| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pondělí, 27.června 2022, týden:26  Svátek má: Ladislav, zitra: Lubomír
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Přelouč.com: Hasiči

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Mercedes narazil do stromu, řidička utrpěla vážné zraněmí
Autor: admin, Pátek, 17.07. 2015 - 10:00:21, Černá kronika, 1240 čtenářů, 1341 bytů
Hasiči
CHVALETICE / K nehodě dodávky do Chvaletic vyjížděli ve čtvrtek 16. července v ranních hodinách přeloučští profesionální hasiči. K nehodě vyjela záchranná služba i policejní hlídky. Žena, která dodávku Mercedes řídila utrpěla zranění. O nehodě dodávky informovala krajská mluvčí Pardubických hasičů Vendula Horáková s tím, že z dosud nezjištěných příčin řidička dodávky narazila v plné rychlosti do stromu, který vyvrátila. Řidička utrpěla zranění a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

V Týnci hoří skládka monitorů, pomáhají hasiči z Pardubicka
Autor: admin, Neděle, 05.04. 2015 - 17:21:44, Černá kronika, 830 čtenářů, 1319 bytů
Hasiči
Týnec nad Labem - Dnes po poledni vypukl velký požár skládky v Týnci nad Labem. Plameny polykaly desetimetrovou hromadu plastů, konkrétně monitorů a dalších obrazovek.

V objektu současného kovošrotu, bývalého JZD směrem na Krakovany, zasahovali kolínští profesionální hasiči a dvanáct jednotek dobrovolných hasičů. "V rámci mezikrajské výpomoci jely na místo jednotky z Pardubického kraje," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle něj hořela deset metrů vysoká hromada plastů, obrazovek a monitorů. Hasiči zasahovali několika proudy těžkou pěnou.

Podle Jana Schreinera, vedoucího důstojníka kolínských hasičů došlo k zakouření a týneckým obyvatelům hrozilo nebezpečí nadýchní zplodin. To však brzy pominulo a výstraha tak byla zrušená.

Hasiči požár lokalizovali ve 13:12. Skládku na místě rozebíral bagr

Požár se podařilo zlikvidovat v 13:29 hodin.

„Příčinou požáru byl s největší pravděpodobností zkrat na některé z uskladněných baterií pro UPS, tedy zdroje nepřerušovaného napájení," řekl Ladislav Holomčík.

Po čelní srážce na Přeloučsku vyprostili z aut sedm zraněných
Autor: admin, Pondělí, 09.06. 2014 - 14:56:40, Černá kronika, 877 čtenářů, 1333 bytů
Hasiči

2014_06_08_dn_bukovina.jpgČtyři muži a tři ženy se zranili při nehodě na Přeloučsku. Dvě osobní auta se čelně srazila v neděli dopoledne na silnici I/17 mezi obcemi Stojice a Bukovina. "Řidič mazdy zřejmě začal předjíždět na nepřehledném úseku a střetl se s protijedoucí Škodou Felicia," popsala mluvčí pardubické policie Jana Drtinová. Na místo dorazilo pět zdravotnických posádek. Dva lidé utrpěli těžká zranění, nejzávažnějším byla zlomenina pažní kosti u 29letého mladíka. Pět lidí vyvázlo s lehkým zraněním. Hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby při ošetřování a nakládání zraněných do sanitních vozidel. "Zároveň zabezpečili vozidla proti požáru a po zadokumentování a vyšetření nehody policisty uklidili vozovku," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Silnice byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu přes okolní obce.



Řidiče felicie zaskočil dým pod kapotou. Zachránil sebe i věci, auto ne
Autor: admin, Úterý, 11.03. 2014 - 09:22:08, Černá kronika, 1405 čtenářů, 1733 bytů
Hasiči

2014_03_11_pozar_felicie_01.jpgDým valící se z pod kapoty felicie zaskočil v neděli řidiče jedoucího přes obec Jankovice-Kozaše na Pardubicku. Nakonec byl rád, že před plameny stačil zachránit sebe a svoje osobní věci.

"Hasiči vyjížděli k požáru ve 12:43. V době příjezdu již bylo vozidlo celé v plamenech" uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Její kolegové na místě zjistili, že řidič zastavil a když zjistil, že se z auta začal valit kouř, na nic nečekal a z vozu si vyndal všechny své osobní věci. Požár hasiči zlikvidovali vysokotlakým proudem vody.

"Jednotka musela pro hustý dým zasahovat v dýchací technice," doplnila Horáková. Tím trable pro hasiče neskončily. Řidič totiž informoval velitele zásahu, že jeho vozidlo jezdí na zemní plyn. Hasiči proto ihned provedli kontrolu nádrže na LPG. "Nádrž byla chladná a plyn neunikal. Na místo zásahu se dostavila i policie," řekla mluvčí hasičů.

Škoda byla podle vyšetřovatele vyčíslena na 25 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na přívodním kabelu k řídící jednotce motoru.



Požár lokomotivy zastavil vlaky v koridoru u Kolína
Autor: admin, Pondělí, 24.02. 2014 - 07:27:45, Černá kronika, 686 čtenářů, 748 bytů
Hasiči

Požár lokomotivy nákladního vlaku zastavil v úseku Přelouč-Řečany nad Labem v Pardubickém kraji v neděli kolem 13:20 provoz na železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou. 

"Provoz byl obnoven ve 14:30," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

"Důvodem je požár na lokomotivě nákladního vlaku, proto je (v úseku z Řečan) vypnuté trakční vedení," uvedl.

Protože v části koridoru bylo kvůli požáru vypnuté trakční vedení, vlaky, mezi nimi i mezinárodní rychlíky, jezdily ke Kolínu, kde čekaly, až budou moct pokračovat v cestě.



V bývalé Továrně mlýnských strojů hořely uskladněné komponenty k počítačům
Autor: admin, Čtvrtek, 06.02. 2014 - 10:06:57, Černá kronika, 733 čtenářů, 1326 bytů
Hasiči
Pardubice - Dne 5. února 2014 v 11,43 hod. byl nahlášen na Krajské operační středisko pardubických hasičů požár v bývalém areálu Továrny mlýnských strojů v Pardubicích. Na místo vyjely jednotky hasičů ze stanice Pardubice a jednotky dobrovolných hasiči z obcí Sezemice, Dašice, Hostovice a Staré Hradiště. Oheň začali hasiči likvidovat vysokotlakem a podle průzkumné skupiny byl kolem 12-té hodiny požár zastaven. Nastal však problém s kouřem, který se rozptýlil po celé hale a nebylo nic vidět. Jednotky provedli přetlakovou ventilaci. Hasiči v dýchací technice vyvezli z haly postupně palety s  počítači, které stále hořely, aby se dostali k ohnisku požáru a mohli pokračovat v hašení. Dle informací vyšetřovatele příčin požáru HZS Pardubického kraje shořelo 160-200 kusů palet komponentů k počítačovým sestavám a škoda přesáhla 1 mil. Kč. V 17,20 hod. byla událost ukončena operačním střediskem a jednotky se vrátily na základny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatel příčin požáru HZS Pardubického kraje bude po dohodě s kriminalisty pokračovat v ohledání místa ve čtvrtek 6. února 2014 v ranních hodinách.

V Kladrubech hořelo ve výrobně pelet. Škoda půl milionu
Autor: admin, Čtvrtek, 14.02. 2013 - 16:29:03, Černá kronika, 835 čtenářů, 1078 bytů
Hasiči

2013_kladruby_pozar_v_peletkarne.jpgPardubice - V Kladrubech nad Labem dopoledne hořelo ve výrobně dřevěných pelet. Požár způsobil škodu za půl milionu.

Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů.

"Z kotle pro vytápění sušičky se požár rozšířil do sušičky na piliny a dále do cyklonu, kde se zpracovává usušený materiál," popsala mluvčí Pardubických hasičů Vendula Horáková.

Zasažena byla část haly o rozměrech 10 x 6 metrů. Jedovaté zplodiny zamořily celou halu, hasiči museli použít dýchací přístroje.

"Příčinou vzniku požáru je pravděpodobně nepředpokládaná změna provozních parametrů. Škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu. Podařilo se uchránit majetek za 2,5 milionu," dodala Horáková.



Škoda Felicia v Opatovickém kanálu
Autor: admin, Neděle, 23.12. 2012 - 12:35:02, Černá kronika, 1678 čtenářů, 1292 bytů
Hasiči
2012_12_17_dn_felicia_01.jpgDne 17. prosince 2012 v 9,07 hod. byla na krajské operační a informační středisko pardubických hasičů nahlášena nehoda osobního automobilu. Jednalo se o dopravní nehodu osobního vozu Škoda Felicia, který sjel po zledovatělé vozovce do Opatovického kanálu a zůstal na boku v půl metrové hloubce. Řidič se spolujezdcem vylezli z vozidla bez zranění. Provozní náplně neunikaly. Po zaměření místa nehody dopravní policií vytáhli hasiči  vozidlo z Opatovického kanálu pomocí jeřábu a položili na komunikaci. Místo zásahu bylo poté předáno  Policii ČR a jednotky se vrátili zpět na stanice.

V Kojicích shořel stoh slámy za půl milionu
Autor: admin, Středa, 29.08. 2012 - 07:01:41, Černá kronika, 930 čtenářů, 832 bytů
Hasiči
2012_08_27_Kojice_pozar_stohu.jpgKojice - V pondělí 27. srpna v 13.52 hodin zasahovalo šest hasičských jednotek u požáru stohu balíků slámy v Kojicích na Přeloučsku. Stoh o rozměrech 10 x 5 m a výšce 4 m hasiči museli postupně rozebrat pomocí manipulátoru. Příčina vzniku požáru je nyní vyšetřována – stanoveny jsou dvě verze vzniku požáru – nedbalost a úmysl. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Až do večerních hodin místo požáru střežila místní dobrovolná jednotka.

Při střetu motorky s autem zraněna žena
Autor: admin, Pondělí, 27.08. 2012 - 22:31:46, Černá kronika, 877 čtenářů, 630 bytů
Hasiči

V neděli 26. srpna v 15.11 hodin vyjížděli hasiči ze stanice v Přelouči k dopravní nehodě, jež se stala na silnici ve Valech. Jednalo se o střet osobního vozu Škoda Fabia a motocyklu Suzuki GSX 750. Z místa nehody si odvezla zdravotnická záchranná služba zraněnou spolujezdkyni z motocyklu. Z něho unikly přibližně 2l motorového oleje. Ten hasiči posypali sorpčním materiálem. Z dopravních prostředků hasiči odpojili baterie a po odstranění následků nehody bylo místo předáno policistům.

Vendula Horáková, tisková mluvčí



155 článků (16 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund