| ZPRÁVY | SPORT | KULTURA | ČERNÁ KRONIKA | VOLNÝ ČAS |  Pondělí, 17.června 2024, týden:24  Svátek má: Adolf, zitra: Milan
  [ PŘIHLÁSIT] [VYTVOŘIT ÚČET] Seznam = Atlas = Centrum = Volný = Tiscali = Google
  Kde:  
= Hlavní menu =
= Počasí =
= Kurzy měn =
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny USD USD = změna
= Anketa =
Využili byste služeb coworking centra?

Ano, v Přelouči
Ano, v Pardubicích
Ne
Nevím, co to je?Výsledky
Další ankety

Účastníků: 285
Komentářů: 2
= Statistika přístupů =
NAVRCHOLU.cz

Přelouč.com: Hudba

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Skladatel byl obětí transportu smrti. Jeho ostatky se vrátí do Francie
Autor: admin, Středa, 17.06. 2015 - 08:26:00, Zprávy, 1288 čtenářů, 5019 bytů
Hudba
Casimir Oberfeld zemřel při transportu smrti z Osvětimi, jeho ostatky jsou uložené v Přelouči. O převoz skladatelových ostatků do rodné Francie usiluje jeho syn. Sám přitom dlouhá léta nevěděl, že je hudebníkovým potomkem.
Příběh francouzského skladatele Casimira Oberfelda, který je pohřben v Přelouči, má zajímavou dohru. Nové svědectví přinesl Oldřich Pleštil z České Lípy, který zná díky shodě náhod Oberfeldova syna. Ten nyní usiluje o převoz otcových ostatků z Přelouče do Francie.
Casimir Oberfeld zahynul v lednu 1945 při transportu smrti z Osvětimi. Spolu s dalšími oběťmi byl vyhozen v Přelouči a pohřben místními lidmi na hřbitově. Tím to však nekončí. Naopak příběh začíná.
Psal se rok 1966 a Oldřich Pleštil si jako student Vysoké školy ekonomické příležitostně přivydělával tlumočením a provázením skupinek mladých Francouzů. V jedné takové skupince byl i student jménem Gregoire Dunant, jehož příbuzný kdysi založil Mezinárodní červený kříž.
Matka hodila dokument do krbu a pátrání začalo
Ještě tentýž rok se spolu noví přátelé sešli v Ženevě a znovu pak na studijním pobytu v roce 1968, kdy Pleštilovi rodina Dunantových poskytla ubytování ve Francii. „Ve druhé polovině srpna 1968 jsem u nich zažil vpád ruských vojsk do naší země. Vrátil jsem se domů, ale jim jsem to nemohl říct, protože by mě nepustili. Takovou měli starost o můj život,“ říká Pleštil.
Od té doby uplynulo mnoho let a až v roce 2009 Oldřich Pleštil kontakt obnovil. To ještě nevěděl, jaký nečekaný zvrat v Dunantově životě přišel.
„Sdělil mi, že před týdnem hovořil se starostkou Přelouče, protože po smrti matky začal prověřovat informaci o tom, že Paul Dunant není jeho biologickým otcem, ale že je jím jistý Casimir Oberfeld,“ vypráví Pleštil. To, co Gregoire Dunantovi převrátilo pohled na svět, byl v roce 2007 jím nalezený dokument napsaný původem polským, ale ve Francii dlouhodobě žijícím hudebním skladatelem Oberfeldem.
V písemnosti stálo, že se skladatel cítí být otcem syna Elizabeth, a tak se jmenovala matka Gregoire Dunanta. V té době ještě žijící nemocná matka pod návalem emocí hodila dokument do hořícího krbu a prohlásila, že je to dávná historie, se kterou se nemíní zabývat. „Odmítla mu k tomu tématu říci jakékoliv podrobnosti,“ uvádí Oldřich Pleštil, který Dunantovi po znovusetkání přislíbil podporu.
Cíl byl tehdy jasný: nalézt v Přelouči hrob, kde měly být pochovány oběti transportu včetně jeho otce. 


Koncert Tři sestry & Wohnout - Chrudim, sobota 2.11.
Autor: admin, Čtvrtek, 10.10. 2013 - 15:22:05, Volný čas, 1216 čtenářů, 2390 bytů
Hudba

2013_11_wohnout_sestry_chrudim.pngMísto fotbalových branek velké podium, místo řehtaček v rukou návštěvníků kelímky s pivem a výsledek již dopředu jasný – pořádná porce zábavy. Tak takhle se promění chrudimská sportovní hala, ve které se 2.11.2013 bude konat dvojkoncert skupin Tři sestry a Wohnout.

Skupina Tři sestry působí na české hudební scéně již od roku 1985. Za tuto dobu stihla vydat 24 alb a mnohé z jejich písní téměř zlidověly. Nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hágen, který je nejen zpěvákem, ale také muzikálovým textařem a především velkým bavičem. Hudební styl kapely je označován jako „pubrock“ pro její texty s hospodskou tématikou. Na koncertě zazní jak největší hity, tak písně z nového alba „Líná hudba, holý neštěstí“.Přeloučská kapela Crionic opět zahraje na Sázavafestu!
Autor: admin, Úterý, 30.07. 2013 - 17:34:58, Volný čas, 1216 čtenářů, 1504 bytů
Hudba
CRIONIC_Prezident_znamka_06a_BEZ_RAZITKA.jpgMístní borci mají nabitý letní program. Mimo jiné zahrají na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, dále na jedné z největších motorkářských akcí u nás Motopárty v Lužanech, a na již zmiňovaném Sázavafestu, který se letos přestěhoval do malebného městečka Světlá nad Sázavou.
Crionic bude uzavírat program prvního dne Sázavafestu v akustickém MUZIKUS UNPLUGGED stanu, kde oficiálně pokřtí svůj nový singl „Prezident“. Od 22.7.2013 můžete tuto skladbu slyšet na všech portálech kapely.
Kluci se samozřejmě představí i domácímu publiku, a to již 14.8. v rámci tradičních přeloučských hudebních střed, kde si jako předkapelu vybrali královehradeckou skupinu Moment, za kterou v současnosti hraje na baskytaru Míša Vrzalová, hudební talent a živel v jedné osobě. Máte se tedy na co těšit, a kapela Crionic vás tímto zve k návštěvě.

Link na weby:
http://crionic.cz/
http://www.sazavafest.cz/letni/content/prezident-přijede-na-sázavafestSvojšický areál rozduní taneční hudba
Autor: admin, Pondělí, 10.06. 2013 - 19:06:01, Volný čas, 1431 čtenářů, 13126 bytů
Hudba

2013_svojsice_plakat_small.jpgFestival Svojšice se nezadržitelně blíží. Program letošního ročníku byl kompletně odhalen a nyní už zbývá jen koupit vstupenku a vyrazit na legendární akci, která ve svojšickém letním areálu proběhne již potřinácté.

Bary

Festival Svojšice i letos nabídne svým návštěvníkům především skvělé ceny na barech. Během celého festivalu si návštěvníci budou moci zakoupit vodku Finlandia za 35 Kč, džus s Finladia vodkou za 65 Kč, Bacardi & Coke za 70 Kč a za Finlandii s energy drinkem dáte pouhých 65 Kč. Samozřejmě nebudou chybět ani cateringové stany s dobrým jídlem a pro milovníky zlatavého moku dostatek pivních stanů.

Zastřešené prostory

V případě nepřízně počasí budou k dispozici pódia a stany pro více než 3 000 partypeople.

Technika

Všechna pódia budou vybavena nejmodernějším systému zvuku L Acoustic a EAW, lasery, obřími LED stěnami, projekcemi a mnoha dalšími audio-vizuálními vychytávkami, které umocní zážitek z kvalitní hudby.

Finlandia Main stage

Na hlavním flooru vystoupí jména jako Marc Romboy, Chris Liebing, Gary Beck, půvabná Ida Engberg a mnoho dalších zahraničních hvězd. Stage bude navíc pro případ nepřízně počasí částečně zastřešena. Na všechny příchozí je v 19.00 hodin připraven team krásných hostesek s ochutnávkou Finlandia vodky.

Krytá Finlandia Dance Zone

Na festivalu Svojšice 2013 najdete kromě dvou velkých pódií také speciální Finlandia Dance Zone, která se letos přesouvá do velké kryté haly. Návštěvníci si zde užijí nabitý hudební program a perfektní technické zázemí, které nabídne špičkový zvuk LA acoustic se speciálními projekcemi. V programu čeká návštěvníky dvouhodinové taneční vystoupení Porno Dancers Teamu. Součástí haly bude i bar s chill out zónou a s Finskou vodkou za 35 Kč. To vše s kapacitou až pro 1 000 lidí.Festival Svojšice se nezadržitelně blíží
Autor: admin, Neděle, 17.06. 2012 - 23:26:09, Volný čas, 1175 čtenářů, 5242 bytů
Hudba
Svojšice - Program letošního ročníku byl kompletně odhalen a nyní už zbývá jen koupit vstupenku a vyrazit na legendární akci, která ve svojšickém letním areálu proběhne již podvanácté!

Festival Svojšice i letos nabídne svým návštěvníkům především skvělé ceny na barech. K dispozici bude také speciální Finlandia UV Zone a další vychytávky, které udělají z celé akce takovou kalbu, na kterou jen tak nezapomenete!

Bary
Během celého festivalu si návštěvníci budou moci zakoupit vodku Finlandia jen za 35 Kč. Zároveň bude na festivalu představena zcela nová příchuť vodky černý rybíz, kterou budou moci ochutnat návštěvníci ve Svojšicích jako jedni  z prvních.

Přehled extra levných cen partnerských drinků:
Finladnia vodka 35 Kč
Finlandia Černý rybíz 35 Kč
Redbull 55 Kč
Bacardi 40 Kč
Bacardi & Coke 70 Kč
Finská & džus 70 Kč

Finlandia UV Zone
Na festivalu Svojšice najdete kromě tří velkých pódií také velkokapacitní stan, kde vás bude celou nocí provázet dj Michal Pácalt za rytmů příjemného poslechového housu. Kromě útulného baru a dostatku míst k sezení se zde o návštěvníky postarají krásné Finlandia hostesky. Ty návštěvníkům nabídnou speciální tetování UV barvami, které bude přenášené na velké projekci a po dokončení bude zhotovena pro každého speciální fotka.

Petr Dzingel: Svojšice se pořádně zvětšují
Autor: admin, Čtvrtek, 05.04. 2012 - 07:40:39, Volný čas, 1138 čtenářů, 4303 bytů
Hudba
S Petrem jsem si povídal o letošních Svojšicích, dozvíte se, kdo kde bude hrát, novinky k 

festivalu a také to, kde na podzim vystoupí Eric Prydz.

Svojšice měly v roce 2010 přestávku. Bereš to s odstupem jako dobrý počin?

Na poslední chvíli mi to zrušil David Guetta, o kterého jsem tehdy s novou koncepcí festivalu usiloval.
Oznámili mi to 3 měsíce před akcí a již nešlo nic řešit. Bylo lepší to "vychladit" .

Loni jste se vrátili s tradčiní tváří Svojšic, ale návštěva asi nebyla úplně taková, jaká by měla být. Letošní line up je o to nabitější, kam vůbec směřují Svojšice?

Návštěvnost zásadně odpovídala i počasí, které bylo před festivalem i v den konání špatné. Vždyť v 19.30 nám tam padaly kroupy. Také lineup neodpovídal tomu, co jsem chtěl. Musel jsem však přežít další rok k letošnímu ročníku, který jak věřím, celkově festival pořádně nakopne.

Svojšice nikam nesměřují, stále je to festival uprostřed krásné přírody s lineupem, který mě baví.
Je to přeci mejdan, party, zkrátka akce, kde byste mohli pořádně zapařit, potkat se s kámošema a užít večer. Nic víc, nic míň.  Řekněme spíše, že Svojšice se pořádně zvětšují a to ve všech ohledech.V hospodě u Soudku se šetřit decibely nebude. Již tuto sobotu!
Autor: admin, Pátek, 16.12. 2011 - 07:44:51, Volný čas, 1491 čtenářů, 1279 bytů
Hudba
drabajs

Jelikož se letošní rok blíží ke svému konci a Vánoce jsou již za dveřmi, není od věci to všechno pořádně oslavit!  A proč ne za doprovodu živé hudby? Fandové rockové muziky si tedy jistě přijdou na své již tuto sobotu 17.12.2011 v přeloučské hospodě U Soudku. A decibely se rozhodně šetřit nebude. Na této speciální předvánoční akci vystoupí dokonce tři živé kapely: přeloučští Fragmenty a Postres a Qwil (Lysá nad Labem).
Akce začíná již od 20 hodin a vstupné je přímo lidové – pouhých 50 Kč! A proto přijďte prosím všichni, ať ten soudek pěkně naplníme!


Přeloučský alternativní rock zazní tento pátek v RC Ponorka
Autor: admin, Úterý, 13.09. 2011 - 12:42:57, Volný čas, 1230 čtenářů, 1183 bytů
Hudba
drabajs


V rámci tradičního festivalu rockových kapel - Pole Festu, který se koná v pardubickém rockovém klubu Ponorka, vystoupí celkem pět hudebních seskupení, mezi nimiž se objevuje i mladá kapela Postres z Přelouče.   Jejich neobvyklý a pestrý hudební styl do sebe vnořuje mnoho rockových subžánrů, atmosféru jednotlivých skladeb dokreslují klávesy a samply, a v neposlední řadě je to netradiční použití saxofonu, coby náhrada druhé sólové kytary.  Akce začíná od 19 hodin,  vstupné je lidových 60 Kč a kromě Postresu uslyšíte i kapely SešLost, Donrvetr, Andezit a „zahraničního“ hosta The Wavemen (CZ/USA).  


Koncert přeloučského CRIONICu v KENYA
Autor: admin, Čtvrtek, 31.03. 2011 - 09:05:19, Volný čas, 1164 čtenářů, 494 bytů
Hudba

Kapela CRIONIC připravila pro své „fans“ další koncert v přeloučském KENYA baru, který se uskuteční dne 1.4.2011. Na svém „play listu“ bude mít, kromě skladeb ze svého posledního CD „HIDDEN INSIDE“, i zbrusu nové „překvápko“ – a není to apríl :o)
Večer zahájí ve 21:00 hod. také místní kapela POSTRES, o závěr večera se postará další přeloučská skupina LIGUÉRE! 


4. výroční koncert folklorního souboru Lipka
Autor: admin, Pátek, 11.03. 2011 - 11:54:04, Kultura, umění, 1525 čtenářů, 1482 bytů
Hudba
Dne 2.dubna 2011 v 19 hod. Vás FS Lipka zve do KD Hronovická v Pardubicích na již čtvrtý výroční koncert, kterým bude provádět moderátor, ve folklorním světě známý, David Slouka a jako host pořadu se představí pěvecký soubor Kmotričky z Brna.

242 článků (25 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Reklama
Kup si prádlo
= Kam za zábavou =
= Reklama =
AB stav - betonové ploty, kovové ploty, dřevěné ploty, brány, branky
Střechy Karlík
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů
= Dívka dne =
Dívka dne
= Pardubický deník =
= Pardubický sport =
Přelouč.com
| Reklama | Redakce portálu www.prelouc.com | Add to Google
optimalizace PageRank.cz
PixNET CZ - tvorba a správa internetových prezentací a e-shopů

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund