| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pátek, 27.listopadu 2020, týden:47  Svátek má: Xenie, zitra: René
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 278
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Projekt splavnění Labe je opět ve hře
Autor: admin, Středa, 03.03. 2010 - 12:52:22, Plavební kanál, 1091 čtenářů, 1251 bytů
Zprávy z Pardubicka

plavebstprel_small_1.jpgDosplavnění Labe do Pardubic má opět šanci. Nejvyšší správní soud vyhověl čtyřem stížnostem Ředitelsví vodních cest ve sporu s ekoaktivisty. Ti odmítají výstavbu kanálu, protože v mu v cestě stojí Slavíkovy ostrovy, kde žijí ohrožení živočichové. Podle krajského vicehejtmana Romana Línka je nyní šance výstavbu zrealizovat a to i v původní variantě. Ředitelství vodních cest odmítá rozsudek o Přelouči
Autor: admin, Středa, 27.01. 2010 - 18:20:12, Plavební kanál, 865 čtenářů, 3241 bytů
Zpravodajství
Dalších tři sta tisíc korun za bezcenný znalecký posudek

Kuriózně už třikrát odmítlo Ředitelství vodních cest ČR přijít na Městský soud v Praze, aby vyslechlo rozsudek soudu o své žalobě proti nepovolení výjimky k zásahu do biotopů zvláště chráněných druhů organismů, které by mohly být zničeny stavbou plavebního kanálu u Přelouče.

Tento podivně tolerantní přístup soudu se nelíbí Dětem Země, kterým není zřejmé, proč se soud vždy nechal uchlácholit žalobcem. Ten chce soudu předložit znalecký posudek o variantách, který ale podle nich stejně nebude důležitý.

„Takovou absurditu, aby žalobce nechtěl co nejdříve znát rozsudek o své dva roky staré žalobě jsme dosud nezažili, protože my bychom naopak byli radši, kdyby soudy o našich žalobách rozhodly nejpozději do jednoho roku a nikoliv tak strašně pozdě jako doposud,“ kroutí hlavou Miroslav Patrik z Dětí Země.

Třetí marný pokus prosadit vodní dílo Přelouč
Autor: admin, Středa, 14.10. 2009 - 16:23:34, Plavební kanál, 814 čtenářů, 2969 bytů
Zpravodajství
Ředitelství vodních cest ČR už nejméně šest let zbytečně utrácí peníze za mrtvý projekt vybudovat plavební kanál u Přelouče přes Slavíkovy ostrovy se sedmdesátkou zvláště chráněných druhů organismů.

Přitom neumí zdůvodnit, proč je tato stavba za téměř za 2,5 miliardy korun pro ČR tak důležitá, a pokud ano, tak proč ji nezmění tak, aby se těmto cenným biotopům zcela vyhnula. Přitom se už snad utratilo 800 miliónů korun za odborníky s bezcennými projekty, za externí advokáty a za lobbying.

„Investor se teď snaží dalším tlakem již potřetí zlomit zcela jednotný postoj státních ekologů, nezávislých odborníků a občanských sdružení nepovolit přes Slavíkovy ostrovy tak zničující obrovskou stavbu,“ informuje Miroslav Patrik z Dětí Země, které opakovaně doporučují postavit kanál v řece, kde ničemu nevadí.

Nejen plavební stupeň Přelouč
Autor: admin, Středa, 02.09. 2009 - 19:20:50, Plavební kanál, 1039 čtenářů, 2566 bytů
Zpravodajství

V uplynulém období se zvýšila aktivita představitelů Krajského úřadu Pardubice ohledně výstavby plavebního stupně na řece Labi v Přelouči. Výsledky jednání na Ministerstvu životního prostředí se mohou zdát povzbuzující. Obzvláště nyní, po odchodu exministra Bursíka, který byl zásadně proti výstavbě ovlivňující biotopy přilehlých Slavíkových ostrovů. Stávající ministr Miko je připraven k jednání a tak by se mohlo zdát, že cesta pro lodě proti proudu do „Přístavu Pardubice“ je otevřena. Který občan by si nepřál prosperující říční dopravu přispívající k vyšší zaměstnanosti a ekonomickému významu regionu. Na druhé straně je nejvyšší čas k vystřízlivění ve světle ekonomické reality a souhrnu všech faktorů do říční dopravy zasahující. Přínos je pro firmu získající státní zakázku, ne tak pro společnost.Labský kanál opět ve hře
Autor: admin, Sobota, 15.08. 2009 - 13:51:51, Plavební kanál, 842 čtenářů, 2671 bytů
Zpravodajství

„Letní“ ministr životního prostředí chce stavbu dokončit. Za evropské peníze

Přelouč - Starý plán, že by do Pardubic začaly jezdit lodě, znovu ožívá. Stavba kanálu, která spolykala miliony korun, ale je stále u ledu, našla nyní ministra, který je ochotný se jí opět zabývat.Zrušené územní rozhodnutí pro vodní dílo Přelouč je definitivní
Autor: admin, Sobota, 31.01. 2009 - 10:39:37, Plavební kanál, 885 čtenářů, 2851 bytů
Zpravodajství

30. 1. 2009 - BRNO [Econnect/Děti Země]

Nejvyšší správní soud v Brně dne 14. ledna 2009 odmítnul kasační stížnost Ředitelství vodních cest ČR, které zastupuje pražský advokát JUDr. Jiří Stránský, proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové, který loni v červnu zrušil územní rozhodnutí pro vodní dílo Přelouč. Brněnský soud totiž zjistil, že kasační stížnost byla podána chybně na Městský soud v Praze a ne na krajský soud, kam byla doručena až po stanovené lhůtě. Soud tak musel stížnost bez věcného zkoumání odmítnout.

„Touto školáckou chybou ztratil investor poslední možnost získat zpět ztracené pravomocné územní rozhodnutí soudní cestou a bez zásadní změny umístění stavby hned tak nové brzy ani nezíská,“ tvrdí Miroslav Patrik z Dětí Země, kterým se spolu se Svobodou zvířat Hradec Králové podařilo územní rozhodnutí loni zrušit.

Vznikly díky lidem, teď brání lodím
Autor: admin, Úterý, 27.01. 2009 - 08:37:22, Plavební kanál, 1096 čtenářů, 3706 bytů
Zpravodajství
ZvětšitPŘEKÁŽKY NA CESTĚ PO ŘECE Co brání cestě říčním lodím do Pardubic? Vzácný modrásek, který žije na louce, kde dříve sloužilo městské koupaliště. A díky člověku vznikly i chráněné mělčiny pod přeloučským zdymadlem, které brání prohloubení koryta Labe

Přelouč - Dvě možnosti, jak dostat lodě po Labi do Pardubic, zkrachovaly. Ta první kvůli vzácným mělčinám na středním toku Labe, které se nacházejí právě v Přelouči, tu druhou variantu zase zavrhují ochránci přírody, kteří brání vzácné území Slavíkových ostrovů, místa, kde žijí desítky vzácných živočichů. Oba unikáty, které stavbě už několik let brání, však vznikly až zásahem člověka, což jejich unikátnost snižuje.
Původní možnost odstřelit kameny, takzvané labské hrčáky z koryta Labe a prohloubit původní koryto řeky, se ale v devadesátých letech minulého století nelíbila tehdejšímu ministrovi životního prostředí Ivanu Dejmalovi. Kameny se ale do řeky dostaly až zásahem člověka, nejsou tedy žádnou přírodní senzací.

Boj o kanál stál už stamiliony
Autor: admin, Úterý, 27.01. 2009 - 08:33:03, Plavební kanál, 759 čtenářů, 3190 bytů
Zpravodajství
Politici a úředníci utratili za splavnění Labe do Pardubic už více než 750 milionů korun

Přelouč - Za ty peníze tady mohl stát například moderní akvapark s řadou atrakcí nebo třeba kus nové dálnice. Ale nestojí.
Politici a úředníci postupně utratili 750 milionů korun za přípravu stavby nového průplavu na Labi v Přelouči - tedy projektu, který možná nikdy nevznikne.
A to není všechno. Další balík peněz zaplatilo ministerstvo dopravy za najaté právníky, kteří stavbu umělého kanálu hájí už několik let u soudů. Konkrétní částku nechce ministerstvo uvést, odhadem se však pohybuje v řádech desítek milionů korun.

Boj o splavnění Labe do Pardubic pokračuje
Autor: admin, Úterý, 27.01. 2009 - 08:24:45, Plavební kanál, 764 čtenářů, 2371 bytů
Zpravodajství
Vodní elektrárna PřeloučPřelouč - Umělý kanál u Přelouče, který by otevřel cestu pro nákladní lodě až do Pardubic, je znovu ve hře.
Letitý spor o kontroverzní stavbu za dvěmiliardy korun otevřeli sociální demokraté, kteří vyhráli krajské volby. Případ teď chtějí hnát k soudu. „Tím, že ministr Bursík odmítl udělit kanálu výjimku, porušil zákon. Domníváme se, že navržená varianta je nejšetrnější možností, jak kanál na Labi postavit,“ uvedl pardubický krajský radní pro dopravu Jan Tichý.

Boj o průplav pokračuje
Autor: admin, Středa, 21.01. 2009 - 11:36:30, Plavební kanál, 754 čtenářů, 2399 bytů
Zpravodajství

Plán na splavnění Labe do Pardubic je znovu ve hře. Nové vedení kraje chce případ hnát k soudu

Přelouč - Umělý kanál u Přelouče, který by otevřel cestu pro nákladní lodě až do Pardubic, je zpátky ve hře.

Letitý spor o kontroverzní stavbu za dvě miliardy korun znovu otevřeli sociální demokraté, kteří vyhráli krajské volby. Případ teď chtějí hnát k soudu.

„Tím, že ministr Bursík odmítl udělit kanálu výjimku, porušil zákon. Domníváme se, že navržená varianta je nejšetrnější možností, jak kanál na Labi postavit,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jan Tichý.

Vedení kraje se tak chce bránit rozhodnutí ministra životního prostředí Martina Bursíka, který na výstavbu tříkilometrového kanálu neudělil nezbytnou výjimku, a tím projekt zablokoval.

„Kdyby byl ve stejné situaci soukromý investor, požadoval by přinejmenším náhradu za vzniklé náklady. Příprava stavby totiž zatím stála už kolem 750 milionů korun,“ dodal Tichý.86 článků (9 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund