| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Čtvrtek, 23.května 2019, týden:20  Svátek má: Vladimír, zitra: Jana
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 276
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Sebevrah skočil pod rychlík, doprava na koridoru v obou směrech stála
Autor: admin, Pondělí, 03.03. 2014 - 18:51:41, Černá kronika, 717 čtenářů, 1398 bytů
Policie

Valy - Zatím neznámý muž se rozhodl ukončit život pod projíždějícím rychlíkem u obce Valy mezi Pardubicemi a Přeloučí. Vlak ho smetl stočtyřicetikilometrovou rychlostí. Tragédie zastavila provoz na koridoru, po dvou hodinách se drahám podařilo zprovoznit jednu kolej, po čtyřech i druhou.

Po mužově totožnosti policie zatím pátrá. "Neznámý muž měl skočit pod vlak ve chvíli, kdy už strojvůdce nemohl zastavit," popsala nehodu policejní mluvčí Eva Maturová.

Vlak mířil z Bratislavy do Prahy a pak dál do Německa. Nabral přes dvě hodiny zpoždění, během vyšetřování totiž zůstal stát s cestujícími ve Valech.

Provoz na trati se zastavil v půl desáté, cestující v osobních spojích museli používat v úseku Pardubice - Přelouč náhradní dopravu. Další vlaky byly spojeny do jedné soupravy nebo mimořádně zastavily v Kolíně, kde si lidé přesedli.Požár lokomotivy zastavil vlaky v koridoru u Kolína
Autor: admin, Pondělí, 24.02. 2014 - 07:27:45, Černá kronika, 562 čtenářů, 748 bytů
Hasiči

Požár lokomotivy nákladního vlaku zastavil v úseku Přelouč-Řečany nad Labem v Pardubickém kraji v neděli kolem 13:20 provoz na železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou. 

"Provoz byl obnoven ve 14:30," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

"Důvodem je požár na lokomotivě nákladního vlaku, proto je (v úseku z Řečan) vypnuté trakční vedení," uvedl.

Protože v části koridoru bylo kvůli požáru vypnuté trakční vedení, vlaky, mezi nimi i mezinárodní rychlíky, jezdily ke Kolínu, kde čekaly, až budou moct pokračovat v cestě.V bývalé Továrně mlýnských strojů hořely uskladněné komponenty k počítačům
Autor: admin, Čtvrtek, 06.02. 2014 - 10:06:57, Černá kronika, 611 čtenářů, 1326 bytů
Hasiči
Pardubice - Dne 5. února 2014 v 11,43 hod. byl nahlášen na Krajské operační středisko pardubických hasičů požár v bývalém areálu Továrny mlýnských strojů v Pardubicích. Na místo vyjely jednotky hasičů ze stanice Pardubice a jednotky dobrovolných hasiči z obcí Sezemice, Dašice, Hostovice a Staré Hradiště. Oheň začali hasiči likvidovat vysokotlakem a podle průzkumné skupiny byl kolem 12-té hodiny požár zastaven. Nastal však problém s kouřem, který se rozptýlil po celé hale a nebylo nic vidět. Jednotky provedli přetlakovou ventilaci. Hasiči v dýchací technice vyvezli z haly postupně palety s  počítači, které stále hořely, aby se dostali k ohnisku požáru a mohli pokračovat v hašení. Dle informací vyšetřovatele příčin požáru HZS Pardubického kraje shořelo 160-200 kusů palet komponentů k počítačovým sestavám a škoda přesáhla 1 mil. Kč. V 17,20 hod. byla událost ukončena operačním střediskem a jednotky se vrátily na základny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatel příčin požáru HZS Pardubického kraje bude po dohodě s kriminalisty pokračovat v ohledání místa ve čtvrtek 6. února 2014 v ranních hodinách.

Náraz do stromu vyhodil z trati osobní vlak
Autor: admin, Pátek, 31.01. 2014 - 09:27:03, Černá kronika, 506 čtenářů, 926 bytů
Zpravodajství

Kostelec u Heřmanova Městce - Po nárazu do stromu vykolejil ráno osobní vlak u Heřmanova Městce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, doprava na trati je ale dočasně omezena. České dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu.

Nehoda se stala v 6:50.

"U zastávky Kostelec poblíž Heřmanova Městce narazil osobní vlak do spadlého stromu. V důsledky té srážky došlo k vykolejení lokomotivy," řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vlaky na trati Přelouč - Heřmanův Městec budou mít kvůli nehodě zpoždění až 25 minut, doprava bude omezena několik hodin. Nehoda se obešla bez zranění. Výše škod zatím není známa. Podle webu Českých drah byla nasazena náhradní autobusová doprava v úseku Kostelec u Heřmanova Městce - Prachovice.Napotřetí spadla klec
Autor: admin, Sobota, 25.01. 2014 - 17:01:30, Černá kronika, 560 čtenářů, 1889 bytů
Policie

PŘELOUČSKO – Mizela zahradní technika i vozidla 

Pardubičtí policisté zahájili trestní stíhání 36letého muže. Ten měl 7. 9. loňského roku krátce po 3. hodině ranní násilným způsobem vniknout do kanceláře jedné společnosti v Lipolticích, kde se měl pokusit vypáčit dveře trezoru. To se mu ale nepodařilo, protože ho vyrušil spuštěný bezpečnostní alarm. Muž se ho zalekl a z místa činu utekl. I když nic neodcizil, na poškozených věcech vznikla firmě škoda 2.500 korun. Tím ale výčet trestné činnosti ve sdělení obvinění nekončí.


Vycouváš za milion? Ne, za čtyři.
Autor: admin, Čtvrtek, 28.11. 2013 - 12:59:39, Černá kronika, 724 čtenářů, 8918 bytů
Koně / dostihy
hrebcin_1.gifJak Metrostav vyplácel konkurenty v Kladrubech

Policie v létě obvinila 13 lidí z korupce při organizaci zakázky za 300 milionů na opravu hřebčína v Kladrubech. IHNED.cz nyní získal detaily korupčního případu, který dosud stál ve stínu kauz Davida Ratha a Jany Nagyové. Jde přitom o modelový příklad, jak se v Česku dohadují stavební zakázky.

Neobvykle nervózní byli letos v polovině května manažeři stavebních firem Metrostav a Chládek a Tintěra. Společně hráli o lukrativní zakázku na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem za 300 milionů korun. Jenže do uzavření přihlášek chyběl sotva týden a největší konkurenti stále nebyli odklizeni z cesty. Hrozilo tak, že tendr nebude jen obvykle zinscenovanou formální hrou, ale skutečným výběrovým řízením.

Metrostav a jeho pardubická partnerská firma Chládek a Tintěra do otevřeného souboje nechtěly, snažily se předem dohodnout s konkurenčním sdružením společností Strabag a Geosan. Slíbily soupeřům provizi za to, že schválně podají vysokou nabídku a tím se z tendru sami předem diskvalifikují.

Tak popisují celý případ detektivové, kteří se podíleli na jeho rozkrytí.

Firmy Strabag a Geosan měly dostat milion korun, jenže začaly dělat nečekané potíže. Provize se jim zdála příliš nízká, chtěly čtyřnásobek. A to se inženýrům z Metrostavu a od Chládka a Tintěry nelíbilo.

Další sprejer skončil na policii
Autor: admin, Středa, 06.11. 2013 - 08:22:07, Černá kronika, 528 čtenářů, 1169 bytů
Policie
CHVALETICKO, PŘELOUČSKO - Výtvarné umění dvacetiletého muže z Chvaleticka se nesetkalo s  ovacemi, ale jeho snažení skončilo podezřením ze spáchání trestného činu. Mladý muž, který se procházel s batohem na zádech ulicemi města upoutal pozornost policejní hlídky, která se ho rozhodla zkontrolovat. V batohu u něj bylo nalezeno několi sprejů, což znamenalo, že se chystá, nebo právě někde dokončil své dílo. Netrvalo dlouho a místa byla policistům známá. Má mít na svědomí posprejování kamenné zdi v Cholticích, na kterou ztvárnil 3 černé nápisy „PSYCHO“ a podobným způsobem měl poškodit i tři panely patřící nejmenované přeloučské firmě, kde po jeho „řádění“ zůstaly vyobrazeny stříbrné nápisy „PSYCHOKAT“. Škoda prozatím nebyla vyčíslena a není vyloučené, že podobných děl vytvořil o něco více. Věc evidována jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což mu v případě prokázání viny hrozí roční pobyt ve vězení.

Neznámý muž bojuje o život, policie je v rozpacích
Autor: admin, Středa, 06.11. 2013 - 08:07:12, Černá kronika, 555 čtenářů, 1448 bytů
Policie

Pardubice - Muž ležící v tratolišti krve byl nalezen v úterý dopoledne za obchodním domem Penny Market na sídlišti Karlovina v Pardubicích. Pro pardubické kriminalisty byl ještě odpoledne tento případ záhadou.

„Přijali jsme oznámení, že zdravotnická záchranná služba letecky transportuje těžce zraněného muže do královéhradecké fakultní nemocnice. Vyjeli naši nehodáři, kteří se snažili zjistit, zda jde o dopravní nehodu, od níž neznámý řidič motorového vozidla po střetu s chodcem ujel, či nikoliv. Na místo se dostavili i kriminalisté, jejichž úkol byl stejný. Vzhledem k nejasnostem, které na místě vyplynuly, je patrné, že mohlo jít i o jiný násilný trestný čin,“ přiznala Právu tápání policistů mluvčí Eva Maturová.

U zraněného muže nebyly nalezeny žádné osobní věci ani doklady, tudíž jeho totožnost je neznámá.Po nárazu do stromu zemřeli u Chvaletic dva mladíci na motocyklu
Autor: admin, Čtvrtek, 31.10. 2013 - 12:47:17, Černá kronika, 827 čtenářů, 1520 bytů
Policie
Dva mladí muži ve věku 16 a 17 let zemřeli ráno při dopravní nehodě motocyklu u Chvaletic na Pardubicku. Seděli na jednom stroji a narazili do stromu.

2013_10_31_dn_moto_chvaletice.jpgJak se havárie stala a kdo řídil, není zatím jasné. Nikdo náraz motocyklu do stromu neviděl. "Nehodu oznámil až později projíždějící automobilista, který uviděl stroj zaklíněný ve stromě," konstatovala pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

"Je těžké zjistit, kdo z nich v době střetu řídil, oba u sebe měli řidičský průkaz," podotkla.

Nehoda se stala před půl sedmou ráno. "Náraz do stromu se stal osudným pro dvě osoby, které svému zranění na místě podlehly," potvrdila i mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

Mladíci jedoucí na motocyklu značky Honda skončili svůj život kousek před kopečkem ke chvaletické elektrárně vpravo ve směru od Přelouče.

Příčiny nehody se stále vyšetřují. "Žádáme případné svědky, kteří viděli jízdu motorky ve směru od Přelouče na Chvaletice, aby se přihlásili dopravní policii," dodala policejní mluvčí.

Metrostavu hrozí stíhání. Kvůli korupci v tendru na opravu hřebčína
Autor: admin, Středa, 16.10. 2013 - 10:25:45, Černá kronika, 532 čtenářů, 5894 bytů
Policie

hrebcin_1.gifStavebnímu gigantovi Metrostav hrozí další obvinění z uplácení. Detektivové prověřují jeho roli v údajně zmanipulované zakázce za evropské stamiliony na modernizaci Národního hřebčína v Kladrubech.

Právníky Metrostavu, jedničky českého stavebního byznysu, čeká zřejmě mnohem těžší zápas s policií a státními zástupci, než se zdálo minulý týden po obvinění firmy z korupce v kauze Rath.

Metrostavu totiž kromě údajného uplácení při středočeských nemocničních zakázkách hrozí podle nového zákona o trestání firem ještě další stíhání. Tentokrát jde o podezřelou soutěž na opravu sedmnácti objektů Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem za 300 milionů korun. I tam se jméno tuzemského stavebního giganta objevilo. Obvinění si kvůli tomuto tendru už navíc vyslechli dva manažeři Metrostavu.

Detektivové pod dohledem pražského vrchního státního zastupitelství teď prověřují, zda s obviněním dosáhnou i na Metrostav, který výběrové řízení na modernizaci hřebčína vyhrál.

Uspěl ve sdružení s východočeským stavebním lídrem Chládek a Tintěra z holdingu Enteria. Podle policie ale firmy porušily zákon, protože se na podmínkách rekonstrukce, která měla začít už loni, předem domluvily i s dalšími společnostmi.850 článků (85 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund