| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Sobota, 13.srpna 2022, týden:32  Svátek má: Alena, zitra: Alan
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 282
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Přelouč.com: Koně / dostihy

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Starokladrubští koně nesmí za hranice, aby se nenakazili
Autor: admin, Středa, 26.08. 2015 - 13:12:31, Zprávy, 785 čtenářů, 2303 bytů
Koně / dostihy

Starokladrubští koně jsou v preventivní izolaci a zřejmě v ní zůstanou až do konce letošního roku. Nesmí opustit Českou republiku, protože Národní hřebčín nechce riskovat nákazu infekční anémií. Tato vážná nemoc totiž postihla desítky koní v sousedních zemích –například v Rumunsku, Maďarsku, Polsku nebo Německu.

Po pěti letech je to první podobné veterinární opatření, které zasáhlo chov starokladrubských koní. Hřebčín s okamžitou platností zrušil plánované zahraniční soutěže. Kdyby se kladrubští plemeníci nakazili, ohrozilo by to přes 400 let starý chov, který má asi 500 koní z celkové světové populace 1700 jedinců.

Ředitel Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem Jiří Machek k tomu dodává, že chovají jednu třetinu celkové populace, ale tu nejcennější – nejcennější genové jádro: „V případě, kdyby se nákaza dostala do hřebčína, důsledky by mohly být fatální,“ uvedl Machek.

Zároveň mají do kladrubského hřebčína zakázán vstup i cizí koně.MMR: Kladrubskému hřebčínu hrozí ztráta 300milionové dotace
Autor: admin, Čtvrtek, 07.05. 2015 - 12:04:09, Ekonomika, 712 čtenářů, 2879 bytů
Koně / dostihy

Praha - Národnímu hřebčínu Kladruby nad Labem hrozí, že přijde o dotaci 300 milionů korun na rozsáhlou rekonstrukci, která musí podle prodlouženého termínu skončit do letošního září. Pokud by se práce nestihly, musel by hřebčín vracet sto milionů korun, které už z dotace dostal. ČTK to řekla Veronika Vároši z odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj (MMR). To kritizuje hlavně špatnou práci projektového týmu a stěžuje si na nečinnost představitelů hřebčína. Vedení hřebčína se brání s tím, že projekt byl problematický od počátku a že se snaží o jeho úspěšné dokončení.Kladrubský hřebčín začíná cestu k zápisu do seznamu UNESCO
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 14:01:55, Zprávy, 672 čtenářů, 1686 bytů
Koně / dostihy

O postupu jednání, která by měla vyvrcholit žádostí o zapsání Národního hřebčína Kladruby nad Labem do seznamu památek UNESCO, přišli 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka informovat zástupci hřebčína a obce Kladruby, náměstek ředitele Radek Václavík a starostka Lenka Gotthardová. Doprovázela je také tajemnice Evropské asociace státních hřebčínů Alexandra Lotz.

Veškeré kroky, které takové žádosti předcházejí, budou trvat od jednoho do dvou let. Musí vzniknout pracovní skupina, která připraví potřebné podklady. Do nich by mohla přispět i Alexandra Lotz porovnávací studií, proč by právě koně, památky a krajina Národního hřebčína Kladruby nad Labem měly být na seznam zapsány. „Paní Lotz je považována za evropského experta a je dobré, že do České republiky a konkrétně do kladrubského hřebčína poměrně často jezdí,“ konstatoval Roman Línek.Policie obvinila dalších osm lidí v kauze opravy hřebčína v Kladrubech
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 08:36:12, Černá kronika, 640 čtenářů, 1542 bytů
Koně / dostihy

Dalších osm lidí skončilo v síti policejních vyšetřovatelů, kteří se zabývají případem machinací při zadávání zakázek na opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Celkový počet obviněných lidí se tak dostal na číslo osmnáct.

„Obvinění podle policie měli jednat jako organizovaná skupina, která svým jednáním úmyslně porušovala podmínky zadávacích řízení, souvisejících s projektem Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem, financovaného z Integrovaného operačního programu Evropské unie a státního rozpočtu,“ uvedl Adam Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Hřebčín před dvěma lety skutečně dostal na generální opravu sedmnácti objektů dotaci 300 milionů korun z evropských fondů. 

Specializovaný Útvar pro odhalování organizovaného zločinu poprvé v hřebčíně zasahoval loni v květnu. Následně detektivové obvinili devět lidí ze stavebních firem a hřebčína ze sjednání výhody a z pletichy při zadávání veřejné zakázky.

Ve vazbě například tehdy skončil předseda představenstva stavební skupiny Enteria Libor Joska nebo Simona Voňková, dřívější zastupující ředitelka hřebčína.

K nově obviněným lidem se státní zastupitelství nechce vyjadřovat ani k nim sdělit jakékoliv další údaje.

„Právní kvalifikace použitá policejním orgánem v usnesení o zahájení trestního stíhání není u všech obviněných osob identická,“ uvedl pouze k obviněním Borgula.Kladrubský kostel ukrýval v kopuli tajnou schránku
Autor: admin, Středa, 26.11. 2014 - 08:27:43, Zprávy, 619 čtenářů, 1997 bytů
Koně / dostihy

Národní hřebčín Kladruby nad LabemKladruby nad Labem – V kopuli kostela svatého Václava a Leopolda v Kladrubech nad Labem našli dělníci při opravách kovovou schránku.

Památkově chráněný objekt spravuje tamní hřebčín, odkaz z minulých dob otevře na začátku prosince za přítomnosti notáře. Do té doby mohou lidé tipovat, co ve schránce je.

Dva tipy
„Víme, že kostel svatého Václava a Leopolda byl postaven v roce 1859 na místě starého původního kostela, který se zboural. Kostel byl rekonstruován v roce 1907. To jsou dva tipy na dobu, kdy se tam ta schránka mohla instalovat," konstatoval ředitel kladrubského hřebčína Jiří Machek.

Jde o třicet centimetrů dlouhé oválné pouzdro z kovu, které za desítky let již zrezivělo. Zatím jej nikdo neotevřel. Hřebčín nyní nechává tipovat uživatele sociální sítě facebook, aby odhadli, co tajná schránka obsahuje.

Schůzka s notářem
„Mohl by tam být obsah starší 100 let. Svůj osobní tip mám, ale záměrně ho neprozradím. Domlouváme schůzku s notářem, myslím, že do 14 dnů schránku otevřeme," dodal Jiří Machek.Ministerstvo zemědělství plánuje další opravy hřebčína Kladruby
Autor: admin, Úterý, 07.10. 2014 - 09:37:16, Ekonomika, 696 čtenářů, 1931 bytů
Koně / dostihy

Ministerstvo zemědělství chce pokračovat v opravách areálu Národního hřebčína v Kladrubech i po ukončení současného projektu rekonstrukce. Část hřebčína prochází opravou za 300 milionů korun. Dosáhnout požadované úrovně by stálo minimálně 700 až 800 milion korun, řekl novinářům při návštěvě Pardubického kraje ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

"Je to první etapa, nedokážeme v areálu zrekonstruovat úplně všechno. Má obrovskou perspektivu a budoucnost pro celý Pardubický kraj," uvedl Jurečka. Ministerstvo chce na budoucí opravy využít jak státní tak evropské peníze. Provoz hřebčína stojí ročně 80 milionů korun.

Na současnou rekonstrukci hřebčín získal dotaci z Integrovaného operačního programu. Opravuje 17 budov a dalších pět volných prostranství nebo sousoší. Jde o stáje, zámek, kostel, kapli, hájovnu, vodárenskou věž a kočárovnu v Kladrubech, hříbárnu Františkov v Selmicích a stáje Josefov. Práce by měly být hotové do konce letošního roku.Stěhování do dočasných stájí snášely klisny z Kladrub klidně
Autor: admin, Čtvrtek, 16.01. 2014 - 09:52:13, Zprávy, 1099 čtenářů, 5928 bytů
Koně / dostihy
2014_01_kladruby_stehovani_hrebcina_01.jpgKladruby nad Labem - Zhruba ve čtyřsetleté historii hřebčína v Kladrubech nad Labem se z něj koně stěhovali jen třikrát. Evakuace bývala vzhledem válečným stavům hektická a rychlá. Dnešní přesun koní byl naopak klidný a pečlivě naplánovaný. Koně po dobu roční rekonstrukce objektů hřebčína budou žít v jiných stájích po okolí.
"Naposledy se koně evakuovali za prusko-rakouské války v roce 1866, na odstěhování měli asi jen několik hodin a pak šli několik dní a nakonec doputovali až do Uher. Teď je to samozřejmě jiné, všechno je předem připravené a koně nejdou ani tak daleko," řekl ČTK ředitel hřebčína Jiří Machek.

Ošetřovatelé přesouvají postupně přibližně 220 koní. Průvod šestatřiceti starokladrubských běloušů dnes vyrazil s doprovodem do nedalekých Selmic. Chovné klisny vše zvládaly trpělivě a klidně.

"Koně jsou zvyklí, že se pořád někam převádějí. To je takový koloběh, že se přesouvají ze stáje do stáje. Všichni budeme doufat, že nám klisny v Selmicích ve zdraví porodí," řekla vedoucí chovu Eva Kozlová.

Klisny šly v řadě za sebou a každá z nich měla i svůj vlastní doprovod. Podle ředitele už místní řidiči vědí, že se po silnicích v okolí hřebčína převádějí stáda koní, a jezdí opatrněji. Když se přemisťují méně disciplinovaná hříbata, mívají i policejní doprovod. Dnes se přesun dospělých koní obešel bez policejního dozoru.

"Je potřeba si dávat pozor na auta, na koně před sebou, za sebou, vnímat koně, jak se chová, jestli je klidný, jestli se něčeho bojí, ujišťovat ho o své přítomnosti," řekla Julie Fedorová z místní Střední školy chovu koní a jezdectví.

Vycouváš za milion? Ne, za čtyři.
Autor: admin, Čtvrtek, 28.11. 2013 - 12:59:39, Černá kronika, 858 čtenářů, 8918 bytů
Koně / dostihy
hrebcin_1.gifJak Metrostav vyplácel konkurenty v Kladrubech

Policie v létě obvinila 13 lidí z korupce při organizaci zakázky za 300 milionů na opravu hřebčína v Kladrubech. IHNED.cz nyní získal detaily korupčního případu, který dosud stál ve stínu kauz Davida Ratha a Jany Nagyové. Jde přitom o modelový příklad, jak se v Česku dohadují stavební zakázky.

Neobvykle nervózní byli letos v polovině května manažeři stavebních firem Metrostav a Chládek a Tintěra. Společně hráli o lukrativní zakázku na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem za 300 milionů korun. Jenže do uzavření přihlášek chyběl sotva týden a největší konkurenti stále nebyli odklizeni z cesty. Hrozilo tak, že tendr nebude jen obvykle zinscenovanou formální hrou, ale skutečným výběrovým řízením.

Metrostav a jeho pardubická partnerská firma Chládek a Tintěra do otevřeného souboje nechtěly, snažily se předem dohodnout s konkurenčním sdružením společností Strabag a Geosan. Slíbily soupeřům provizi za to, že schválně podají vysokou nabídku a tím se z tendru sami předem diskvalifikují.

Tak popisují celý případ detektivové, kteří se podíleli na jeho rozkrytí.

Firmy Strabag a Geosan měly dostat milion korun, jenže začaly dělat nečekané potíže. Provize se jim zdála příliš nízká, chtěly čtyřnásobek. A to se inženýrům z Metrostavu a od Chládka a Tintěry nelíbilo.

Nový ředitel hřebčína v Kladrubech: Opravy budov stihneme
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:30:11, Zprávy, 858 čtenářů, 2902 bytů
Koně / dostihy

hrebcin_1.gifKladruby nad Labem  - Hřebčín v Kladrubech nad Labem by měl stihnout opravit své budovy včas, i když se stavební práce zatím zdržely více než o rok. Chovné zařízení potřebuje vyčerpat evropské dotace 300 milionů korun do konce příštího roku, jinak o ně přijde. ČTK to řekl nově jmenovaný ředitel Jiří Machek, který je za posledních pět let pátým ředitelem hřebčína.

"Harmonogram je nastavený tak, aby se projekt stihl do konce roku 2014. Kdyby nebyl realizovatelný, už by se musel přerušit. Vím, že v minulosti byly snahy projekt z integrovaného operačního programu prodloužit, ale žádosti byly zamítnuty," uvedl MachekHřebčín potřetí vypíše zakázku na opravu, zúčastnit se mohou i obvinění
Autor: admin, Úterý, 23.07. 2013 - 12:36:52, Zprávy, 873 čtenářů, 3430 bytů
Koně / dostihy

Průběh druhé soutěže o opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem ještě vyšetřuje policie a ministerstvo zemědělství už připravuje třetí dějství. Hřebčín opět vypíše tendr na obnovu svých chátrajících objektů. Pro státní příspěvkovou organizaci je to další pokus, jak vyčerpat evropské dotace až ve výši 300 milionů korun. Čas má jen do konce příštího roku.

Předchozí výběrové řízení hřebčín zrušil, protože manažery stavebních firem, které se o zakázku ucházely, vyšetřuje policie.

"Nyní nám soudní znalec vypracuje posudek, zda se dá zakázka zcela jasně stihnout, nebo nedá stihnout. Na základě toho vypíšeme nejspíš na začátku srpna výběrové řízení," řekl ředitel hřebčína Jiří Jehlička.

Podle již zveřejněného předběžného oznámení se zakázka týká opravy 17 objektů. Podle Jehličky je možné, nikoliv ale jisté, že některé stavby ze zakázky vyjmou, aby se stavební práce daly do povinného termínu stihnout.124 článků (13 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund