| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pondělí, 27.června 2022, týden:26  Svátek má: Ladislav, zitra: Lubomír
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Přelouč.com: Auto & moto

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Z Řečan na Dakar? Už žádný sen, ale realita
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 11:33:41, Sport, 927 čtenářů, 4013 bytů
Auto & moto

2014_ondrej_klymciw_dakar.jpgŘečany nad Labem - Motocyklový závodník Ondřej Klymčiw po Vánocích vyrazí do Jižní Ameriky. „K závodu musíte mít obrovský respekt, jinak se nemusíte vrátit".

Sny se mají plnit! Ondřej Klymčiw, motocyklový závodník z Řečan nad Labem, se dočkal, v lednu pojede Dakar!

Pod sebou 65 koní, se kterými bude muset zvládnout stoupání do hor ve výšce 5 tisíc metrů i jízdu pouští Atacama, nejsušším místem na světě. „Tohle je úplně nejvíc, čeho můžete dosáhnout, ať jezdíte na motorce, v autě nebo v kamionu. Je to jako olympiáda. V hlavě to mám nastavené tak, že jde o úplný top," řekl Deníku. Klymčiw bude hájit barvy pardubické stáje Barth Racing.

S ním na konci prosince nabere směr Jižní Amerika ještě čtyřčlenný podpůrný tým. Motorka se za oceán vydala už teď.

„Před pár lety jsem se na Dakaru byl podívat, a byl to hodně zajímavý zážitek," těší se na dobrodružnou misi Michal Burkoň, šéf stáje.

Když za ním Josef Klymčiw, otec závodníka, před časem dorazil s myšlenkou postavit závodní stáj, která by mohla jet neslavnější navigační závod na světě , poslal ho do háje. „To je pravda, přišel za mnou Ondrův otec, že má šikovného syna, který by jednou chtěl jet Dakar. Nejdřív jsem ho vyhodil, ale nakonec jsme začali spolupracovat," usmívá se dnes Burkoň.Jihlava zakončila sezónu. Ještě ale bude Přelouč
Autor: admin, Středa, 08.10. 2014 - 08:03:01, Sport, 885 čtenářů, 1145 bytů
Auto & moto

2014_trucktrial_prelouc.jpgPosledním letošním trucktrialem byl  víkendový závod v Jihlavě, když se zde tato motoristická disciplína vrátila do dávné lokality po několikaleté pauze. Z trucktrialu je to tedy pro letošek již vše. Nicméně pro fandy jízdy v terénu je připravena ještě jedna podobná akce. Uskuteční se v Přelouči.Tedy na východě Čech a mezi Pardubicemi a Kolínem.

Bude se jednat hlavně o show a ukázku, co vyznavači offroadtrialu dokáží. Chybět by neměl ani Bohouš Čáp, mimochodem vítěz své kategorie z Jihlavy, který je právě z Přelouče. Takže  fandové uvidí i jeho trucktrialovou Avii ( s nálepkami motormixu).

A ještě to hlavní - akce se uskuteční za necelé dva týdny, o víkendu 18 a 19. října 2014 a to na zdejším tankodromu, či zkušební dráze. Ta by se měla nacházet na okraji Přelouče na straně směrem od Pardubic.Po sedmi měsících úleva. Dopravní špunt u Parama je obousměrný!
Autor: admin, Středa, 22.05. 2013 - 10:47:27, Zprávy, 943 čtenářů, 2835 bytů
Auto & moto

Lidem pendlujícím mezi Přeloučí či západním předměstím krajského města a centrem se po sedmi měsících zdržení v zácpách kolem Parama ulevilo. Byl totiž opět obousměrně otevřen opravovaný nájezd, který spojuje obchvat města ve směru Chrudim a Hradec Králové se silnicí z centra na Přelouč.

Doposud musela doprava ve směru z města do Přelouče přestavovanou křižovatku objíždět přes město nebo okolní vesnice.

Čekání hned tak neskončí

„Bylo to tu hlavně ve špičkách vždycky hrozné, teď to bylo ale ještě horší. Cesta z práce domů mi kvůli objížďce přes město trvala o 20 minut déle. Už aby byla křižovatka u Parama úplně hotová, snad už tady pak zácpy nebudou vůbec,“ řekla slečna Michaela, která bydlí ve Starých Čívicích na předměstí Pardubic.

Na to si však lidé budou muset počkat ještě dva roky. Další blízkou úlevou bude letos v červenci zprovoznění opravované poloviny mostu na Přelouč na silnici I/2, který je podobně jako spodní patro rozšiřován v místě křižovatky na čtyřpruh.

Hotové jsou ale už i některé další části rekonstruované křižovatky.  Vznikl tu nový podchod, vybudována byla i nosná konstrukce pro budoucí lávku pro pěší a cyklisty na přeloučské výpadovce. Nové jsou rovněž sloupy veřejného osvětlení. Zatím se tak na nejproblémovější křižovatce v celém kraji proinvestovalo 18 milionů korun.Silnici z Chrudimi do Pardubic zablokovalo náledí
Autor: admin, Středa, 13.03. 2013 - 08:23:49, Černá kronika, 700 čtenářů, 1194 bytů
Auto & moto

Silnici z Chrudimi do Pardubic dnes ráno zablokovalo náledí, policie v Pardubickém kraji od rána eviduje 30 nehod. Před náledím silničáři varují zvláště v západní části regionu. Čerstvý sníh a náledí komplikují dopravu i na dalších místech České republiky.

U Medlešic na Chrudimsku se srazila dvě osobní auta a dodávka, frekventovaná státní silnice z Chrudimi do Pardubic byla asi na hodinu zcela uzavřena. Poblíž místa nehody bylo několik dalších havarovaných vozidel, většinou sjela do příkopu.

"Je to tady totálně neprůjezdné. Auta, která se snaží před nehodou otočit, končí v příkopech, protože je to tady jeden led," hlásil z místa nehody řidič ve vysílání Zelené vlny. Na místě je podle policie nejméně 7 aut v příkopu.

"Skoro neprůjezdná je i náhradní vedlejší silnice z Chrudimi přes Ostřešany. Auta jezdí krokem a cestu lemují vozidla v příkopu," řekl krajský operační důstojník.

V okolí Chrudimi jsou ucpané všechny silnice. U nedalekého Heřmanova Městce se na náledí srazila dvě auta. Nikdo nebyl zraněn.Spanilá jízda traktorů a domovin
Autor: admin, Čtvrtek, 21.06. 2012 - 15:01:55, Volný čas, 835 čtenářů, 1597 bytů
Auto & moto

Už je to tady, další ročník "spanilé jízdy" je na spadnutí. Bude se konat dne 23.6.2012. Před 11. hodinou se srazíme u starých dílen v Jankovicích a seřadíme se. V 11 hodin začne spanilá jízda obcí Jankovice. Zhruba od 13 hodin se můžete zůčastnit závodů nebo se alespoň na ně podívat. V 18 hodin bude vyhlášení výsledku. S akcí je spojeno spoustu doprovodných programů (autoveterání, modely letadel, předváděčka řemeslníků). Večer nás čeká tradiční vesnická zábavka s kapelou "STARÝ PÁKY" ( přespání je možné v místní HOSPŮDCE VE MLÝNĚ).  Vstupné je 20 Kč. Přijeďte si užít fajn den těšíme se na vás.


Traktoriáda aneb co se dělo v Přelovicích
Autor: admin, Čtvrtek, 11.08. 2011 - 18:17:10, Volný čas, 1423 čtenářů, 2307 bytů
Auto & moto

Není důležité vyhrát, ale pobavit sebe i své okolí! Takové heslo se linulo II. ročníkem Přelovické traktoriády. Závody domácích zemědělských samohybů i sériově vyráběných traktorů, bohatý doprovodný program a na závěr velký ohňostroj, takový byl uplynulý víkend v Přelovicích nedaleko Lázní Bohdaneč. Pod záštitou radního Pardubického kraje Václava Kroutila a za přihlížení více než osmi stovek diváků se utkali závodníci i závodnice v mnoha soutěžích, kdy ne vždy platilo, že vyhrává ten nejrychlejší. Závody jako slalom či závod do vrchu doplnili i soutěže o nejpomalejší stroj nebo "silák", tedy vytažení těžkého stroje z bažin. O doprovodný program se postarali nejen dobrovolní hasiči z Přelovic nebo Bukovky či strážníci Městské policie v Lázních Bohdaneč se svými dnes již proslulými silnými americkými policejními vozy, ale i letecká akrobacie či exhibice mladého motokrosového závodníka. Po náročném dni pak čekala na účastníky i diváky noční "vidlácká párty", zábava za doprovodu hudební skupiny Evergreen. Na závěr lze říci, že v sobotu v Přelovicích vyhráli všichni, tedy i pořadatelé, kterým přálo počasí v tomto poněkud "rozmarném" létě.


Spanilá jízda traktorů a domovin
Autor: admin, Úterý, 24.05. 2011 - 11:30:09, Volný čas, 1314 čtenářů, 892 bytů
Auto & moto

ZvětšitSrdečně vás zveme na jíž 5.ročník spanilé jízdy traktorů a domovin, pořádané Firmou Štaifo v čele s Václavem Štainerem. Můžete se těšit na zbrusu nové soutěže, které ukojí vaši touhu po dieselovém dýmu a burácejícímu zvuku s kombinací soutěží s umem řidiče, na bohatý doprovodný program a na skvělé občerstvení.. Sraz Traktorů je plánován na 25.6.2011 v 10:30 hodin, sraz u starých dílen v Jankovicích u Přelouče. Na vaši návštěvu se budeme těšit, přijďte si užít fajn odpoledne. www.spanilajizda.webnode.cz V Pardubicích by mohl vzniknout výcvikový automobilový okruh
Autor: admin, Středa, 02.03. 2011 - 12:23:32, Volný čas, 1192 čtenářů, 1687 bytů
Auto & moto

Pardubice - V krajském městě by mohl vzniknout výcvikový automobilový okruh.

„O jeho výstavbu má zájem Ústřední automotoklub ČR (ÚAMK),“ řekl primátorčin náměstek Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice). Zatím není rozhodnuto, v které lokalitě by mohl stát.Na dráze v Mělicích přistávají letadla
Autor: admin, Pátek, 04.02. 2011 - 19:47:47, Sport, 1277 čtenářů, 1481 bytů
Auto & moto
ZvětšitMělice – Přípravy na premiérový závod na ledové ploché dráze v Mělicích jsou v plném proudu. Radek Hutla se magazínu speedwayA-Z svěřil, že během dnešního dopoledne dovezou balíky slámy. Má i důkaz, že jeho dílo jeho pořadatelské party opravdu oválné. Jeho kamarád vyfotografoval areál z letadla a z jeho snímků se mohou potěšit i čtenáři magazínu speedwayA-Z.

„Jedním z našich sponzorů je i firma Mont Plast,“ říká Radek Hutla. „Mají letadlo a Martin Sokyra se tady byl předevčírem podívat. Přistál na ledě a já mu říkám ‚vyfoť to, ať vidím, že je to opravdu ovál‘.“

Jankovická traktoriáda
Autor: admin, Úterý, 29.06. 2010 - 22:56:38, Volný čas, 1064 čtenářů, 300 bytů
Auto & moto
Dne 26.6.2010 se v Jankovicích uskutečnil 4. ročník Spanilé jízdy traktorů a domovin. Fotogalerie z akce je zde: http://jirkavo.rajce.idnes.cz/Spanila_jizda_traktoru_4_rocnik_Jankovice_2010/

48 článků (5 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund