Ve Chvaleticích byl spuštěn na vodu modernizovaný tanker
Publikováno: Čtvrtek, 07.05. 2015 - 13:07:40
Téma: Zpravodajství


2015_tanker_chvaletice.jpgChvaletice - Rekonstruovaný tanker TMS Christoph byl v Loděnici Chvaletice spuštěn na vodu. Z původní lodi zůstala příď a záď, nejrozsáhlejší středová sekce, kde je nákladový prostor, byla nahrazena novou částí. K opravám tanker připlul z Lovosic, za dva týdny potom po vodě dorazil střední segment z loděnice Barkmet u Lovosic. Práce trvaly téměř dva měsíce.

Dělníci ve Chvaleticích starou středovou sekci odřízli a sešrotovali. Na nový středový segment přivařili původní části, kde jsou strojovna a kabina, čímž celou loď zkompletovali. Důvodem výměny středové sekce byl kromě jejího opotřebení také požadavek Evropské unie, aby tankery na chemické látky měly dvouplášťové dno. Nový středový segment měří téměř 60 metrů, šířka je 9,6 a výška 4,6 metru. Celkem váží 350 tun.

Plavidlo Christoph je určeno k plavbě po evropských kanálech a Rýnu, patří německému majiteli. Jeho původní délka byla 80,5 metru, po modernizaci se prodlouží na evropský standard 86 metrů.Další na řadě bude nákladní loď Silja 2, která po vyzdvižení na souš podstoupí rozsáhlou opravu. Plavidlo dlouhé 72 metrů patří společnosti Evropská vodní doprava a jezdí po západní Evropě. "Za 3,5 měsíce by se na něm měla udělat kompletní výměna obšívky (obložení)," řekl ČTK ředitel společnosti T.I.S.C. Jan Halouska.

Loděnice Chvaletice stejně jako společnost T.I.S.C. jsou součástí holdingového seskupení BGM Group podnikajícího především ve strojírenství. V loděnici se stavějí, v poslední době převážně opravují, říční nákladní lodě. V minulosti bylo ve Chvaleticích postaveno 18 tankerů s dvojplášťovým dnem.

zdroj: ČTKTento článek si můžete přečíst na webu Přelouč.com
http://www.preloucsko.com/prelouc

Tento článek najdete na adrese:
http://www.preloucsko.com/prelouc/modules.php?name=News&file=article&sid=3408