| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Sobota, 13.srpna 2022, týden:32  Svátek má: Alena, zitra: Alan
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Zprávy: Hlavní problém nového pardubického bulváru je příliš úzká vozovka
Autor: admin - Čtvrtek, 02.04. 2015 - 13:25:08
Téma: Zprávy z Pardubicka

2015_trida_miru_pce.jpgUž první den odhalil základní problém opravené třídy Míru v Pardubicích. Je na ní tak úzká vozovka, že se řidič MHD nemá šanci vyhnout jakémukoliv autu.

Kdo se hned po středečním otevření třídy Míru projel po ní trolejbusem, musel si připadat jako VIP. Lidé z chodníku si dopravní prostředek prohlíželi se stejným zájmem, jako kdyby po čerstvě zrekonstruované ulici proplouval parník. Po dlouhé odstávce působily vozy jako atrakce a také potenciální nebezpečí.

„Pozor, trolejbus! Ježíšmarjá, oni tady zase jezdí,“ strhávala dopoledne matka malého chlapce z jízdní dráhy nedaleko Pasáže.

Nutno dodat, že řidiči linek 21 a 27, které jako jediné projíždějí celou třídu Míru, jezdili extrémně opatrně a pomalu. Ulicí se sunuli zhruba dvacítkou. „Zatím vše funguje bez větších potíží,“ hlásil po ranní špičce šéf dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Obavy měl hlavně z toho, aby hned první den nezpůsobil problém neukázněný řidič zásobování, který by nechal stát svůj vůz v úzké části ulice. Tam se totiž trolejbus nemá šanci vyhnout.

„Nic jsme nenechali náhodě. Kolem sedmé ráno byli na třídě Míru strážníci, kteří zajišťovali hladký průjezd prvních linek,“ přiznal Pelikán, že jeho lidé šli štěstí naproti.Mezi Sladkovského ulicí a Grandem je vozovka natolik úzká, že se na ní dva stroje vedle sebe prostě nevejdou. To se ve středu potvrdilo těsně před půl jedenáctou, kdy se u pošty potkal trolejbus a vůz státní policie. Ten musel zajet mezi lavičky, aby vůbec mohla linka pokračovat v přepravě cestujících.

Má tam policie vůbec co dělat?
„Je otázkou, jestli ulicí musí vozy policie vůbec jezdit. Teď ji více než rok nepoužívaly a také to fungovalo. Jinak je fakt, že dopravní pruh má pouhé čtyři metry a je tak zřejmé, že jediné špatně odstavené auto zablokuje celý provoz,“ doplnil Tomáš Pelikán.

Na problém však odpovědní lidé mysleli včas a vjezd zásobování do úzké části ulice omezují dopravní značky. Ráno se může zásobovat mezi 5. až 7. hodinou a odpoledne až po 17. hodině, tedy v dobách, kdy už trolejbusy po třídě Míru jezdit nebudou.

Teoreticky tedy kolize nehrozí, otázka je, jak bude vypadat praxe. „Bude hodně záležet na městské policii, aby tam situaci hlídala,“ uvedl Pelikán, který původně byl pro to, aby ulicí jezdila většina spojů stejně tak, jak tomu bylo před opravou. Nakonec však souhlasí s tím, že se tam vrátily jen linky 4, 21 a 27. Navíc kompletní ulici projedou pouze poslední dvě jmenované, a to za jeden den jen čtyřiatřicetkrát.

Právě debata nad tím, zda v ulici má zůstat MHD, nebo by ji měla naopak opustit kompletně, zaměstnávala politiky i veřejnost několik let.

„Myslím, že tu zbyl tak malý provoz, že už se sem trolejbusy nemusely vracet vůbec. Ta změť drátů a sloupů ulici jen hyzdí,“ uvedl Petr Fryč, obyvatel centra Pardubic. A hned doplnil další kritický postřeh: „Jako grafik jsem úplně zničený z toho, jak vypadá položená dlažba. Absolutně nechápu důvod, proč jí tady projektant použil tolik druhů, navíc v různých tvarech a barvách. Nevypadá to hezky.“

Těžké trolejbusy dlažbu v příštích týdnech prověří. První den obstála. „Ještě bych nechválil dne před večerem, po jednom dni nelze soudit. Uvidíme, jak to bude vypadat za pár měsíců,“ podotkl Pelikán.

Autor: Milan Zlinský

zdroj: iDnes


 
Související odkazy
· Více o tématu Zprávy z Pardubicka
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Zprávy z Pardubicka:
Václav Kulhánek: Jsem, jaký jsem. Žiju si svůj život a jsem šťastný

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 Poslat článek Poslat článek

Související témata

Auto & motoHasičiPolicieZpravodajstvíZprávy z Pardubicka

"Hlavní problém nového pardubického bulváru je příliš úzká vozovka" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund