| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Sobota, 13.dubna 2024, týden:14  Svátek má: Aleš, zitra: Vincenc
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 285
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Muzeum v Přelouči obnovuje po více než 20 letech činnost
Autor: admin, Čtvrtek, 07.05. 2015 - 12:55:24, Volný čas, 1201 čtenářů, 2012 bytů
Zpravodajství

Přelouč - V Přelouči po více než 20 letech obnovuje svoji činnost muzeum. První výstava bude otevřena 5. května, věnuje se výročí konce druhé světové války ve městě. V budoucnu muzeum chystá i další expozice, řekl ČTK správce sbírek Matěj Pešta.

Výstava se zabývá především událostmi dubna a května 1945. Konec války byl v Přelouči poměrně klidný, prchající německá armáda a přijíždějící sovětské armáda se nestřetly, neboť se minuly. Poslední Němci z města odešli 9. května a 10. května dorazili ruští vojáci.

Expozice přináší i nové poznatky, například objev, že v hromadném hrobě obětí takzvaného transportu smrti, který v Přelouči zastavil 24. ledna 1945, leží také francouzský skladatel Casimir Oberfeld. Mapuje i svědectví o incidentu z 9. května 1945, kdy padli při obraně labského mostu a vodní elektrárny dva občané z Lohenic a Břehů.Majitelům psů město nabízí zdarma sáčky na psí exkrementy
Autor: admin, Pátek, 30.01. 2015 - 13:59:04, Volný čas, 1198 čtenářů, 990 bytů
Zpravodajství

Město Přelouč informuje majitele psů, že si mohou vyzvedávat na pokladně městského úřadu mikroténové sáčky na psí exkrementy. Majitelé psů obdrží na každého přihlášeného psa 7 bloků sáčků (tedy 350 ks jednotlivých sáčků).

Podmínkou pro vydání sáčků na psí exkrementy je provedení úhrady poplatku za psa na rok 2015. Sáčky si zde mohou vyzvednout i majitelé psů, kteří jsou v souladu s obecně závaznou vyhláškou od platby poplatku ze psa osvobozeni. Poplatníci, kteří uhradí poplatek převodem na účet města, si sáčky mohou rovněž vyzvednout na pokladně. Výhodou těchto sáčků je jejich skladnost a možnost odložit sáčky s psími exkrementy do běžných odpadkových košů, které jsou rozmístěny po celém městě. Uklidit po svém psovi je povinností držitele psa a také vizitkou člověka. Děkujeme všem zodpovědným majitelům psů za pozitivní přístup k čistotě veřejných prostranství.Soukromé muzeum v Přelouči představuje stovky výrobků tamní zaniklé Tesly
Autor: admin, Pondělí, 28.07. 2014 - 15:48:49, Volný čas, 1635 čtenářů, 1824 bytů
Zpravodajství

tesla_muzeum.jpgSoukromé muzeum v Přelouči nabízí unikátní sbírku výrobků, které se vyráběly v tamní dnes už zaniklé Tesle. Sběratelům se podařilo shromáždit více než tři stovky rádií, magnetofonů a dalších elektrospotřebičů.

„To je vlastně první rádio, které bylo vyvinuté v Tesle Přelouč,“ ukazuje provozovatel muzea Petr Schejbal jeden z přístrojů ve sbírce. 

Technický kousek v jeho rukách je starý více než půl století, pochází z roku 1958. „Z prvního měsíce výroby,“ podotýká sběratel. 

V muzeu se návštěvník projde kolem elektronkových rádií, tranzistorů, magnetofonů i věží. „Je tady kompletní sortiment výrobků Tesly,“ říká Petr Schejbal. TRADIČNÍ VÝLOV BOHDANEČSKÉHO RYBNÍKA
Autor: admin, Pátek, 18.10. 2013 - 19:17:33, Volný čas, 1049 čtenářů, 1381 bytů
Zprávy z Pardubicka

27.- 28. října 2013 od 7:30 hod.

Rybniční hospodářství s.r.o. ve spolupráci s městem Lázně Bohdaneč, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR Správa CHKO Železné hory a krajským střediskem Pardubice si Vás dovolují srdečně pozvat na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná ve dnech 27.- 28.10.2013 od 7:30 hodin.

Po oba dny budou k prodeji čertvě vylovené ryby v širokém sortimentu a rybí speciality z kapra, lína, amura, štiky a sumce. Dále budou prováděny ukázky různých úprav ryb, filetování a příprava „kapra bez kostí“.

Chutné a přitom na přípravu jednoduché rybí delikatesy, které můžete i na místě ochutnat, vám předvedou dva profesionální rybáři z kolektivu Rybárny Praha. Příjemnou podívanou podpoří i lahodná točená "jedenáctka Kapřík".Hospůdkou roku se stala choltická zámecká restaurace
Autor: admin, Čtvrtek, 17.10. 2013 - 07:52:45, Volný čas, 1080 čtenářů, 1917 bytů
Zpravodajství

2013_10_pepa_krab.jpgCholtice – Hospůdkou roku Pardubického deníku se po roční pauze stala restaurace Zámek Choltice.

„Člověka takové ocenění potěší. Je to poděkování od hostů, kteří nás navštěvují a navíc si dali tu práci s vyplněním soutěžního kuponu. Je to i motivace do budoucna, že stojí za to se snažit a vymýšlet věci, které lidem dělají radost," sdělil provozovatel vítězné restaurace Josef Raba. „Snažíme se hodně pracovat s regionálními produkty, využívat místní dodavatele a pěstitele v maximální možné míře. Věřím, že je to na výsledku znát," dodal.
S tím souhlasí i Marie Fižová. „Vaří tu moc dobře. Mají zde kvalitní pivo i solidní obsluhu. Je to hospoda na úrovni," podotkla Marie Fižová.

„Dobré jídlo, pivo i obsluha a příjemné prostředí, v létě pěkná zahrádka a řada akcí. To jsou důvody, proč sem rád chodím," řekl David Salfický.
„Mám v Cholticích dceru a vnoučata. Rádi se kocháme v zámecké oboře nádhernými platany. Pak zajdeme do restaurace na dobré pivo, uvítá nás příjemná obsluha a perfektní posezení, zejména v létě na zahrádce," doplnil Pavel Grecman z Pardubic.Koncert Tři sestry & Wohnout - Chrudim, sobota 2.11.
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:22:05, Volný čas, 1193 čtenářů, 2390 bytů
Hudba

2013_11_wohnout_sestry_chrudim.pngMísto fotbalových branek velké podium, místo řehtaček v rukou návštěvníků kelímky s pivem a výsledek již dopředu jasný – pořádná porce zábavy. Tak takhle se promění chrudimská sportovní hala, ve které se 2.11.2013 bude konat dvojkoncert skupin Tři sestry a Wohnout.

Skupina Tři sestry působí na české hudební scéně již od roku 1985. Za tuto dobu stihla vydat 24 alb a mnohé z jejich písní téměř zlidověly. Nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hágen, který je nejen zpěvákem, ale také muzikálovým textařem a především velkým bavičem. Hudební styl kapely je označován jako „pubrock“ pro její texty s hospodskou tématikou. Na koncertě zazní jak největší hity, tak písně z nového alba „Líná hudba, holý neštěstí“.Lví silou, vzletem Sokolím!
Autor: admin, Čtvrtek, 19.09. 2013 - 19:08:09, Volný čas, 1080 čtenářů, 2717 bytů
Zpravodajství

2013_flyer_sokol_original.jpgMěstské muzeum v Přelouči a Tělocvičná jednota Sokol Přelouč si Vás dovolují pozvat na výstavu "Lví silou, vzletem Sokolím! 125 let Sokola v Přelouči".

Výstava mapuje historii TJ Sokol Přelouč od roku 1888 do současnosti, věnuje se jak sportovnímu, tak i kulturně společenskému působení tohoto spolku v rámci přeloučského regionu a zasazuje toto působení do kontextu českých dějin v uvedeném období.

Jedná se o první samostatnou výstavu Městského muzea v Přelouči v pravém slova smyslu od roku 1989. Chceme tím dát najevo svou existenci a v rámci možností se probrat z nečinnosti, která je dána skutečností, že od roku 1989 působíme pouze v depozitárním režimu. Od roku 2014 jsou v plánu dvě výstavy ročně.

Výstava se nachází v domě čp. 26 na Masarykově náměstí v Přelouči (dnes budova Kulturních služeb) v místnosti bývalého zasedacího sálu. Výstavní sál nemá bezbariérový přístup.

 V sobotu 21.9. bude otevřena od 9.00 do 18.00. V jiné dny bude otevřena vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00. Termín ukončení výstavy bude zveřejněn.Rybářské závody Turkovice
Autor: admin, Čtvrtek, 05.09. 2013 - 19:50:33, Volný čas, 1027 čtenářů, 706 bytů
Zpravodajství
Blíží se podzim a s ním i další rybářské závody o hodnotné ceny.

Závody se konají v Turkovicích na rybníce u nohejbalového hřiště.

Do rybníku bylo vysazeno 100 ks kapra (od 40 do 50 cm) z podzimního výlovu a 150 ks kapra (okolo 35 cm) z jarního výlovu. Takže by mělo být o zábavu postaráno.

Losování bude probíhat od 7:00 hodin.

Začátek závodů je v 8:00 hodin.

Soutěžit se bude o hodnotné ceny. První cena UZENÁ KÝTA.

Občerstvení zajištěno.

Bližší info na telefonu 777 613 903 - Tomáš Vítek
Voda v přírodních koupalištích Pardubického kraje se začíná kazit
Autor: admin, Čtvrtek, 01.08. 2013 - 22:19:23, Volný čas, 1167 čtenářů, 1762 bytů
Zpravodajství
Pardubice - Přírodní koupaliště v Pardubickém kraji začínají vykazovat větší množství sinic. Voda se začala kazit například na písnících Oplatil a Mělice na Pardubicku nebo ve vodní nádrži Konopáč na Chrudimsku. Alergici, malé děti či těhotné ženy by se měli po koupání omýt čistou vodou, upozorňují hygienici.

Podle posledních měření je voda na sečské přehradě na Chrudismku čistá, jenže údaje jsou téměř dva týdny staré. "Je nutné přihlížet k tomu, jak voda vypadá. Pokud je voda vizuálně zelenější, je dobré se po koupání osprchovat v čisté vodě nebo tam vůbec nechodit," řekla chrudimská hygienička Jana Seidenglancová.

Přeloučská kapela Crionic opět zahraje na Sázavafestu!
Autor: admin, Úterý, 30.07. 2013 - 17:34:58, Volný čas, 1198 čtenářů, 1504 bytů
Hudba
CRIONIC_Prezident_znamka_06a_BEZ_RAZITKA.jpgMístní borci mají nabitý letní program. Mimo jiné zahrají na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, dále na jedné z největších motorkářských akcí u nás Motopárty v Lužanech, a na již zmiňovaném Sázavafestu, který se letos přestěhoval do malebného městečka Světlá nad Sázavou.
Crionic bude uzavírat program prvního dne Sázavafestu v akustickém MUZIKUS UNPLUGGED stanu, kde oficiálně pokřtí svůj nový singl „Prezident“. Od 22.7.2013 můžete tuto skladbu slyšet na všech portálech kapely.
Kluci se samozřejmě představí i domácímu publiku, a to již 14.8. v rámci tradičních přeloučských hudebních střed, kde si jako předkapelu vybrali královehradeckou skupinu Moment, za kterou v současnosti hraje na baskytaru Míša Vrzalová, hudební talent a živel v jedné osobě. Máte se tedy na co těšit, a kapela Crionic vás tímto zve k návštěvě.

Link na weby:
http://crionic.cz/
http://www.sazavafest.cz/letni/content/prezident-přijede-na-sázavafest464 článků (47 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund