| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Čtvrtek, 23.května 2019, týden:20  Svátek má: Vladimír, zitra: Jana
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 276
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Pardubickou chemičkou otřásl výbuch
Autor: admin, Čtvrtek, 15.01. 2015 - 14:07:49, Černá kronika, 533 čtenářů, 1095 bytů
Zprávy z Pardubicka
Pardubice - V pardubické chemičce Synthesii došlo ve čtvrtek dopoledne k výbuchu při míchání nebezpečných látek. Jeden člověk se lehce zranil, záchranná služba ale na místo nevyjížděla.
„Kolem 10. hodiny jsme dostali oznámení o detonaci v chemičce, momentálně jsou na místě policisté, kteří provádějí ohledání. Poté bude možné stanovit, zda došlo k technické poruše, či k lidské chybě,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Maturová.
Výbuch nastal při míchání nebezpečných látek zřejmě přetlakem. Zaměstnanci si toho včas všimli a stihli utéci.
„Mám informaci, že se tam zranil pouze jeden člověk, ke kterému ale záchranná služba přivolána nebyla, takže jsme tam vůbec nevyjížděli,“ doplnila mluvčí záchranářů Helena Škuligová.
Naposledy vyjížděli policisté kvůli mimořádné události do Synthesie v srpnu 2012, kdy se nad Pardubicemi objevil barevný mrak pocházející ze zásobníku s plyny.


Starosta obžalovaný z dotačního podvodu dostal tříletou podmínku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:21:43, Černá kronika, 779 čtenářů, 2260 bytů
Policie

2014_zima_lunak.jpgStarosta Újezdu u Přelouče na Pardubicku Jiří Zima, který stanul u hradeckého krajského soudu kvůli obžalobě z dotačního podvodu, dostal tříletou podmínku a zákaz vykonávat funkci zastupitele po dobu pěti let. Druhého obžalovaného Václava Luňáka soud potrestal dvouletou podmínkou.

Obec Újezd u Přelouče měla za evropské peníze postavit garáže pro dobrovolné hasiče, jenže část třímilionové dotace na tuto stavbu nepoužila. Garáž už totiž tou dobou stála.

Dvaašedesátiletý starosta chybu přiznal. „Nedokázal jsem to ukočírovat. Dnes vidím, že jsem asi měl zakročit rázněji,“ řekl starosta a vysvětloval, že garáž postavila svévolně firma jednoho z tehdejších zastupitelů Milana Vosáhla.

Ta ovšem vyhrála výběrové řízení na jinou stavební akci - podle smlouvy měla provést půdní vestavbu hasičské zbrojnice, na kterou obec už dříve získala státní dotaci 750 tisíc korun.

Přestože garáž pro hasiče už byla hotová, uzavřela obec v roce 2010 smlouvu se Stavebním podnikem Přelouč, jejíž jednatel Václav Luňák rovněž čelil obžalobě z dotačního podvodu.Policie obvinila dalších osm lidí v kauze opravy hřebčína v Kladrubech
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 08:36:12, Černá kronika, 523 čtenářů, 1542 bytů
Koně / dostihy

Dalších osm lidí skončilo v síti policejních vyšetřovatelů, kteří se zabývají případem machinací při zadávání zakázek na opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Celkový počet obviněných lidí se tak dostal na číslo osmnáct.

„Obvinění podle policie měli jednat jako organizovaná skupina, která svým jednáním úmyslně porušovala podmínky zadávacích řízení, souvisejících s projektem Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem, financovaného z Integrovaného operačního programu Evropské unie a státního rozpočtu,“ uvedl Adam Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Hřebčín před dvěma lety skutečně dostal na generální opravu sedmnácti objektů dotaci 300 milionů korun z evropských fondů. 

Specializovaný Útvar pro odhalování organizovaného zločinu poprvé v hřebčíně zasahoval loni v květnu. Následně detektivové obvinili devět lidí ze stavebních firem a hřebčína ze sjednání výhody a z pletichy při zadávání veřejné zakázky.

Ve vazbě například tehdy skončil předseda představenstva stavební skupiny Enteria Libor Joska nebo Simona Voňková, dřívější zastupující ředitelka hřebčína.

K nově obviněným lidem se státní zastupitelství nechce vyjadřovat ani k nim sdělit jakékoliv další údaje.

„Právní kvalifikace použitá policejním orgánem v usnesení o zahájení trestního stíhání není u všech obviněných osob identická,“ uvedl pouze k obviněním Borgula.Padající klasy kukuřice odkryly marihuanu
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 12:07:07, Černá kronika, 581 čtenářů, 1023 bytů
Policie

Pardubicko - Prozatím neznámý pěstitel "opečovával" několik desítek rostlinek konopí na kukuřičném poli v katastru obce Chýšť na Bohdanečsku do chvíle, než ho s kosením předběhli zemědělci. Právě oni při sklizni kukuřičné úrody narazili na nezanedbatelný rozměr půdy, kde rostla marihuana. Kolegové z Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč všechny rostliny zajistili, na případu pracují s kriminalisty, jejich společným cílem je zjistit, kdo že má tuto úrodu na svědomí.Z rozhoupané gondoly ruského kola v Heřmanově Městci vypadla žena i s dcerou
Autor: admin, Neděle, 24.08. 2014 - 23:12:40, Černá kronika, 508 čtenářů, 1513 bytů
Zpravodajství

Z jedné z gondol ruského kola na pouti v Heřmanově Městci na Chrudimsku, z výšky zhruba deseti metrů, vypadla v neděli odpoledne 35letá žena i s dcerou. Obě utrpěly zranění, žena bojuje o život. Na místě zasahoval vrtulník.

Zraněná žena navštívila atrakci se svou zhruba desetiletou dcerou, přítelkyní a jejím malým synem.

Podle svědků ženy gondolu zhruba ve výšce deseti metrů rozhoupaly. „Jedna z nich se neudržela a z gondoly vypadla. Její pád nejprve zbrzdila gondola pod ní, poté ale žena dopadla na zem,” řekl svědek Právu.

Na místě neštěstí zasahoval i vrtulník. „Žena utrpěla zranění hlavy a byla transportována do hradecké nemocnice,” řekla Novinkám krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.Krvácejícího muže měl pořezat kolega
Autor: admin, Úterý, 15.07. 2014 - 12:17:36, Černá kronika, 667 čtenářů, 1016 bytů
Policie
Chvaletice - Bitku dvou cizinců ve Chvaleticích řešili zdravotníci, bohdanečští strážníci a nakonec i policisté.

Na zápěstí pořezaný muž bulharské národnosti byl nejprve ošetřován záchrannou službou. Strážníkům, kteří přijeli na místo, měl uvést, že zranění mu měl způsobit jeho ukrajinský kolega, který jej napadl nožem. Silně opilého, agresivního a zraněného muže s řeznými ranami na zápěstí převezli strážníci k ošetření a poté i k dalšímu vystřízlivění. Dalším šetřením se zjistilo, že opilý bulharský dělník se měl dostat do konfliktu se svým ukrajinským kolegou, při kterém se oba poprali a utrpěli zranění.

„Ve věci bylo zahájeno šetření pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví," uvedla k situaci mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.Po čelní srážce na Přeloučsku vyprostili z aut sedm zraněných
Autor: admin, Pondělí, 09.06. 2014 - 14:56:40, Černá kronika, 749 čtenářů, 1333 bytů
Hasiči

2014_06_08_dn_bukovina.jpgČtyři muži a tři ženy se zranili při nehodě na Přeloučsku. Dvě osobní auta se čelně srazila v neděli dopoledne na silnici I/17 mezi obcemi Stojice a Bukovina. "Řidič mazdy zřejmě začal předjíždět na nepřehledném úseku a střetl se s protijedoucí Škodou Felicia," popsala mluvčí pardubické policie Jana Drtinová. Na místo dorazilo pět zdravotnických posádek. Dva lidé utrpěli těžká zranění, nejzávažnějším byla zlomenina pažní kosti u 29letého mladíka. Pět lidí vyvázlo s lehkým zraněním. Hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby při ošetřování a nakládání zraněných do sanitních vozidel. "Zároveň zabezpečili vozidla proti požáru a po zadokumentování a vyšetření nehody policisty uklidili vozovku," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Silnice byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu přes okolní obce.U Živanic srazil řidič dvanáctiletého cyklistu
Autor: admin, Čtvrtek, 13.03. 2014 - 10:00:42, Černá kronika, 733 čtenářů, 1291 bytů
Policie

2014_03_12_dn_zivanice.jpgMělice / Živanice - Ve středu před sedmnáctou hodinou srazil řidič osobního vozu u Živanic dítě na jízdním kole.

Řidič odbočující na Mělice ze směru od Živanic v zatáčce na pravděpodobně nedal přednost dvěma cyklistům jedoucím po hlavní komunikaci od Břehů na Živanice a prvního z nich srazil. Šlo o dvanáctiletého chlapce.

„Chlapec byl s lehkým zraněním a podezřením na otřes mozku transportován vrtulníkem na dětské traumatologické oddělení hradecké nemocnice. Zranění naštěstí nebylo vážné a neohrožovalo jej na životě," uvedla mluvčí záchranné služby Helena Škuligová.

"Nehodu vyšetřují dopravní policisté. Řidič osobního vozidla se na místě podrobil dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.Řidiče felicie zaskočil dým pod kapotou. Zachránil sebe i věci, auto ne
Autor: admin, Úterý, 11.03. 2014 - 09:22:08, Černá kronika, 1228 čtenářů, 1733 bytů
Hasiči

2014_03_11_pozar_felicie_01.jpgDým valící se z pod kapoty felicie zaskočil v neděli řidiče jedoucího přes obec Jankovice-Kozaše na Pardubicku. Nakonec byl rád, že před plameny stačil zachránit sebe a svoje osobní věci.

"Hasiči vyjížděli k požáru ve 12:43. V době příjezdu již bylo vozidlo celé v plamenech" uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Její kolegové na místě zjistili, že řidič zastavil a když zjistil, že se z auta začal valit kouř, na nic nečekal a z vozu si vyndal všechny své osobní věci. Požár hasiči zlikvidovali vysokotlakým proudem vody.

"Jednotka musela pro hustý dým zasahovat v dýchací technice," doplnila Horáková. Tím trable pro hasiče neskončily. Řidič totiž informoval velitele zásahu, že jeho vozidlo jezdí na zemní plyn. Hasiči proto ihned provedli kontrolu nádrže na LPG. "Nádrž byla chladná a plyn neunikal. Na místo zásahu se dostavila i policie," řekla mluvčí hasičů.

Škoda byla podle vyšetřovatele vyčíslena na 25 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na přívodním kabelu k řídící jednotce motoru.Dva opilí výtržníci se pustili 
do policistek: 2:0 pro holky
Autor: admin, Pondělí, 03.03. 2014 - 18:59:02, Černá kronika, 602 čtenářů, 1691 bytů
Policie

Chvaletice - V úterý ráno museli bohdanečští strážníci ve Chvaleticích razantně zakročit proti dvěma podnapilým místním výtržníkům ve věku 23 a 32 let. Dva muži se pokoušeli rozbít dveře restaurace proti základní škole a přitom napadali třetího, který jim v tom bránil. To vše před zraky dětí, které právě šly do školy.

Hlídka strážníků, kterou tvořily dvě ženy, se do potyčky vložila. Dva výtržníci se ihned proti ženám v uniformě obrátili a zřejmě jim dodávalo odvahu i to, že proti nim stály „jenom holky".

Po krátkém, ale zato  intenzivním souboji, byli oba výtečníci překvapeni, zkroceni a v poutech.  Zadržení byli předání do rukou státní policie pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

„Muži nejprve odmítli po zákonné výzvě prokázat svou totožnost a místo opustit. Situace vygradovala a policistky jednoho z nich za použití donucovacích prostředků začaly poutat přičemž druhý muž se jim v tom opakovaně snažil bránit a jednu z policistku zkoušel nejprve odstrčit a posléze za ruku táhnout pryč," popsala zápas mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Po zklidnění teleskopickým obuškem se i druhý z mužů ocitl v poutech a na policejní služebně. Oba měli přes dvě promile alkoholu.850 článků (85 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund