| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Úterý, 17.září 2019, týden:37  Svátek má: Naděžda, zitra: Kryštof
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 276
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Zbývající část dálnice D11 k Hradci Králové by se mohla začít stavět v dubnu
Autor: admin, Středa, 27.03. 2013 - 16:54:10, Zprávy, 851 čtenářů, 1977 bytů
Zprávy z Pardubicka

Stavba dálnice D11 z Prahy, která končí několik kilometrů před Hradcem Králové, by podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mohla pokračovat už příští měsíc. Zaznělo to na včerejším veřejném slyšení v Kulturním domě Střelnice v Hradci Králové.

Dostavba chybějícího úseku dálnice D11 k Hradci Králové dlouhého asi 2,5 kilometru začne podle ředitele úseku výstavby ŘSD Jiřího Mayera zřejmě v dubnu. „My říkáme, že stavba zahájí na jaře letošního roku. Můj odhad je duben, to znamená příští měsíc zahájení a dokončení 2015,“ řekl Mayer. 

Dosud dokončení dálnice z Prahy až ke krajskému městu brzdil jediný pozemek ve spoluvlastnictví farmářky Ludmily Havránkové a její sestry Jaroslavy Štrosové. ŘSD však nedávno požádalo o stavební povolení s vyjmutím tohoto pozemku. Přeloučská poliklinika se mění k lepšímu
Autor: admin, Pondělí, 18.03. 2013 - 14:11:45, Zprávy, 930 čtenářů, 3534 bytů
Zpravodajství

2013_poliklinika_prelouc_01.jpgPřelouč - V pátek 15. března proběhlo slavnostní předání nově zrekonstruovaných veřejných prostor v hlavní budově Přeloučské polikliniky. V rámci současné etapy rekonstrukce byly upraveny a vybaveny vstupní hala, recepce a prostory pro občerstvení pacientů. Investice do úprav a vybavení přesáhla částku 2 miliony korun. „Není to první, ani poslední investice do rozvoje polikliniky. Díky silnému vlastníku, společnosti EUROCLINICUM GROUP, můžeme investovat a měnit polikliniku ve špičkové a moderní zdravotnické zařízení. Přispěje to k lepší péči o naše pacienty,“ říká ředitel Přeloučské polikliniky MUDr. Zdeněk Kubr.

ZvětšitJiž v minulých letech došlo v poliklinice k rekonstrukci části ordinací, výtahu, výměně oken a vybudování klimatizace na dětském oddělení. Pacientům slouží rovněž nové parkoviště a lékárna. Úpravou prošla rovněž druhá budova polikliniky v Nádražní ulici, kde bylo rekonstruováno kožní a gynekologické oddělení a vstup do budovy. Nynějšími úpravami investice a změny v Přeloučské poliklinice nekončí. V letošním roce je v plánu ještě úprava plicní a neurologické ambulance, prostor pro administrativu a vybudování klimatizace v čekárnách a ordinacích ve 3. podlaží objektu. V letech 2010 – 2013 tak bude celková investice v Přeloučské poliklinice činit více jak 17 mil. Kč. Přeloučská poliklinika nabízí kromě modernizovaných prostor a vybavení rovněž nové služby pacientům. Příkladem je zavedení věrnostního programu a osobní karty zdraví ´V naší péči´, která přináší pro pacienty výhody například v podobě slev na léky z lékárny EROCLINICUM, která se nachází přímo v budově. „Veškeré změny, které EUROCLINICUM GROUP ve svých zařízeních zavádí, a Přeloučská poliklinika pochopitelně není výjimkou, jsou motivovány snahou o zlepšení služeb pro pacienty a celkovou modernizaci zdravotnických zařízení. Naším cílem je vybudovat si s pacienty dlouhodobý vztah, založený na vzájemné důvěře a spokojenosti,“ uzavírá ředitel Kubr.Starokladrubáky nabízí hřebčín na internetu
Autor: admin, Pondělí, 11.03. 2013 - 08:07:22, Zprávy, 749 čtenářů, 2249 bytů
Koně / dostihy

hrebcin.gifNa nádvoří Národního hřebčína Kladruby nad Labem se o víkendu potenciálním kupcům předvedli starokladrubští hřebci i kobyly určené k prodeji. Na rozdíl od minulých let byly již ukončeny pořádané dražby, protože se nevyplatily.

Nově nabízí národní hřebčín vzácné starokladrubáky na webových stránkách a koně po prodeji mohou putovat i do malých rodinných chovů.

„V minulosti se v aukcích prodávali jen koně ve výborné kondici a tomu pochopitelně odpovídala i velká investice. Na druhé straně starokladrubáci třeba i s menším handicapem nám dříve zůstávali v hřebčínu. Nyní je za přijatelné peníze nabízíme i do malých rodinných chovů,“ řekl Právu ředitel kladrubského hřebčína Jiří Jehlička.

V nabídce jsou tak nyní například hříbata starokladrubského koně v ceně od dvaceti tisíc korun, naopak nejdražší prodávaný hřebec stojí téměř půl miliónu korun.Sanace v okolí Parama Pardubice vstupuje do rizikové fáze. Potrvá až 22 dní
Autor: admin, Úterý, 05.03. 2013 - 15:57:34, Zprávy, 882 čtenářů, 2812 bytů
Zprávy z Pardubicka

2013_sanace_parama.pngPrvní velmi riziková fáze sanačních výkopů u pardubického Parama začíná právě dnes. Odborná firma pod dohledem komerčního pyrotechnika už vyhloubila šachty a čerpací jímky. Nyní se při kopání drénů dostane ještě hlouběji do země, kde může podle odhadu historiků ležet nevybuchlá munice z druhé světové války.

Podle historiků spadlo při dvou náletech okolo 1600 leteckých pum a pravděpodobnost nálezu nevybuchlé munice je tak poměrně vysoká. 

Sanační práce jsou již přibližně v polovině a riziko stoupá. Jak dnes potvrdil komerční pyrotechnik Michal Zázvorka, který je na místě, dosud se v zemi našly asi čtyři střepiny z leteckých pum. Žádný náznak kráteru po dopadu munice však zatím objeven nebyl. 

Druhý drén o délce téměř 90 metrů se nachází v těsné blízkosti rafinerie. V této oblasti je nutné vykopat a osadit studny, aby bylo možné odčerpat spodní vodu. Bez toho není vykopání drénů možné. Neuvěřitelné putování zavinily ztracené klíče
Autor: admin, Středa, 20.02. 2013 - 17:29:38, Zprávy, 670 čtenářů, 2077 bytů
Policie

Chvaletice – Výlet, který se protáhl o "několik" hodin dopadl šťastně.

Parta kamarádů z Polska si v minulých dnech vyrazila na výlet autem do východních Čech. Jenže přitom se jim podařilo ztratit klíčky od vozidla.

Na policejní stanici v Lázních Bohdanči se dostavil tři muži, kteří hledali auto. Policisté se nejprve domnívali, že jim vůz někdo odcizil. Společně se strážníky se snažili auto hledat a především zjistit, co se přesně stalo.

„Nakonec se nám společnými i za pomoci několika telefonátů začalo dařit rozplétat příběh, ve kterém o krádež auta vlastně vůbec nešlo," sdělila Deníku starší strážník Aneta Hámorská.
Muži z Polska přijeli na výlet, ale při nutné pauze v noci  po dlouhé jízdě zjistili, že ztratili klíče od auta, kterým přijeli. Auto tedy nechali zaparkované u silnice a pěšky se vydali do několik kilometrů vzdálené obce, kde si v baru přivolali taxík a nechali se odvézt na vlakové nádraží. Odtud se vrátili vlakem do Krakowa, kde měli náhradní klíče a přijeli zpět. Jenže si po několik dnech pamatovali pouze, že odjeli vlakem z Pardubic.

„Nebylo jednoduché najít místo, protože si pamatovali jen zkomolené názvy dvou obcí, kterými v noci pěšky procházeli. Nevěděli ani, kde je bar, odkud volali taxi. Asi po hodinovém hledání v mapách a na internetu jsme zjistili, že by mohlo jít o okolí obce Selmice, kousek od Chvaletic," sdělila Aneta Hámorská.Generální opravy hřebčína v Kladrubech omezí turistickou sezonu
Autor: admin, Úterý, 19.02. 2013 - 07:45:45, Zprávy, 716 čtenářů, 2360 bytů
Koně / dostihy

Kladruby nad Labem (Pardubicko) Generální opravy hřebčína v Kladrubech nad Labem omezí letošní turistickou sezonu. Hřebčín plánuje modernizaci za 300 milionů korun, začít by měly patrně v létě. ČTK o tom informoval ředitel hřebčína Jiří Jehlička.

"Na turistickou sezonu se teprve připravujeme, lidé k nám budou moct jezdit patrně jen o víkendu. Bude se tady kopat, jde o jejich bezpečnost," řekl Jehlička.

Loni navštívilo hřebčín asi 12 000 turistů, kteří si především prohlédli koně ve stájích. A například v červnu zval hřebčín turisty na Den koní. Po dokončení oprav v roce 2014 nabídne chovné zařízení mnohem víc míst, kam mohou turisté zavítat. Otevře se muzeum myslivosti nebo vyhlídková vodárenská věž s kavárnou. Opravené budou stáje, kostel a kaple na hřbitově.

Hřebčín proto bude muset přijmout průvodce, kurátory, odborníky na turistiku a marketing. "Nemůžeme zůstat 250 let zpátky, je jiná doba. Evropský projekt byl napsán víc pro oblast turistického ruchu. My jsme spíš chovatelé, proto musíme přijmout další zaměstnance, kteří rozumějí jiným oborům," uvedl Jehlička.První hříbě z Kladrub nad Labem se jmenuje Extracta Rudolfo VI-1
Autor: admin, Středa, 13.02. 2013 - 16:48:56, Zprávy, 763 čtenářů, 1997 bytů
Koně / dostihy

Kladruby nad Labem (Pardubicko) - Hřebčín v Kladrubech nad Labem v pondělí uvítal první hříbě letošního roku. Hřebeček dostal jméno Extracta Rudolfo VI-1 a narodil se klisně, která přivedla na svět celkem 11 hříbat. Porod byl bez komplikací. Hříbě starokladrubského koně si dnes užívalo s matkou výběhu ve velké stáji.

"Složené jméno má po rodičích, jednička znamená, že se jedná o první hříbě našeho plemeníka," řekla dnes ČTK vedoucí plemenné knihy Zuzana Šancová.

Hříbě se hlavně choulilo u své matky a následovalo ji jen, když klisna popošla. Hříbě je zatím opatrné a chůzi má nejistou. Za několik dní se ale změní ve skotačivé mládě.

"Ještě chvíli se bude kejklat, ale rychle sílí, přibírá na váze. Za deset dní jsou hříbata pěkní syčáci, každého okusují, šťouchají. Jak jich je víc pohromadě, je to taková drzá parta," řekla Šancová.Hřebčín v Kladrubech očekává narození šedesáti hříbat
Autor: admin, Pondělí, 04.02. 2013 - 22:45:07, Zprávy, 563 čtenářů, 1947 bytů
Koně / dostihy

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem letos očekává narození asi šedesáti hříbat. Zhruba polovina z nich se narodí ve Slatiňanech, kde chovají starokladrubského vraníka. První hříbě by mohlo přijít na svět za dva týdny. Informoval o tom manažer hipoaktivit Jaromír Štěpánek.

Starokladrubským klisnám se nikdy nerodí bílá hříbata, jsou tmavá a s věkem postupně zbělají. Klisna je březí 333 dnů, po narození je hříbě půl roku s matkou, potom odchází na tři roky do "hříběcí školky" ve slavické oboře. Po návratu do hřebčína začíná kůň s výcvikem.

"Tři roky hříbata sleduje tým lidí, jestli nemají předkus, hodnotí se jejich velikost i charakter. Třídí se a třídí, s některými koňmi se počítá do plemenitby, jiné čeká výcvik," řekl Štěpánek.

Ve "školce" koně rozvíjejí svoje dovednosti a návyky. Ve výcvikové škole je čeká několik let práce, starokladrubští koně dospívají v sedmi letech a dožívají se 25 až 30 let. Hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech chovají okolo 480 až 520 starokladrubských běloušů a vraníků. Nyní není po tomto vzácném plemenu poptávka.Na Hradubické se na jaře možná zvýší povolená rychlost na 110 km/h
Autor: admin, Pondělí, 04.02. 2013 - 22:26:51, Zprávy, 608 čtenářů, 1026 bytů
Zprávy z Pardubicka

Cestování mezi Pardubicemi a Hradcem Králové by pro řidiče automobilů mohlo být už na jaře rychlejší.

Poslanci projednali návrh ministerstva dopravy, které chce na dvouproudé silnici zvýšit rychlost z povolených 90 na 110 km za hodinu. O projektu se mluví už od roku 2011, kdy byla silnice otevřena. 

Vedení kraje tento krok vítá, říká hejtman Martin Netolický. Podle něj by mohla být rychlost i vyšší: 

„Řada úseků rychlostních silnic v České republice zdaleka neodpovídá parametrům této nové silnice mezi Pardubicemi a Hradcem, takže bych si dovedl představit vyšší rychlost. Nicméně i za toto jsem vděčný, protože, jak asi sledujete situaci, řada řidičů v současné době nesleduje úplně dopravní značení, jak by mělo. Je tam pak řada přestupků podle mého názoru zbytečných, protože parametry jsou odpovídající vyšší rychlosti.“ Případná evakuace části Pardubic kvůli nevybuchlé munici je otázkou dní
Autor: admin, Pondělí, 19.11. 2012 - 17:57:02, Zprávy, 691 čtenářů, 1681 bytů
Zprávy z Pardubicka

Pardubice - Docela blízko už je varianta vyhlášení evakuace velké části Pardubic. Právě dnes přebírá odborná firma staveniště u rafinérie Paramo. Je přitom hodně pravděpodobné, že se při výkopových a sanačních pracích najde nevybuchlá munice z druhé světové války. Podle historiků může být v zemi až 150 stále funkčních pum. A tak budou od začátku na místě i pyrotechnici.

Nejdřív je nutné celou lokalitu připravit a prozkoumat, říká policejní pyrotechnik Pavel Studený, který se byl už na místě podívat. 

„Je tam potřeba vyřezat stromy a křoví. A potom se to může projít s nějakým detektorem kovů. Dělá se první skrývka nejvíc kontaminované zeminy, řekněme do půl metru,“ přiblížil. 805 článků (81 stránek, 10 článků na stránku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund