Stačí klik a už víte, za co Přelouč utrácí
Datum: Pondělí, 26.10. 2015 - 16:43:52
Téma: Zpravodajství


Přelouč – Občané města mohou na internetu nahlédnout do takzvaného „rozklikávacího rozpočtu". Ten v přehledné a zároveň pro občany v co nejsrozumitelnější grafické a tabulkové podobě zobrazuje hospodaření obce.

„Zpřístupnění rozpočtu v takto detailní podobě není dáno legislativou, jedná se o dobrovolnou a vstřícnou aktivitu města," uvedla Martina Horáčková z Městského úřadu Přelouč.Rozklikávací rozpočet radnice zřídila v rámci projektu na zkvalitnění služeb v oblasti informačních technologií, který přišel celkem na šest milionů korun. Osmdesát pět procent z této ceny zaplatily evropské fondy.
„Město Přelouč uspělo s žádostí o poskytnutí podpory z Integrovaného operačního programu, a to v rámci výzvy vyhlášené Ministerstvem pro místní rozvoj ČR," přiblížila Martina Horáčková.

Vzhledem k tomu, že hospodaření obcí a krajů je široké a složité, umístili úředníci na stránky města www.mestoprelouc.cz i podrobný návod „Jak číst v rozpočtu obce" s výkladem jednotlivých pojmů, aby orientace v novém „rozklikávacím rozpočtu" města byla pro občany co nejjednodušší.
21.10.2015

Autor: Pavlína Roztočilová

zdroj: Pardubický deníkTento článek najdete na webu Přelouč.com
http://www.preloucsko.com/prelouc

Tento článek najdete na adrese:
http://www.preloucsko.com/prelouc/modules.php?name=News&file=article&sid=3420