NAVRCHOLU.cz

Sport: Áčko i béčko doma vítězně
Autor: brko - Pondělí, 12.09. 2011 - 21:16:19
Téma: Fotbal
A-mužstvo i B-mužstvo Přelouče doma ve svých utkáních zvítězily a tak ani v pátém kole nepoznaly hořkost porážky. Mužstva dorostu a žáků své zápasy prohrála. Úspěšně do svých soutěží vstoupily přípravky, zejména vstup mladších byl impozantní.

A-mužstvo – Slatiňany               2 : 0    (0 : 0)
Branky: 76.Koch, 81.Janecký
Sestava: Poříz – Váša, Hladík, Ulrych, Volejník – Novák (55.Šmejda), Novotný, Jezdinský (83.Rokyta), Ročín – Koch (87.Slabý), Janecký
ČK: 1:2    (40.Hladík – Zdražil, Trňák)
V prvním poločase mělo naše mužstvo platonickou převaha, hrálo vysoké míče, které však proti vysokým obránců hostí neměly šanci. Ve 40.minutě přišel zlom v utkání, neboť rozhodčí vyloučil hned tři hráče najednou, Hladík byl vyloučen za faul, hostující hráči následně za oplácení respektive vulgarity směrem k hlavnímu rozhodčímu. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, ale stále se nám nedařilo vypracovat si vyložené šance. Až v 76.minutě našel Ročín trestným kopem Kocha, který mířil z deseti metrů k tyči přesně. Pojistku přidal Janecký po samostatné akci přes celé hřiště opentlené precizním lobem přes gólmana.

B-mužstvo – Lipoltice                 3 : 0    (0 : 0)
Branky: 50.Volejník, 59. a 88.Ročín
Sestava: Marek –Slabý L. (46.Trnečka), Novotný, Martin Beránek, Musil – Pištora, Štainer, Slabý J., Školník (46.Volejník) – Ročín, Milan Beránek
Podle postavení v tabulce mnozí očekávali naše jednoznačné vítězství. To sice nakonec přišlo, ale cesta k němu nebyla vůbec lehká. Během utkání jsme sice měli převahu jak územní, tak i v držení míče, ovšem především v prvním poločase se na našem výkonu projevilo nejen úmorné horko, ale i bídná koncovka. Přestože jsme se dostali do několika solidních střeleckých pozic, stejně jako v minulých zápasech jsme buď netrefili bránu nebo naše pokusy nebyly pro golmana příliš nebezpečné. Paradoxně se tak mohli dostat do vedení hosté a to dokonce do dvoubrankového. Nejprve nás však výborným zákrokem na brankové čáře zachraňoval golman Marek a o chvíli později nám pomohla tyč. Druhá půle už byla z naší strany lepší. Nejenže se umoudřilo počasí, ale Lipolticím i znatelně docházely síly. A toho hned v úvodu druhého poločasu využil Volejník, který po Ročínově centru hlavičkoval do odkryté brány - 1:0. Hosté poté měli ještě jeden nebezpečný protiútok, ovšem našeho golmana se jim ani do třetice nepodařilo překonat. Naopak na druhé straně zvyšoval po samostatné akci Ročín. Od šedesáté minuty se už herní tempo opět snížilo a hrála se spíše "nakopávaná" . Vše ale směřovalo k našemu vítězství, což v závěru svou druhou brankou v utkání potvrdil Ročín.

Dorost – Svitavy                         1 : 3    (0 : 2)
Branka: 48.Rokyta
Sestava: Záruba – Slavík, Hajn, Kmoníček, Šanda - Březina, Rokyta, Hynek, Linhart – Votápek, Mužík
Střídající: Jára, Pokorný, Heřman
Hosté byli od začátku zápasu lepší a v první čtvrthodině neproměnili tři šance. Do vedení šli ve 21.minutě a ve 26.minutě po faulu Hajna ve vápně zvyšovali z penalty již na 0:2. Jedinou šanci našeho mužstva v prvním poločase neproměnil hlavou ve 32.minutě Mužík. Ve 48.minutě snížil střelou z velkého vápna Rokyta a vyrovnání měl na noze v 65.minutě Mužík, ale ani ve své druhé šanci neuspěl. Hosté pak stvrdili svou výhru brankou v 86.minutě.

Starší žáci – FK Pce B                 0 : 1    (0 : 0)

Sestava: Vašíček – Munzar, Bolek, Kmoníček, Růžek – Heblík, Mach, Chaloupský, Urbánek – Václavek, Provazník

Mladší žáci – FK Pce B                3 : 4    (1 : 4)
Branky: Oliva, Růžek M., Brunclík
Sestava: Soukupová, Procházka - Pliva, Voženílek, Klusák, Oliva, Německý, Růžek M., Brunclík, Jelínek, Fujdl, Růžek F., Otradovský

Starší přípravka – Holice            1 : 2    (0 : 0)
Branka: Semelka
Starší přípravka – Třemošnice   6 : 1    (4 : 0)