| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pondělí, 23.července 2018, týden:29  Svátek má: Libor, zitra: Kristýna
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 275
Komentářů: 0
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Ekonomika: Severní energetická v příštím roce zmodernizuje elektrárnu ve Chvaleticích
Autor: admin - Pondělí, 16.03. 2015 - 18:33:12
Téma: Zpravodajství

echva.jpgMost, Chvaletice - Skupina Severní energetická, která v roce 2013 koupila Elektrárnu Chvaletice, zahájila její rozsáhlou modernizaci. Mostecký deník o tom informovala Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny.

V roce 2016 chce Severní energetická kompletně zrekonstruovat dva bloky, každý se jmenovitým výkonem 205 MW, a díky tomu splnit nejpřísnější požadavky na dlouhodobý ekologický provoz.

„Plán obnovy je rozdělen do dvou kroků, ve kterých budou v roce 2016 zrekonstruovány bloky 3, 4 včetně absorbéru odsíření číslo dvě. Druhý krok se bude týkat bloků 1, 2, přičemž rozhodnutí, v jakém rozsahu modernizovat tyto bloky a také nevýrobní zařízení od zauhlování až po ukládání produktů po spálení, je ještě před námi," říká Luboš Pavlas, člen představenstva Elektrárny Chvaletice.Nejdůležitější součástí projektu je snížení emisí a prodloužení životnosti bloků B3 a B4 až do roku 2030 včetně snížených ekologických limitů stanovených právními předpisy pro oxidy dusíku a tuhé znečišťující látky. „Zatímco dnes elektrárna produkuje zhruba 350 mg/Nm3 oxidů dusíku z jednoho bloku, díky modernizaci toto číslo klesne pod 200 mg/Nm3. Sníží se také emise prachových částic," říká dále Pavlas s tím, že modernizace se bude týkat kotelny, strojovny, elektrostatických odlučovačů popílku, systému kontroly řízení a souvisejících částí elektro, měření a regulací. V rámci obnovy bude optimalizován provoz absorbéru č. 2 s ohledem na aktuální palivo, které je méně sirnaté než za předchozího vlastníka.

„Na podzim roku 2014 byla pro veřejnou zakázku na obnovu bloků 3,4 připravena zadávací dokumentace, proběhly prohlídky místa a na konci března 2015 bychom měli obdržet nabídky od dodavatelů. V polovině roku budeme znát vítěze. Vlastní rekonstrukce pak proběhne od března do konce roku 2016." říká Luboš Pavlas. V oblasti zauhlování by měla být přijata opatření na snížení vlastní spotřeby, snížení prašnosti a prodloužení životnosti dopravních zauhlovacích cest.

Skupina Severní energetická má na Mostecku uhelný velkolom ČSA u Horního Jiřetína a také společnost Důl Kohinoor a.s. v likvidaci, která provozuje poslední hlubinný hnědouhelný důl v ČR. Elektrárnu Chvaletice u Pardubic skupina koupila v roce 2013 od skupiny ČEZ. Těžba na lomu ČSA je omezena usnesením vlády o těžebních limitech z roku 1991. Za limity je 750 milionů tun hnědého uhlí. Česká vláda má o limitech rozhodovat letos v létě.

zdroj: Mostecký deník


 
Související odkazy
· Více o tématu Zpravodajství
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Zpravodajství:
Zemřel známý lidový léčitel Jindřich Paseka

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek

"Severní energetická v příštím roce zmodernizuje elektrárnu ve Chvaleticích" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund