Sport: Další vítězné zápasy pro nejmladší mini, muži „B“ na 50%
: Marbul - Úterý, 16.10. 2007 - 15:43:58
Téma: Basketbal
Marbul

Během uplynulého víkendu se pod basketbalovými koši představili na domácím hřišti naši nejmladší minižáci, kteří potvrdili dobrou formu a výkonnost a v pohledném utkání jasně přehráli chlapce z České Třebové.

Rezerva mužů se představila na hřišti soupeřů. Sobotní „výprask“ na velkém hřišti BK Pardubice odčinili chlapi nedělní výhrou nad Teslou Pardubice „C“.

V sobotu 13 října jsme odehráli první letošní utkání nejmladších mini na domácí palubovce. Soupeř  k nám přijel z České Třebové  a my byli zvědavi, jak se zlepšil. Minulý rok jsme jej bez problémů porazili, ale nechtěli jsme soupeře podcenit. Hned od začátku jsme se do nich pustili a již po první čtvrtině jsme v zásadě rozhodli celý zápas. Skóre na ukazateli bylo 23:4 čímž jsme si zajistili klid do dalších minut zápasu. Soupeř však bojoval a další dvě čtvrtiny s námi držel krok a náskok se nenavyšoval. Až závěr utkání byl opět v naší režii.

Byl to snad první zápas, kdy jsme rozhodli na začátku hry !!.

Sokol Přelouč – SKB Česká Třebová
61 : 32 (35 : 14)

Body: Dašek 21 (4/3), Válek 12, Tomášek 9 (2/0), Vokál 6 (2/0), Jirák 4, Roubová 4, Holubová 2, Jirka 2, Pitřík 1 (2/1)
TH: 10/5
Fauly: 7

Druhý zápas byl téměř shodný s prvním. Po první čtvrtině jsme vedli 22:0. I zbytek zápasu se podobal prvnímu. Byl kladen větší důraz na obranu a v útoku to již nebylo tak snadné.

Oba zápasy již diváků ukázali pozitivní pokrok proti minulé sezoně. Již to není jen o individuálních schopnostech , ale již se ukazuje kombinační hra. Je pouze škoda malé účasti diváků. Snad se sejdou za týden ve větším počtu. To nás čeká velmi těžký soupeř – děvčata z HK. Přijďte povzbudit!

53 : 21 (31 : 7)

Body: Dašek 16 (7/2), Tomášek 11 (4/1), Vokál 8, Pitřík 6, Válek 4, Pacáková 4, Jedlička 4
TH: 11/3
Fauly: 6

Dašek Jan, Radim Konvalina, Josef Válek

„B“ tým – Krajský přebor Pardubického kraje

BK Pardubice "C" - SOKOL Přelouč "B" 99 : 33 (46:13)
TESLA Pardubice "C" - SOKOL Pčelouč "B" 66 : 79 (31:40)

Pavel Tužil

Další víkend bude na basketbal bohatý. V sobotu 13.10. přivítají naši mladší minižáci v přeloučské sokolovně v 9:15 chlapce z PP Hradec Králové 2, ve 12:30 potom výborný tým dívek Sokola Hradec Králové.

Muži „B“ přivítají v Krajském přeboru PK v 15:00 soupeře z Heřmanova Městce.

Jako bonbónek na závěr basketbalového dne bude odehrán zápas dvou neporažených týmů Východočeské ligy mužů, kdy se na naši „domácí“ palubovce ve Chvaleticích představí soupeř z Chlumce nad Cidlinou. Utkání začíná v 17:30.