| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Sobota, 13.srpna 2022, týden:32  Svátek má: Alena, zitra: Alan
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Co mají společného Absolonová, Pejchal a Anděl?
Autor: admin, Středa, 15.01. 2014 - 20:15:52, Zprávy, 662 čtenářů, 2783 bytů
Zpravodajství

Zdechovice u Přelouče – Zpěvačka a herečka Monika Absolonová, muzikálový a operní zpěvák Marian Vojtko, herec JosefŽe byste to do školy, která se nachází v obci se zhruba 600 obyvateli a poskytuje vzdělání „pouze" žákům prvního  stupně, neřekli? Jenže ona je v regionu naprosto výjimečná hlavně pestrou škálou aktivit, které svým žákům nabízí.
Děti si každoročně mají možnost zazpívat na prknech pražského divadla Broadway při soutěžní části festivalu Svatojánské muzicírování, kdy v porotě pravidelně zasedají známé osobnosti českého muzikálového nebe, nebo se seznámit s řeckou kulturou při různých studijně poznávacích pobytech v této zemi.

Velký důraz je zde kladen i na sportovní aktivity – od volejbalu přes fotbal až po faustball, což je kolektivní míčová hra, která se podobá volejbalu. Ve Zdechovicích má tento sport skvělé zázemí –  vždyť tu trénuje i česká reprezentace.
„Tato škola je pro mě oázou dobré práce s dětmi, příjemným rodinným prostředím a obrovskou energií, kterou zde dětem věnují. Na setkání s nimi se vždy těším," vyjádřila se už dříve patronka Monika Absolonová. I ta určitě bude zvědavá na to, kolik dětí letos do zdechovické malotřídky dorazí k zápisu do první třídy. Pejchal, moderátor a dramaturg Pavel Anděl, hudebník Miloš Dvořáček, divadelní producent Oldřich Lichtenberg, řecký soubor Prometheus či německá faustballová reprezentantka Jana Meiners. Co mají společného členové tohoto „All Stars Teamu"? Všichni jsou patrony zdechovické základní školy.Nový ředitel hřebčína v Kladrubech: Opravy budov stihneme
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:30:11, Zprávy, 858 čtenářů, 2902 bytů
Koně / dostihy

hrebcin_1.gifKladruby nad Labem  - Hřebčín v Kladrubech nad Labem by měl stihnout opravit své budovy včas, i když se stavební práce zatím zdržely více než o rok. Chovné zařízení potřebuje vyčerpat evropské dotace 300 milionů korun do konce příštího roku, jinak o ně přijde. ČTK to řekl nově jmenovaný ředitel Jiří Machek, který je za posledních pět let pátým ředitelem hřebčína.

"Harmonogram je nastavený tak, aby se projekt stihl do konce roku 2014. Kdyby nebyl realizovatelný, už by se musel přerušit. Vím, že v minulosti byly snahy projekt z integrovaného operačního programu prodloužit, ale žádosti byly zamítnuty," uvedl MachekSilničáři otevřou rozšířený nadjezd ještě před Velkou pardubickou
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:12:24, Zprávy, 749 čtenářů, 4005 bytů
Zprávy z Pardubicka

Konečně jedna dobrá zpráva pro pardubické řidiče. Po měsících stání v dlouhých kolonách před nadjezdem u Parama se mohou těšit na rychlejší průjezd klíčovou křižovatkou. Zpráva je o to lepší, že rozšířená tepna bude fungovat už tento týden, kdy se jede 123. Velká pardubická.

"Ředitelství silnic a dálnic ústy regionálního šéfa Bohumila Vebra slíbilo, že hotovo bude u Parama do Velké. Jsem rád, že to stihli," uvedl šéf odboru dopravy na pardubickém magistrátu Vladimír Bakajsa.

Ostatně už minulý víkend dělníci malovali na silnici pruhy a také přidělávali značky a návěstidla. Dokončovací práce probíhaly i v pondělí během dne.

"Máme potvrzeno, že do víkendu bude vše hotovo, což nám značně zjednoduší přípravu dostihového svátku," potvrdil i Michael Skalický, ředitel a místopředseda představenstva Dostihového spolku.

Ovšem ani tak nemohou řidiči počítat o víkendu s nějakou velkou idylkou. Pracuje se totiž stále na Dukle v ulici Teplého, a tak se k závodišti bude jezdit objížďkami.

"Bohužel ulice kvůli technologii stavby nejde otevřít ani dočasně. Naši návštěvníci se tak musí připravit na potíže, ale pevně věřím, že nebudou fatální," uvedl Skalický s tím, že parkovat se bude jako v minulých letech na silnici na Chrudim i na letišti.

"Několik míst bude i na parkovišti u rafinerie Paramo. O podrobnostech parkování na Velké pardubické budeme ještě informovat na našem webu i přes média," dodal Michael Skalický.Obchvat Chvaletic hejtmanství zkolaudovalo po třech letech
Autor: admin, Úterý, 01.10. 2013 - 22:49:37, Zprávy, 722 čtenářů, 2399 bytů
Zpravodajství
Chvaletice – Obchvat Chvaletic je již více než tři roky v provozu, ale zkolaudovat se jej podařilo teprve nedávno. Pro radnici to znamenalo odložení plánů na vybudování klidové zóny. Bývalý průtah městem jí ještě nepatří. Pozemky má město dostat od kraje. Kolaudace však převody zdržela. ČTK to řekl místostarosta Petr Sotona.

"Máme připravený projekt pro centrum města, ale když pozemky nebudou v našem majetku, nemůžeme žádat o dotace," řekl Sotona.

Město ztratilo šanci žádat o evropskou dotaci na projekt za 30 až 40 milionů korun v končícím dotačním období. Starostka Blanka Zaklová je však smířlivější. Konstatuje, že město má mnoho jiných starostí než jen klidovou zónu. O projektu bude rozhodovat zastupitelstvo, až přijde jeho čas, řekla starostka.

"Na centrum je potřeba sehnat peníze, není to podmíněné jenom tím, až budeme mít část silnice číslo 322," řekla starostka.V kauze hřebčína v Kladrubech byl obviněn i jeho ředitel Jehlička
Autor: admin, Čtvrtek, 19.09. 2013 - 17:41:28, Zprávy, 892 čtenářů, 2323 bytů
Zprávy z Pardubicka

hrebcin_1.gifKLADRUBY NAD LABEM - V kauze údajně zmanipulovaných zakázek spojených s rekonstrukcí Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem čelí nově obvinění i jeho ředitel Jiří Jehlička.

Uvedla to Česká televize (ČT). Spolu s ním byli obviněni další tři lidé - projektanti a zástupce stavebního dozoru. Už v květnu sdělili policisté obvinění devíti lidem, mezi nimiž byli manažeři stavebních firem i zaměstnankyně hřebčína. Kvůli podezřelým zakázkám hřebčína je tak už obviněno 13 lidí.Hřebčín potřetí vypíše zakázku na opravu, zúčastnit se mohou i obvinění
Autor: admin, Úterý, 23.07. 2013 - 12:36:52, Zprávy, 873 čtenářů, 3430 bytů
Koně / dostihy

Průběh druhé soutěže o opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem ještě vyšetřuje policie a ministerstvo zemědělství už připravuje třetí dějství. Hřebčín opět vypíše tendr na obnovu svých chátrajících objektů. Pro státní příspěvkovou organizaci je to další pokus, jak vyčerpat evropské dotace až ve výši 300 milionů korun. Čas má jen do konce příštího roku.

Předchozí výběrové řízení hřebčín zrušil, protože manažery stavebních firem, které se o zakázku ucházely, vyšetřuje policie.

"Nyní nám soudní znalec vypracuje posudek, zda se dá zakázka zcela jasně stihnout, nebo nedá stihnout. Na základě toho vypíšeme nejspíš na začátku srpna výběrové řízení," řekl ředitel hřebčína Jiří Jehlička.

Podle již zveřejněného předběžného oznámení se zakázka týká opravy 17 objektů. Podle Jehličky je možné, nikoliv ale jisté, že některé stavby ze zakázky vyjmou, aby se stavební práce daly do povinného termínu stihnout.Na úložištích popílku opatovické a chvaletické elektrárny žije vymírající hmyz
Autor: admin, Čtvrtek, 18.07. 2013 - 00:07:57, Zprávy, 1187 čtenářů, 1829 bytů
Zpravodajství

Na popílkových odkalištích elektráren v Opatovicích a Chvaleticích žijí vymírající druhy hmyzu. Biologové z Jihočeské university zde nalezli přes 200 druhů blanokřídlého hmyzu, který se běžně vyskytuje hlavně na písčinách. Tato přirozená prostředí ale mizí kvůli zalesňování. Popílkoviště mají podobný charakter, a proto zde některé živočišné druhy nalezly šanci na přežití.

„V první fázi v této pilotní studii jsme tam zkoumali pouze žahadlové blanokřídlé, což je skupina hmyzu zahrnující mimo jiné třeba i významné opylovače, jakou jsou včely, nebo významné predátory škodlivého hmyzu, jako jsou různé kutilky a hrabalky," popsal vedoucí výzkumného týmu Robert Tropek z Entomologického ústavu Akademie věd v Českých Budějovicích. Uzavírka ulice Teplého v Pardubicích omezí i provoz MHD
Autor: admin, Pondělí, 08.07. 2013 - 21:05:42, Zprávy, 1226 čtenářů, 904 bytů
Zprávy z Pardubicka

V Pardubicích začala uzavírka ulice Teplého. Pro řidiče jsou připravené objízdné trasy, jinudy budou jezdit i vozy městské hromadné dopravy.

„Situace bude o poznávání komplikovanější, protože bude uzavřen prostor přímo před dopravním podnikem, takže my budeme muset nějakým nouzovým způsobem zajistit vyjíždění vozidel přímo z vozovny. Co se týká trolejbusové dopravy, tak ta bude částečně omezena a část vozů budeme muset umístit někde na území města, „ říká ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán. 

Komplikace se podle Pelikána týkají všech linek, které jsou trasovány přes Teplého ulici: 

„Jde o linky číslo 5, 6, 8, 10, 27. je několik etap, které budou postupně uzavírat části komunikace směrem k ulici Jana Palacha.“ Přelouč připravuje opravy lokality před vlakovým nádražím
Autor: admin, Úterý, 11.06. 2013 - 14:04:52, Zprávy, 1842 čtenářů, 1546 bytů
Zpravodajství

Přelouč - Přelouč na Pardubicku změnila po deseti letech plány, jak opravit prostory před vlakovým nádražím. V příštím roce by radnice chtěla postavit na jednom místě větší parkoviště a na druhém točnu pro autobusy. Vydá za to miliony korun. ČTK o tom informovala starostka Irena Burešová (ODS).

Původně chtěla radnice vše vměstnat na Dukelské náměstí. Letos dostala nabídku od Českých drah, aby si koupila pozemky po bývalém nákladním nádraží. Může tak jeden projekt rozdělit na dva a bude mít víc místa pro přibývající dopravu.

Na náměstí nyní zastavují autobusy MHD i linkové spoje, chybí bezpečné přechody pro chodce a k tomu tam živelně parkují auta. Vozidla radnice vymístí na pozemky, které teď ještě patří Českých drahám, a postaví parkoviště pro stovku aut.

"V dnešní době je situace na Dukelském náměstí značně komplikovaná. Předpokládáme, že doprava se tam ještě zvýší, až nedaleký Kiekert přijme dalších 500 lidí," řekla Burešová.

Zastaralou studii z roku 2003 letos město vymění za novější projektovou dokumentaci, kterou si nechá zpracovat. Mělo by to stát desítky tisíc korun. Miliony korun vydá za stavební práce, které by měly začít příští rok na jaře. Na pozemky od Českých drah má radnice předkupní právo. Za metr čtvereční dráhy požadují zhruba 300 korun.Po sedmi měsících úleva. Dopravní špunt u Parama je obousměrný!
Autor: admin, Středa, 22.05. 2013 - 10:47:27, Zprávy, 946 čtenářů, 2835 bytů
Auto & moto

Lidem pendlujícím mezi Přeloučí či západním předměstím krajského města a centrem se po sedmi měsících zdržení v zácpách kolem Parama ulevilo. Byl totiž opět obousměrně otevřen opravovaný nájezd, který spojuje obchvat města ve směru Chrudim a Hradec Králové se silnicí z centra na Přelouč.

Doposud musela doprava ve směru z města do Přelouče přestavovanou křižovatku objíždět přes město nebo okolní vesnice.

Čekání hned tak neskončí

„Bylo to tu hlavně ve špičkách vždycky hrozné, teď to bylo ale ještě horší. Cesta z práce domů mi kvůli objížďce přes město trvala o 20 minut déle. Už aby byla křižovatka u Parama úplně hotová, snad už tady pak zácpy nebudou vůbec,“ řekla slečna Michaela, která bydlí ve Starých Čívicích na předměstí Pardubic.

Na to si však lidé budou muset počkat ještě dva roky. Další blízkou úlevou bude letos v červenci zprovoznění opravované poloviny mostu na Přelouč na silnici I/2, který je podobně jako spodní patro rozšiřován v místě křižovatky na čtyřpruh.

Hotové jsou ale už i některé další části rekonstruované křižovatky.  Vznikl tu nový podchod, vybudována byla i nosná konstrukce pro budoucí lávku pro pěší a cyklisty na přeloučské výpadovce. Nové jsou rovněž sloupy veřejného osvětlení. Zatím se tak na nejproblémovější křižovatce v celém kraji proinvestovalo 18 milionů korun.805 článků (81 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund