| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Čtvrtek, 30.března 2023, týden:13  Svátek má: Arnošt, zitra: Kvido
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Přelouč.com: Zprávy z Pardubicka

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Hlavní problém nového pardubického bulváru je příliš úzká vozovka
Autor: admin, Čtvrtek, 02.04. 2015 - 13:25:08, Zprávy, 935 čtenářů, 3715 bytů
Zprávy z Pardubicka

2015_trida_miru_pce.jpgUž první den odhalil základní problém opravené třídy Míru v Pardubicích. Je na ní tak úzká vozovka, že se řidič MHD nemá šanci vyhnout jakémukoliv autu.

Kdo se hned po středečním otevření třídy Míru projel po ní trolejbusem, musel si připadat jako VIP. Lidé z chodníku si dopravní prostředek prohlíželi se stejným zájmem, jako kdyby po čerstvě zrekonstruované ulici proplouval parník. Po dlouhé odstávce působily vozy jako atrakce a také potenciální nebezpečí.

„Pozor, trolejbus! Ježíšmarjá, oni tady zase jezdí,“ strhávala dopoledne matka malého chlapce z jízdní dráhy nedaleko Pasáže.

Nutno dodat, že řidiči linek 21 a 27, které jako jediné projíždějí celou třídu Míru, jezdili extrémně opatrně a pomalu. Ulicí se sunuli zhruba dvacítkou. „Zatím vše funguje bez větších potíží,“ hlásil po ranní špičce šéf dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Obavy měl hlavně z toho, aby hned první den nezpůsobil problém neukázněný řidič zásobování, který by nechal stát svůj vůz v úzké části ulice. Tam se totiž trolejbus nemá šanci vyhnout.

„Nic jsme nenechali náhodě. Kolem sedmé ráno byli na třídě Míru strážníci, kteří zajišťovali hladký průjezd prvních linek,“ přiznal Pelikán, že jeho lidé šli štěstí naproti.Pardubickou chemičkou otřásl výbuch
Autor: admin, Čtvrtek, 15.01. 2015 - 14:07:49, Černá kronika, 721 čtenářů, 1095 bytů
Zprávy z Pardubicka
Pardubice - V pardubické chemičce Synthesii došlo ve čtvrtek dopoledne k výbuchu při míchání nebezpečných látek. Jeden člověk se lehce zranil, záchranná služba ale na místo nevyjížděla.
„Kolem 10. hodiny jsme dostali oznámení o detonaci v chemičce, momentálně jsou na místě policisté, kteří provádějí ohledání. Poté bude možné stanovit, zda došlo k technické poruše, či k lidské chybě,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Maturová.
Výbuch nastal při míchání nebezpečných látek zřejmě přetlakem. Zaměstnanci si toho včas všimli a stihli utéci.
„Mám informaci, že se tam zranil pouze jeden člověk, ke kterému ale záchranná služba přivolána nebyla, takže jsme tam vůbec nevyjížděli,“ doplnila mluvčí záchranářů Helena Škuligová.
Naposledy vyjížděli policisté kvůli mimořádné události do Synthesie v srpnu 2012, kdy se nad Pardubicemi objevil barevný mrak pocházející ze zásobníku s plyny.


Cesta k dostavbě D11 je volná. Farmářka podepsala výměnu posledního pozemku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 16:48:57, Ekonomika, 764 čtenářů, 2014 bytů
Zprávy z Pardubicka

Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu o výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Informovala o tom mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí.

Směna potřebného pozemku je součástí větší výměny. Stát podle pozemkového úřadu získá celkem 18 hektarů zemědělské půdy v okresech Znojmo, Liberec a Česká Lípa. Na oplátku vydá Havránkové 16,5 hektaru půdy v okolí Hradce Králové, kterou si farmářka od úřadu v současnosti pronajímá.

Druhou polovinu pozemku pod chystanou dálnicí donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.TRADIČNÍ VÝLOV BOHDANEČSKÉHO RYBNÍKA
Autor: admin, Pátek, 18.10. 2013 - 19:17:33, Volný čas, 987 čtenářů, 1381 bytů
Zprávy z Pardubicka

27.- 28. října 2013 od 7:30 hod.

Rybniční hospodářství s.r.o. ve spolupráci s městem Lázně Bohdaneč, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR Správa CHKO Železné hory a krajským střediskem Pardubice si Vás dovolují srdečně pozvat na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná ve dnech 27.- 28.10.2013 od 7:30 hodin.

Po oba dny budou k prodeji čertvě vylovené ryby v širokém sortimentu a rybí speciality z kapra, lína, amura, štiky a sumce. Dále budou prováděny ukázky různých úprav ryb, filetování a příprava „kapra bez kostí“.

Chutné a přitom na přípravu jednoduché rybí delikatesy, které můžete i na místě ochutnat, vám předvedou dva profesionální rybáři z kolektivu Rybárny Praha. Příjemnou podívanou podpoří i lahodná točená "jedenáctka Kapřík".Silničáři otevřou rozšířený nadjezd ještě před Velkou pardubickou
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:12:24, Zprávy, 774 čtenářů, 4005 bytů
Zprávy z Pardubicka

Konečně jedna dobrá zpráva pro pardubické řidiče. Po měsících stání v dlouhých kolonách před nadjezdem u Parama se mohou těšit na rychlejší průjezd klíčovou křižovatkou. Zpráva je o to lepší, že rozšířená tepna bude fungovat už tento týden, kdy se jede 123. Velká pardubická.

"Ředitelství silnic a dálnic ústy regionálního šéfa Bohumila Vebra slíbilo, že hotovo bude u Parama do Velké. Jsem rád, že to stihli," uvedl šéf odboru dopravy na pardubickém magistrátu Vladimír Bakajsa.

Ostatně už minulý víkend dělníci malovali na silnici pruhy a také přidělávali značky a návěstidla. Dokončovací práce probíhaly i v pondělí během dne.

"Máme potvrzeno, že do víkendu bude vše hotovo, což nám značně zjednoduší přípravu dostihového svátku," potvrdil i Michael Skalický, ředitel a místopředseda představenstva Dostihového spolku.

Ovšem ani tak nemohou řidiči počítat o víkendu s nějakou velkou idylkou. Pracuje se totiž stále na Dukle v ulici Teplého, a tak se k závodišti bude jezdit objížďkami.

"Bohužel ulice kvůli technologii stavby nejde otevřít ani dočasně. Naši návštěvníci se tak musí připravit na potíže, ale pevně věřím, že nebudou fatální," uvedl Skalický s tím, že parkovat se bude jako v minulých letech na silnici na Chrudim i na letišti.

"Několik míst bude i na parkovišti u rafinerie Paramo. O podrobnostech parkování na Velké pardubické budeme ještě informovat na našem webu i přes média," dodal Michael Skalický.V kauze hřebčína v Kladrubech byl obviněn i jeho ředitel Jehlička
Autor: admin, Čtvrtek, 19.09. 2013 - 17:41:28, Zprávy, 916 čtenářů, 2323 bytů
Zprávy z Pardubicka

hrebcin_1.gifKLADRUBY NAD LABEM - V kauze údajně zmanipulovaných zakázek spojených s rekonstrukcí Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem čelí nově obvinění i jeho ředitel Jiří Jehlička.

Uvedla to Česká televize (ČT). Spolu s ním byli obviněni další tři lidé - projektanti a zástupce stavebního dozoru. Už v květnu sdělili policisté obvinění devíti lidem, mezi nimiž byli manažeři stavebních firem i zaměstnankyně hřebčína. Kvůli podezřelým zakázkám hřebčína je tak už obviněno 13 lidí.Závod Okoloželezek ládá cyklisty všeho věku
Autor: admin, Středa, 28.08. 2013 - 20:09:43, Sport, 1211 čtenářů, 2998 bytů
Zprávy z Pardubicka
Cyklisté všech věkových kategorií se budou moci příjemně projet a zazávodit si na kole. V neděli 8. září totiž v Heřmanově Městci pokračuje podnikem Mercedes-Benz Okoloželezek seriál závodů horských kol pro veřejnost Cyklomaratontour 2013.
Nový název, nový termín, ale tradiční lokalita Přírodního parku Heřmanův Městec a Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Již jedenáctým podnikem letošní sezóny pokračuje Cyklomaratontour, seriál závodů horských kol pro cyklisty všech kategorií, věku i výkonnosti.
Stejně jako v předchozích dvou letech poskytne zázemí závodu Autocamp Konopáč u Heřmanova Městce. Odtud závodníci zamíří na jeden či dva okruhy dle zvolené délky tratě (30 nebo 60 kilometrů) směrem na jihozápad od města perníkářů a krajské metropole Pardubic, která je odtud doslova coby kamenem dohodil.


Bude Saúdská Arábie v bezpečí i díky firmám z Pardubicka?
Autor: admin, Pondělí, 15.07. 2013 - 19:10:23, Ekonomika, 1406 čtenářů, 2507 bytů
Zprávy z Pardubicka

Pardubicko/Rijád – Rijád nyní zvažuje nabídky na navigační systémy, radary i pancéřová vozidla z Přelouče.

S výsledky své pracovní cesty v Saúdské Arábii seznámil poslanec Jiří Skalický ředitele několika firem, které se na Pardubicku zabývají výrobou pro obranný a bezpečnostní průmysl České republiky.

Skalický navštívil Saúdskou Arábii jako člen delegace Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky – Skupiny přátel ČR se státy Středního východu, a to na pozvání velvyslanectví Saúdské Arábie v Praze.
Šikovnost firem

„Využil jsem příležitosti informovat nejvyšší zástupce Saúdské Arábie o šikovnosti českých firem. Na jednáních jsem osobně tlumočil zájem některých firem z Pardubického kraje o saúdsko-arabský trh a předal jsem podklady, které mi na cestu jejich ředitelé připravili," uvedl Jiří Skalický.Uzavírka ulice Teplého v Pardubicích omezí i provoz MHD
Autor: admin, Pondělí, 08.07. 2013 - 21:05:42, Zprávy, 1249 čtenářů, 904 bytů
Zprávy z Pardubicka

V Pardubicích začala uzavírka ulice Teplého. Pro řidiče jsou připravené objízdné trasy, jinudy budou jezdit i vozy městské hromadné dopravy.

„Situace bude o poznávání komplikovanější, protože bude uzavřen prostor přímo před dopravním podnikem, takže my budeme muset nějakým nouzovým způsobem zajistit vyjíždění vozidel přímo z vozovny. Co se týká trolejbusové dopravy, tak ta bude částečně omezena a část vozů budeme muset umístit někde na území města, „ říká ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán. 

Komplikace se podle Pelikána týkají všech linek, které jsou trasovány přes Teplého ulici: 

„Jde o linky číslo 5, 6, 8, 10, 27. je několik etap, které budou postupně uzavírat části komunikace směrem k ulici Jana Palacha.“ Zbývající část dálnice D11 k Hradci Králové by se mohla začít stavět v dubnu
Autor: admin, Středa, 27.03. 2013 - 16:54:10, Zprávy, 1024 čtenářů, 1977 bytů
Zprávy z Pardubicka

Stavba dálnice D11 z Prahy, která končí několik kilometrů před Hradcem Králové, by podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mohla pokračovat už příští měsíc. Zaznělo to na včerejším veřejném slyšení v Kulturním domě Střelnice v Hradci Králové.

Dostavba chybějícího úseku dálnice D11 k Hradci Králové dlouhého asi 2,5 kilometru začne podle ředitele úseku výstavby ŘSD Jiřího Mayera zřejmě v dubnu. „My říkáme, že stavba zahájí na jaře letošního roku. Můj odhad je duben, to znamená příští měsíc zahájení a dokončení 2015,“ řekl Mayer. 

Dosud dokončení dálnice z Prahy až ke krajskému městu brzdil jediný pozemek ve spoluvlastnictví farmářky Ludmily Havránkové a její sestry Jaroslavy Štrosové. ŘSD však nedávno požádalo o stavební povolení s vyjmutím tohoto pozemku. 229 článků (23 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund