| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pátek, 27.listopadu 2020, týden:47  Svátek má: Xenie, zitra: René
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 278
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Souboj o splavnění Labe do Pardubic pokračuje
Autor: admin, Čtvrtek, 21.06. 2012 - 15:09:56, Plavební kanál, 801 čtenářů, 4118 bytů
Zpravodajství

Přelouč – Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) se znovu snaží získat územní rozhodnutí na vybudování plavebního stupně Přelouč umožňujícího splavnění Labe až do Pardubic. Předchozí rozhodnutí bylo zrušeno kvůli námitkám ekologických organizací, které měly obavy z narušení biologicky cenné lokality Slavíkovy ostrovy.

Šance na úspěch?

Podle mluvčího ŘVC Václava Straky má nynější snaha šanci na úspěch, neboť záměr byl upraven a vychází vstříc odpůrcům stavby.

„O polovinu jsme zmenšili původní stavební zábor Slavíkových ostrovů. Chystáme zatravnění ještě větší plochy zemědělské půdy podél plavebního kanálu, kterou jsme vykoupili pro realizaci ekologické kompenzace jako náhradní lokality pro místní živočichy a rostliny. Celý vnitřní prostor Slavíkových ostrovů bude biocentrem," konstatoval Václav Straka.Ředitelství vodních cest neuspělo u NSS ve sporu o kanál Přelouč
Autor: admin, Pátek, 30.03. 2012 - 17:33:02, Plavební kanál, 950 čtenářů, 2489 bytů
Zpravodajství

plavebstprel_small.jpgBrno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl další z řady stížností, které souvisí s plánem na splavnění Labe do Pardubic. Směřovala proti verdiktu, jímž pobočka krajského soudu v Pardubicích v roce 2010 na podnět ekologů zrušila stavební povolení pro plavební kanál u Přelouče. Kasační stížnost podal Krajský úřad Pardubického kraje s Ředitelstvím vodních cest. O jejím zamítnutí NSS informoval na úřední desce, odůvodnění zatím nezveřejnil.Soud zrušil územní rozhodnutí pro plavební kanál u Přelouče
Autor: admin, Čtvrtek, 10.02. 2011 - 07:56:20, Plavební kanál, 1033 čtenářů, 2312 bytů
Zpravodajství
ZvětšitPardubice 8. února (ČTK) - Pardubická pobočka krajského soudu podruhé zrušila územní rozhodnutí pro plavební kanál u Přelouče. Důvodem byly vady v rozhodnutí Městského úřadu Přelouč i v jeho potvrzení krajským úřadem v Pardubicích, informovala ČTK Iva Matušková z tiskového oddělení soudu. Úředníci v rozporu se zákonem správně neodůvodnili svá rozhodnutí a ekologická sdružení se nemohla vyjádřit ke všem podkladům, uvedl Miroslav Patrik ze sdružení Děti Země, které spolu s organizací Svoboda zvířat Hradec Králové rozhodnutí napadli soudní žalobou.

Plavební kanál u Přelouče podruhé bez územního rozhodnutí
Autor: admin, Středa, 09.02. 2011 - 08:02:07, Plavební kanál, 928 čtenářů, 3514 bytů
Zpravodajství
ZvětšitÚředníci v Přelouči a na krajském úřadě v Pardubicích porušili zákon

Děti Země v pondělí 7. února 2011 od pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové obdržely rozsudek, kterým bylo podruhé zrušeno územní rozhodnutí pro plavební kanál u Přelouče. Rozsudek pro vady řízení zrušil rozhodnutí Městského úřadu Přelouč i jeho potvrzení krajským úřadem v Pardubicích.

Soud zjistil, že úředníci v rozporu se zákonem správně neodůvodnili svá rozhodnutí a navíc nebylo Dětem Země a Svobodě zvířat Hradec Králové jako žalobcům umožněno se vyjádřit ke všem podkladům.

Stavba jezu v Přelouči má výjimku, v řízení se lze ještě odvolat
Autor: admin, Neděle, 09.01. 2011 - 11:18:03, Plavební kanál, 1113 čtenářů, 2725 bytů
Zpravodajství
ZvětšitKrálovéhradecký odbor státní ochrany přírody udělil v prosinci dvě výjimky ze zákona na ochranu přírody a krajiny pro výstavbu vodního stupně na Labi v Přelouči v Pardubickém kraji. Proti rozhodnutí se mohou účastníci řízení odvolat, ministerstvo životního prostředí očekává, že se tak stane. Na posun v letité kauze upozornil server Aktuálně.cz.

"Tato rozhodnutí sama o sobě neznamenají zahájení příslušné stavby. Pokud účastníci řízení využijí svého práva k podání mimořádných opravných prostředků, konečné rozhodnutí o výjimce se o několik měsíců protáhne, a pokud bude i poté rozhodnutí o výjimce kladné, bude muset proběhnout územní a stavební řízení a bude třeba zajistit finanční prostředky," sdělila ČTK Jarmila Krebsová z tiskového odboru ministerstva životního prostředí.Vzácný motýl modrásek musí ustoupit jezu u Přelouče
Autor: admin, Čtvrtek, 06.01. 2011 - 07:55:56, Plavební kanál, 1114 čtenářů, 2174 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Ekologové zatím prohrávají boj za kolonie motýlů modrásků na Slavíkových ostrovech u Přelouče. Ministerstvo životního prostředí koncem roku posvětilo výjimky, kterými pardubický krajský úřad povolil zásah do lokality při plánované stavbě jezů na Labi. Splavnění řeky je prý veřejným zájmem. 
 
"Rozhodli jsme, že udělení výjimek je možné. Řešily se tam hlavně dvě otázky. Zda je stavba veřejným zájmem a jak zasáhne do kolonie modrásků. I na základě programového prohlášení vlády jsme dospěli závěru, že veřejný zájem existuje," řekl Emil Rudolf z královéhradecké pobočky ministerstva.

Na druhou otázku si úředníci odpověděli, že zásah do života motýlů nebude tak drastický. Přesvědčil je k tomu mimo jiné materiál dodaný ministerstvem dopravy, které má na stavbě zájem.Splavnění Labe do Pardubic má opět šanci
Autor: admin, Středa, 18.08. 2010 - 13:21:21, Plavební kanál, 955 čtenářů, 841 bytů
Zpravodajství
Projekt zastavil bývalý ministr životního prostředí, který vyslyšel protesty ekologů. Ti nesouhlasili s vybudováním kanálu u Slavíkových ostrovů u Přelouče kvůli ohroženým živočichům. Nová vláda ale možná dá projektu znovu zelenou. Věří tomu i nový náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Kanál v Přelouči není betonování jako u dálnice
Autor: admin, Neděle, 08.08. 2010 - 21:16:13, Plavební kanál, 1028 čtenářů, 2554 bytů
Zpravodajství
Místopředseda představenstva Přístav Pardubice Michael Skalický splavnění Labe v Přelouči obhajuje. Podle něj bude přínosem obchodu i cestovnímu ruchu PARDUBICE Třináct let vidí Michael Skalický z Přístavu Pardubice projekt splavnění Labe jako z horské dráhy. „Za tu dobu už vyjely šance splavnění Labe několikrát nahoru a říkal jsem si, že už se podaří, ale pak z plánu zase sešlo. Teď jsme na té horní vlně,“ říká bývalý ředitel Přístavu Pardubice, který ve firmě nyní pracuje se svou asistentkou jako externí zaměstnanec. Stálého pracovníka firma nemá.

Soud nepovolil stavbu plavebního kanálu u Přelouče
Autor: admin, Úterý, 29.06. 2010 - 22:43:33, Plavební kanál, 972 čtenářů, 1964 bytů
Zpravodajství
Jez PřeloučPřelouč - Kontroverzní projekt splavnění Labe do Pardubic narazil na další nečekanou překážku. Krajský soud totiž zrušil rozhodnutí přeloučské radnice a pardubického krajského úřadu, které povolilo stavbu plavebního kanálu u Přelouče. Důvodem jsou pochybení ve stavebním řízení. Verdikt vítají hlavně ekologové, kteří už léta proti splavnění otevřeně bojují.

Soud zamítl žalobu na likvidaci modrásků u Přelouče
Autor: admin, Středa, 09.06. 2010 - 18:35:47, Plavební kanál, 810 čtenářů, 3237 bytů
Zpravodajství
Rozhodnutí o zákazu škodlivě zasahovat do jejich biotopů stále platí.

Městský soud v Praze na ústním jednání v pátek 4. června 2010 zamítl žalobu Ředitelství vodních cest ČR z listopadu 2007 proti rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, které potvrdilo nepovolení výjimky k zásahu do biotopů modráska očkovaného a bahenního v trase plavebního kanálu u Přelouče.

Soud se přiklonil k názoru ministerstva a Správy CHKO Kokořínsko, že stavbou dojde k nevratné likvidaci obou populací těchto modrásků bez náhrady. Investor tak bez této výjimky nemůže kanál začít stavět.

86 článků (9 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund