FbC Maddox Přelouč ve 3.a 4.kole
Publikováno: Čtvrtek, 13.10. 2005 - 18:11:06
Téma: Florbal

Dalšími koly pokračovala naše soutěž, když tentokráte byl turnaj pořádán ve Vysokém Mýtě místním klubem FTC

3. FbC Maddox Přelouč - Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:1 (2:1,1:0,2:0)

Branky: Ledecký 2, Pokorný, Novák, Kurka

Proti pro nás naprosto neznámému soupeři jsme začali ze zajištěné obrany a po krátkém oťukávání jsme v rozmezí jedné minuty první třetiny zasadili zřejmě zásadní úder v podobě 2 gólů. Úvod zápasu nás posadil do sedla i přes zkorigování soupeře v polovině první třetiny.

Poté se hrálo stylem "nahoru dolů" a Rtyně se nepříjemně snažila o úpravu skóre na světelné tabuli. Párkrát bylo před naší svatyní opravdu horko, až šťastná trefa Nováka ke konci druhé třetiny uklidnila celý Maddox. V posledním dějství jsme již zápas kontrolovali a když v čase 35:11 Kurka po pěkné kombinaci završil náš střelecký účet, bylo jasné, kam se budou stěhovat 2 body. Dohrávalo se již plně v naší režii a mohli jsme ještě nějakou branku přidat. Pochvalu zaslouží celý tým za zodpovědný přístup.

4. FTC Vysoké Mýto - FBc Maddox Přelouč 5:3 (3:1,2:0,0:2)

Branky: Bulíček, Pokorný, Kurka

Vysoké Mýto, loňský sestupující z vyšší soutěže, se v předchozích soutěžních utkáních prezentovalo agresívním stylem, někdy až za hranicí florbalových pravidel. S tímto faktem jsme se snažili vyrovnat a tajně doufali, že se zápas nezvrhne v řež připomínající jiné sporty.

Prognózy však v první třetině vzaly za své a důrazný soupeř nám po jedenácti minutách utekl na dvoubrankový rozdíl. Nutno podotknout, že k úrovni vůbec nepřispěl způsob řízení hlavních arbitrů Kunerta a Kotoučka, kterým se klání ve druhé třetině zcela vymklo z rukou.

Nepotrestané jednoznačné fauly na naše hráče a vzápětí zbytečně udělované osobní tresty zapříčinily naší hru v oslabení po dobu 6ti minut. Soupeř nám v této části hry utekl již na rozdíl 4 branek, což se ukázalo jako rozhodující. Po uklidnění emocí na obou stranách se nakonec začal hrát i florbal a dvěma rychlými góly na začátku poslední třetiny jsme byli opět v zápase. Atmosféra na střídačce nasvědčovala dramatickému finiši a nebýt střelecké smůly (nastřelená tyč a břevno) mohly se body dělit. Jenže opět zbytečnými vyloučeními jsme se sami připravili o možnost konečného náporu a Vysoké Mýto si vítězství pohlídalo.