Opilý za volantem, přes zákaz soudu, řidičák nikdy neměl
Publikováno: Čtvrtek, 17.09. 2015 - 12:26:03
Téma: Městská policie Chvaletice


Chvaletice – Nikdy nevlastnil řidičský průkaz, byl pod vlivem alkoholu a hlídce nejprve nezastavil. S takovým řidičem měli práci strážníci ve Chvaleticích. Jeho vozidla si strážníci všimli ve chvíli, kdy ve večerních hodinách projel rychlostí přes sto kilometrů v hodině místem, kde je rychlost omezena na sedmdesát.

Zastavit nechtěl

„Podezřelý řidič nejprve nereagoval na světelný signál k zastavení vydaný z hlídkového vozu. Pak ale přeci jen zastavil," popsala vrchní strážník Aneta Hámorská. Ani v té chvíli nebylo ještě vyhráno. Řidič totiž s hlídkou ani po zastavení příliš mluvit nechtěl. Kromě komunikace ale také odmítal předložit doklady potřebné k řízení vozidla. Ke zklidnění situace přispěla až přítomnost služebního psa.Řidičák neměl Ukázalo se, že v tomto případě nejde ani tak o neochotu ukázat řidičský průkaz, jako spíše o to, že není vůbec co ukazovat. Dotyčný totiž řidičský průkaz nikdy v životě nevlastnil. To mu ale nebránilo v řízení.

Nic si následně nedělal ani z rozhodnutí soudu, který mu za četné prohřešky za volantem udělil zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2024. Před jízdou pil „Mimo tyto skutečnosti byl z řidiče při projednávání jeho počínání také cítit alkohol. Podezřelý muž byl pro podezření ze spáchání více trestných činů omezen na osobní svobodě a na místo byla přivolána hlídka státní policie, která si jej převzala," dodala Aneta Hámorská.

zdroj: Pardubický deníkTento článek si můžete přečíst na webu Přelouč.com
http://www.preloucsko.com/prelouc

Tento článek najdete na adrese:
http://www.preloucsko.com/prelouc/modules.php?name=News&file=article&sid=3418