Sport: Pohár ČFbU - 1. kolo - Praha zůstává pro Orly z Přelouče zakletá
: Mirek - Úterý, 31.08. 2010 - 17:43:44
Téma: Florbal
Mirek
Soutěžní sezónu 2010/2011 otevřel florbalový oddíl Orla Přelouč tradičním Pohárem České florbalové unie mužů v našem hlavním městě ve sportovní hale v Čakovicích. Los skupiny nebyl až tak příznivý jako například loni, neboť papírově se objevili hned 3 silní zájemci o postup z 5 členné skupiny (2 postupující přímo, z třetího místa jen polovina týmů). Bylo jasné, že pokud chceme uspět, musíme již první den bodovat. Krásné zápasy proti Kolínu a domácím Athletics Praha měly vzrušující náboj, bohužel nás pohřbila impotentní koncovka. Praha tedy zůstává po Czech openu 2008 a 2x Poháru ČFbU stále městem, kde jsme nikdy nepostoupili ze základní skupiny.

Po oba dny jsme nastupovali v sestavě : Jarolím, Albrecht - Ledecký, Maček, Pleskot, Sedláček - Bína, Blažej, Bulíček - Dlask, Pozler, Jezdinský - Janata

Orel Přelouč - FBC Kolín 4:5 (1:1,1:2,2:2)

Branky : 4. Sedláček (Bína) - 1:1, 18. Ledecký (Blažej) - 2:1, 43. Bína (Blažej) - 3:5, 45. Dlask (Pozler) - 4:5

Vyloučení : 0:1, bez využití

Právě první zápas byl vzhledem k postupové matematice klíčový. Kolín se nám postavil se značně proměněným kádrem než jak jsme znali ze začátků florbalu v Přelouči. A také začal velice zostra, kdy jejich první útok skončil míčkem v naší síti. Jenže my se z rány rychle oklepali a odpověděli brankou. Bínis příhrou pod sebe našel Edu a ten tahákem přes obránce vyrovnal.
Ve druhé třetině se zničehonic ocitl Leďák před brankářem úplně sám a měl dost času si srovnat míček a zamířit pod víko - vedli jsme 2:1. Za minutu nato byl Eda krosčekem odeslán na hranu kovových mantinelů (přesně těch co jsme z Přelouče po jednom tréninku vyhodili) a naskytla se možnost přesilovky. Ač nebyla sehrána vůbec špatně, ke gólu nevedla. Místo toho jsme dostali smůlovatý gól ze standardky, kdy špatně trefená rozehrávka prošla pod nohama zdi až k volnému hráči před Koudym a ten nezaváhal. Další gól jsme inkasovali opět ze standardky. Nejšikovnější hráč Kolína se po rozehře vytočil a tahem nechytatelně zavěsil přes naši hubenou zeď.
Ve třetí třetině se Koudymu ještě schovala jedna pěkná střela a to už jsme prohrávali 2:5. Skóre vypadalo vzhledem k dění na place až příliš krutě, a tak jsme začali více riskovat do útoku a výsledkem byla překrásná kombinace na jejímž konci zakončoval Bínis do prázdný. Do konce zbývaly 3 minuty a naše vůle po vyrovnání nabrala vysokých obrátek. V poslední minutě se nám povedla další krásná kombinace, Hans z rohu vybídl před bránou číhajícího Máru a ten trestal - 4:5. Do konce zbývalo 45 sekund a po time outu jsme šli do power play. Během této doby jsme vyprodukovali ještě 2 neskutečné závary před brankou, jenže míček za čáru prostě nedostali.

Orel Přelouč - Athletics Praha 1:3 (1:2,0:0,0:1)

Branka : 11. Bína (Bulíček) - 1:2

Bez vyloučení

Po smolné přohře s Kolínem, byla tedy nutnost bodovat alespoň proti domácím Athletics. Tým ze druhé ligy nám měl být velkým oříškem, ale kupodivu jsme sehráli naprosto vyrovnaný a rovnocenný zápas. S kvalitou soupeře rostla během zápasu i naše kvalita a i když jsme rychle prohrávali 0:2, bylo cítit že hrát můžeme a umíme i my. Důkazem byla akce Přéma-Bínis a zakončující Pavel bekendem po zemi pod padajícím brankářem. Očekávané peklo od pražáků stále nepřicházelo, a tak jsme my hráli a domáci v bloku bránili.
Takovýto obrázek byl k vidění během celé druhé třetiny a jedinou kaňkou na kráse bylo početné množství našich zahozených šancí.
V poslední třetině se obraz hry nezměnil, Athletics sice párkrát zkusili napadat naši rozehrávku, ale beci v tomto zápase působili až nečekaně klidně a spolehlivě. Vyrovnání viselo několikrát skutečně na vlásku, obrovskou šanci spálil Přéma, kdy po rychlé kombinaci přes celé hřiště se úplně sám mohl brankáře zeptat kam to chce. Trefil ho však jen do nohy a tím asi nadobro urazil florbalového boha. Neboť dvě minuty před koncem prošla Albínovi střela ze standardky od půlky těsně nad zemí až do sítě. Na vyrovnání už jsme neměli to potřebné sebevědomí a myslím, že jsme si zápas zbytečně prohráli. Uznejeme však, že zkušení Athletics hráli co potřebovali. Na konec komentář trenéra Bíny : "Za ty roky co se motám okolo jsem poprvé měl radost, že Přelouč skutečně hraje florbal."

Orel Přelouč - TJ Sokol Písek 4:1 (3:1,0:0,1:0)

Branky : 6. Pleskot (Bulíček) - 1:0, 8.Bína (Bulíček) - 2:0, 14. Dlask (Pozler) - 3:1, 40. Jezdinský (Pleskot) - 4:1

Vyloučení : 3:2, bez využití

Druhý den nás ve hře o postup mohly udržet 2 výhry vysokým rozdílem doufajíce, že se ostatní pohárové skupiny budou vyvíjet v náš prospěch. Písecké florbalisty jsme dobrým výkonem od začátku nepouštěli na dostřel a navrch jsme přidali i góly. Nejprve si Kytka hezky narazil s Přémou a z mezikruží nad nohou prostřelil a poté Přéma s Bínisem využili fatálního selhání obrany a Bínis uklidl do prázdný, kde se nenacházel gólman. Vedení nás ukolébalo a začali jsme zase moc vymýšlet a hrát složitě jak v útoku tak i v obraně. Písek nás také spravedlivě potrestal rozdílovou brankou. Z trápení nás vysvobodil Mára, pěknou střelou pod břevno.
Druhá třetina nabídla festival zahozených šancí na naší straně a o korunu krále si nahlas řekl Jezďa. Neproměňovat takové loženky bylo svým způsobem také uměním.
Že má našich úšklebků a heců už dost naštěstí ukázal v poslední třetině a konečně zavěsil povedenou střelou do šibenice. V poslední minutě ještě neprolomil další trápení Hans a podruhé v tomto zápase nastřelil v odkryté bráně jenom tyčku. Výsledek tak mohl vypadat úplně jinak.

Orel Přelouč - FBC Bystřec 6:1 (2:1,2:0,2:0)

Branky : 1. Dlask (Pozler) - 1:0, 15.Ledecký (Blažej) - 2:1, 24. Dlask (Jezdinský) - 3:1, 25. Bína (Blažej) - 4:1, 46. Blažej (Bína) - 5:1, 47. Jezdinský - 6:1

Vyloučení : 2:0, bez využití

Poslední zápas proti nebohým klukům z vesnice Bystřec, kteří odehráli celý turnaj bez jediného náhradníka, se mohl podobat vraždění neviňátek. To také začal hned po 20ti sekundách Mára po rychle rozehrané standardce. Jenže pak se opět ukázala naše ledabylost a po celou první třetinu jsme předváděli až moc profesorský výkon. Soupeř zákonitě vyrovnal a "vítězný" gól vsítil před koncem třetiny Leďák střelou mezi nohy.
Po zbytek zápasu mohl divák sledovat naše bago na polovině soupeře, kde nám uprostřed běhalo (lépe řečeno stálo) 5 statečných z Bystřece . Další branky však vůbec nepřicházely v množství jakém bychom si představovali a ve třetí třetině jsme hloupými fauly darovali soupeři 4 minuty přesilovky, které otupily náš nápor a vyvedly z tempa. A tak se celkové skóre na naší straně zastavilo na "pouhých" šesti.