenářů, 4013 bytů
Auto & moto

2014_ondrej_klymciw_dakar.jpgŘečany nad Labem - Motocyklový závodník Ondřej Klymčiw po Vánocích vyrazí do Jižní Ameriky. „K závodu musíte mít obrovský respekt, jinak se nemusíte vrátit".

Sny se mají plnit! Ondřej Klymčiw, motocyklový závodník z Řečan nad Labem, se dočkal, v lednu pojede Dakar!

Pod sebou 65 koní, se kterými bude muset zvládnout stoupání do hor ve výšce 5 tisíc metrů i jízdu pouští Atacama, nejsušším místem na světě. „Tohle je úplně nejvíc, čeho můžete dosáhnout, ať jezdíte na motorce, v autě nebo v kamionu. Je to jako olympiáda. V hlavě to mám nastavené tak, že jde o úplný top," řekl Deníku. Klymčiw bude hájit barvy pardubické stáje Barth Racing.

S ním na konci prosince nabere směr Jižní Amerika ještě čtyřčlenný podpůrný tým. Motorka se za oceán vydala už teď.

„Před pár lety jsem se na Dakaru byl podívat, a byl to hodně zajímavý zážitek," těší se na dobrodružnou misi Michal Burkoň, šéf stáje.

Když za ním Josef Klymčiw, otec závodníka, před časem dorazil s myšlenkou postavit závodní stáj, která by mohla jet neslavnější navigační závod na světě , poslal ho do háje. „To je pravda, přišel za mnou Ondrův otec, že má šikovného syna, který by jednou chtěl jet Dakar. Nejdřív jsem ho vyhodil, ale nakonec jsme začali spolupracovat," usmívá se dnes Burkoň.3191 článků (320 stránek, 10 článků na stránku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Přejít na:
reklama


Váš dodavatel spotřebního materiálu pro tiskárny, kopírky a faxy


Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund