NAVRCHOLU.cz

Sport: Přelouč smetla Živanice
Autor: brko - Pondělí, 29.08. 2011 - 19:00:06
Téma: Fotbal
Přeloučské fotbalové týmy se poprvé v nové sezóně představily na vlastním hřišti a z pěti zápasů vytěžily tři výhry, když zvítězila obě mužstva dospělých a dorost, a dvě prohry mužstev žáků.

A-mužstvo – Živanice           5 : 0    (4 : 0)
Branky: 14. a 42.Janecký, 23.Heřmánek, 25.vlastní, 86.Slabý z penalty
Sestava: Konvalina – Heřmánek, Dušek, Hladík, Váša – Novák (60.Pištora), Jezdinský (43.Machačný), Janecký, Pištora – Koch (70.Šmejda), Cichra (80.Slabý)
Ve 14.minutě po hrubce obránce hostí a centru Cichry otevřel hlavou skóre Janecký. Ve 23.minutě překvapil brankáře Živanic nepříliš vydařenou střelou Heřmánek a bylo to 2:0. Ve 25.minutě nezvládl nakopnutý míč do vápna hráč hostí a zcela dezorientován ho napálil do vlastní sítě, ačkoliv ve vápně nebyl žádný náš hráč. Ve 42.minutě vysunul do brejku Koch Janeckého a ten nezaváhal – 4:0. Naši poslední branku vstřelil před koncem zápasu střídající Slabý, který proměnil pokutový kop.

B-mužstvo – Dašice              3 : 2    (1 : 0)

Branky: 33. a 47.Ročín, 67.Beránek Milan
Sestava: Marek – Martin Beránek, Slabý, Šmejda, Milan Beránek – Volejník, Kocourek, Machačný (35.Školník), Štainer (70.Musil) – Hanuš (35.Minařík), Ročín
Již v úvodu utkání vstřelil branku z hranice malého vápna Volejník, podle rozhodčího byl ale jeho důraz přehnaný a tak nebyla uznána. Celý první poločas mělo naše mužstvo jednoznačnou převahu, bohužel se ji dlouho nedařilo přeměnit v góly. To se povedlo až po více než půl hodině hry Ročínovi, který prošel přes dva hráče a golman Dašic byl na jeho střelu krátký. Chvíli potom došlo ke zranění hned dvou našich hráčů, nutno dodat, že především v případě Hanuše po dosti nešetrném zákroku hostujícího hráče. Dašičtí se sice občas po chybách v naší defenzivě dostaly na dostřel naší brány, jejich střelecké pokusy ale byly mizerné nebo končily v náručí našeho brankáře. Úvod druhé půle jsme rozehráli podobně jako první poločas a brzy jsme se mohli radovat z dvougólového vedení, to když Ročín téměř zopakoval svou první gólovou akci. Poté ale naše mužstvo polevilo a hra se vyrovnala. V tu chvíli se hrálo od brány k bráně, ale zatímco naši hráči své gólové příležitosti zahazovali, Dašicím se podařilo vyrovnat. Naštěstí jsme se ale ještě dokázali zvednout a po deset minut trvajícím remízovém stavu nás poslal do vedení Milan Beránek. Těsné vedení už jsme poté udrželi až do konce zápasu a tak se zrodilo třetí vítězství ve třetím utkání v okresním přeboru.

Ústí n.O. – Dorost                 4 : 3    (3 : 3)

Branky: Koki 2, Jedlička
Sestava: Záruba - Kmoníček, Hajn, Hynek, Slavík - Linhart, Rokyta, Březina Koki - Jedlička, Bureš
Střídající: Laburda, Heřman, Votápek
Středeční zápas se hrál za úmorného vedra, které se zejména po obrátce podepsalo na výkonu hostů. Úvod zápasu byl hodně divoký. Už v 5.min. prověřil pozornost gólmana Jiskry hostující Rokyta. V 7.min. se vyznamenal brankář Přelouče, když zlikvidoval ránu z bezprostřední blízkosti. Ve 12.min. nečekanou střelu z ostrého úhlu Záruba jen vyrazil před sebe a Langer zblízka otevřel skóre – 1:0. Domácí se neradovali dlouho. V 15.min. Koki převzal míč po vhozeném autu, prošel do vápna, poradil si i s vybíhajícím Václavkem a vyrovnal na 1:1. O minutu později chybovali domácí před vápnem v rozehrávce, čehož dokonale využil Jedlička – 1:2. Ve 24.min. si na centr do vápna naběhl před branku P.Kalousek a nekompromisně vyrovnal – 2:2. Vzápětí však obrana Jiskry opět zaváhala v rozehrávce, což stačilo Kokimu k další úspěšné trefě – 2:3. Ještě do přestávky se po rohovém kopu se zblízka prosadil R.Ráb – 3:3. Ve druhé půli se hostům vůbec nedařila rozehrávka, docházely síly a tak se zápas dohrával za drtivého tlaku Jiskry. Tolik neproměněných šancí, včetně nastřelených tyčí se jen tak nevidí. Jen R.Ráb šel několikrát sám na gólmana,  sám před brankářem byl v 60.min. i M.Falta, ale neuspěl. V 63.min. se do vyložené šance dostali ve vápně hned tři domácí hráči, ale Langer po obrovském závaru trefil jen tyč. V 75.min. po akci R.Rába orazítkoval tyč také Koráb. Rozhodnutí přišlo v 81.min., kdy R.Ráb rozhodl o zaslouženém vítězství domácích.

Dorost – Polička                    5 : 0    (4 : 0)
Branky: 29. a 45.Bureš, 17.Březina, 44.Slavík, 65.Mužík
Sestava: Záruba - Kmoníček, Navrátil, Hynek, Slavík - Březina, Rokyta, Koki, Laburda - Jedlička, Bureš
Střídající: Mužík, Linhart, Heřman, Votápek, Šanda
Hosté byli ze začátku zápasu našemu celku vyrovnaným soupeřem, se zvyšujícím se počtem branek v jejich síti, však klesala jejich motivace a konec zápasu odehráli již zcela odevzdaně.

Starší žáci – Dolní Újezd        0 : 2    (0 : 0)
Sestava: Vašíček – Munzar, Bolek, Kmoníček, Provazník – Fencl, Chaloupský, Urbánek – Hauser, Plavec, Jelínek

Mladší žáci – Dolní Újezd       0 : 5    (0 : 3)
Sestava: Soukupová, Procházka - Pliva, Voženílek, Klusák, Oliva, Německý, Růžek M., Brunclík, Jelínek, Fujdl, Růžek F., Hudec, Rázek, Otradovský