Nečekaná výhra
Publikováno: Pondělí, 30.08. 2010 - 16:55:44
Téma: Fotbal


Obě mužstva dospělých si o víkendu přivezla z venku nečekané výhry. Pokračuje tápání staršího dorostu, který minulý týden obě svoje utkání prohrál, naopak mladší dorost v obou svých zápasech své soupeře porazil. Mužstva žáků získala v dvojzápase proti FK Pardubice C čtyři body.

Mor.Třebová - A-mužstvo        0 : 1    (0 : 1)
Branka: 5.Hladík
Sestava: Poříz – Váša (60.Hataš), Dušek, Hladík, Heřmánek – Ulrych, Novotný, Jezdinský, Janecký – Koch (75.Machačný), Cichra (65.Novák)
ČK: 1:0 (90.)
Počáteční nástup domácích otupil vedoucí gól Přelouče, který vstřelil již v 5.minutě hlavou Hladík po rohu Kocha. V dalších minutách se pak hrálo vyrovnané utkání bez vyložených příležitostí. Ve druhé polovině prvního poločasu se domácí vzpamatovali a zatlačili hostující mužstvo do defenzívy, se všemi jejich šancemi si však poradil spolehlivý Poříz či skončily vedle branky. I ve druhém poločase pokračovala převaha domácích, ale stejně tak naštěstí pro hosty pokračovala i jejich střelecká impotence. S blížícím se koncem zápasu se pak na jejich kopačky vkrádala nervozita a posledních patnáct minut tak nakonec mělo více ze hry mužstvo Přelouče. Jeho vedení mohl zvýšit v 85.minutě Janecký, ale jeho střela z trestného kopu jen těsně minula tyč. Ve zbytku zápasu si hosté již vedení pohlídali a přivezli si tak nečekané tři body ze hřiště soupeře, který ještě v minulém roce hrál krajský přebor.

Srch B - B-mužstvo                   0 : 1    (0 : 1)
Branka: vlastní
Sestava: Konvalina - Slabý L., Volejník, Novotný, Musil - Školník (72.Pokorný), Pilný (87.Tesák), Štajner, Tamchyna - Kuře, Slabý J. (61.Kalinin)
Od začátku zápasu se hosté do útoku nehrnuli a spíše jsme vyčkávali, s čím přijde soupeř. Podle očekávání hrál Srch velmi dobře a měl převahu jak herní, tak i v držení míče. Přesto se Přelouči ale ve většině případů dařilo útočné pokusy domácích zmařit včas a především v dostatečné vzdálenosti od brány a pokud se přece jen hráči Srchu dostali až do pokutového území, bránu ohrozili jen minimálně nebo vše s přehledem sbíral Konvalina. V prvním poločase se hostům podařilo několik rychlých a poměrně slibných protiútoků, bohužel žádný z nich nedotáhli do úspěšného gólového zakončení.  Do šatny ale přece jen odcházeli s jednobrankovým náskokem, když si domácí obránce ve snaze odkopnout centr napálil míč do vlastní brány. Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a domácí místy i přehrávali, ale zvýšit se jim nepodařilo, přestože několik možností k samostatným únikům útočníci měli. Čas se krátil a  přestože měl Srch v posledních deseti minutách více ze hry a místy hosty držel pod tlakem, vyrovnat se mu nepodařilo.

Starší dorost – Svitavy            0 : 1    (0 : 1)
Sestava: Fidra – Krejčí, Rozsévač, Rokyta, Dašek – Pokorný, Machačný, Minařík (Kosek), Vojáček (Bureš) – Koki, Svoboda
Ráz utkání určila 2.minuta. Domácí vstoupili do utkání více než vlažně a po hrubce před vlastní šestnáctkou darovali gól hostím jako na zlatém podnosu. Jak se později ukázalo, byl nakonec i vítězný. Marná pak byla snaha alespoň o vyrovnání. Územní převaha sice byla na domácích kopačkách, ale vyložených šancí nebylo mnoho, a když už nějaká přišla, tak vinou nedůrazné a komplikované koncovky ke skórování nevedla.

SK Chrudim – Starší dorost       5 : 1    (2 : 0)

Branka: 81.Bureš
Sestava: Fidra – Krejčí, Rozsévač, Rokyta, Cápay - Vojáček, Minařík, Machačný, Pokorný - Klas, Koki
Střídající: Jedlička, Bureš, Pleskot, Kosek, Černík
 Mužstvo Přelouče bylo v prvním poločase domácím vyrovnaným soupeřem, ale na rozdíl od nich nedokázalo své šance využít. Ve druhé poločase už domácí byli lepší a postupně navyšovali skóre.

Mladší dorost – Svitavy            2 : 1    (0 : 1)
Branky: 58.Roubíček, 77.Bureš
Sestava: Mužík - Slavík, Melicher, Březina, Miláček – Bureš, Wiesner, Kosek, Šprync – Jára, Laburda
Střídající: Roubíček
První, fotbalovější, půle se odehrála v režii domácích, přesto šli do vedení v 35.minutě hosté. Druhý poločas naopak přinesl převahu hostí, kteří těžili z početnější lavičky, ale brankově se paradoxně prosadili pouze domácí. V 58.minutě skóroval Roubíček a při vrcholícím tlaku hostí utekl jejich obraně v 77.minutě Bureš. Výsledek mohl být pro hosty ještě krutější, kdyby svá sóla v posledních minutách proměnili  Jára s Burešem. Skóre se už nezměnilo a tak body zůstaly doma.

SK Chrudim – Mladší dorost      0 : 5    (0 : 2)

Branky: Kosek 3, Šprync, Jára
Sestava: Mužík - Slavík, Votápek L., Melicher, Miláček – Jára, Březina, Kosek, Wiesner – Šprync, Bureš
Střídající: Roubíček, Votápek M.

Starší žáci - FK Pardubice C      2 : 0    (1 : 0)
Branky: Doležálek, Moravec
Sestava: Ruprecht – Provazník, Bolek, Pokorný, Mach – Chaloupský, Molnár, Moravec – Doležálek, Fencl, Moravec
Střídající: Ptáček, Vašíček Mi.

Mladší žáci – FK Pardubice C    0 : 0
Sestava: Podhorský – Hauser, Otradovský, Fujdl, Hudec, Růžek, Hajnová, Pliva, Německý


Tento článek si můžete přečíst na webu Přelouč.com
http://www.preloucsko.com/prelouc

Tento článek najdete na adrese:
http://www.preloucsko.com/prelouc/modules.php?name=News&file=article&sid=2941